OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 31 VII 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 31 VII 2022 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ WCHODZI DO OSTRÓWKA NASZA XIV PIELGRZYMKA PIESZA Z SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY W WARSZAWIE DO NASZEGO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W OSTRÓWKU. ZAPRASZAMY DO PRZYWITANIA PIELGRZYMÓW. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ORGANIZATOROM PIELGRZYMKI I POSIŁKÓW. BÓG ZAPŁAĆ HURTOWNI NAPOI PP. OLEKSIAK ZA NAPOJE. TADEUSZOWI GAJEWSKIEMU ZA WOŻENIE WODY. GMINNEMU OŚRODKOWI KULTURY NA CZELE Z P. DYREKTOR IWONKĄ ŚWIEBIODĄ I WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI W ORGANIZACJI PIELGRZYMKI. SZCZEGÓŁOWE PODZIĘKOWANIA BĘDĄ PRZY OŁTARZU POLOWYM GDZIE MSZY ŚW. O 15.00 BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ NASZ PASTERZ KS. BP ROMUALD. KS. PROB. IDZIE W PIELGRZYMCE. SKŁADAMY OGROMNE PODZIĘKOWANIA KS. REKTOROWI SANKTUARIUM KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ORAZ P. RAFAŁOWI ZA POMOC W KOŚCIELE. ZAPRASZAMY MINISTRANTÓW MŁODSZYCH I STARSZYCH DO SŁUŻENIA O 15.00 PRZY OŁTARZU POLOWYM.
 3. OD JUTRA ROZPOCZYNAMY MIESIĄC SIERPIEŃ, KTÓRY JEST SZCZEGÓLNYM CZASEM MODLITWY O TRZEŹWOŚĆ NARODU. ZACHĘCAMY DO WPISANIA SIĘ DO KSIĘGI TRZEŹWOŚCI WYŁOŻONEJ NA KOŃCU KOŚCIOŁA.
 4. JUTRO O 17.00 GODZINA „W”. W 78 ROCZNICĘ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO W NASZEJ DIECEZJI ZADZWONIĄ DZWONY. PAMIĘTAJMY W MODLITWIE O RODAKACH KTÓRZY ODDALI ŻYCIE ZA POLSKĘ. O 18.00 MSZA ŚW. WOTYWNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO.
 5. WE WTOREK UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO ZWANEGO „PORCJUNKULI” WIERNYM KTÓRZY NAWIEDZĄ KATEDRĘ, KONKATEDRĘ, BAZYLIKĘ MNIEJSZĄ LUB KOŚCIÓŁ PARAFIALNY I TAM POBOŻNIE ODMÓWIĄ OJCZE NASZ I WIERZĘ.
 6. CZWARTEK BĘDZIE PIERWSZYM W MIESIĄCU. W TYM DNIU WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANEYA. NIECH WYPRASZA WSZELKIE ŁASKI PROBOSZCZOM I REKTOROM KTÓRYCH JEST PATRONEM.
 7. PIĄTEK BĘDZIE PIERWSZYM W MIESIĄCU. WRAZ Z ŻYWYM RÓŻAŃCEM ZAPRASZAMY O 15.00 NA WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, KORONKĘ, ADORACJĘ, SPOWIEDŹ, NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY. DO CHORYCH KAPŁAN UDA SIĘ OD 9.00.
 8. W PIĄTEK Z SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ W WARSZAWIE WITOLINIE WYRUSZA NA JASNĄ GÓRĘ PIESZA PRASKA PIELGRZYMKA RODZIN TOTUS TUUS. ZAPRASZAMY.
 9. SOBOTA BĘDZIE PIERWSZĄ W MIESIĄCU I ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. MSZE ŚW. 16.00 i 18.00.
 10. NIEDZIELA BĘDZIE PIERWSZĄ W MIESIĄCU. PO MSZY ŚW. O 11.30 PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM ASYSTĘ PROCESYJNĄ, ŻYWY RÓŻANIEC, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY.
 11. MOŻNA ZAMAWIAĆ INTENCJE MSZY ŚW. NA ROK 2023. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 12. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ P. ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK ZA REMONT KAPLICZKI W OSTRÓWKU PRZY UL. KOLEJOWEJ. DZIĘKUJEMY GMINIE ORAZ SPONSOROM FIGURY JEZUSA MIŁOSIERNEGO W/W ORAZ MIESZKAŃCOM BLISKIM SĄSIEDZTWA KAPLICZKI KTÓRĄ POŚWIĘCILIŚMY PRZED TYGODNIEM O 10.00. W UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ DNIA 26 VIII O 19.00 ODPRAWIMY PRZY KAPLICZCE MSZĘ ŚW. W INTENCJI FUNDATORÓW I WSZYSTKICH OFIARODAWCÓW.
 13. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. SYLWESTROWI BANASZEK ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH.
 14. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY NA PRACE PRZY KOŚCIELE I DOMU PARAFIALNYM. POMAŁU ZWOZIMY MATERIAŁ. DZIĘKUJĘ SKŁADOWI ROZBUD ZA POMOC W ZAKUPIE MATERIAŁÓW.
 15. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 16. ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE AUTOKAROWEJ DO SANKTUARIÓW MARYJNYCH W ŚW. LIPCE I GIETRZWAŁDZIE W DNIU 19 SIERPNIA. WYJAZD O 5.00 RANO. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 17. PO WAKACJACH KURS LEKTORSKI W PARAFII MB CZĘSTOCHOWSKIEJ W WOŁOMINIE. WIĘCEJ INFORMACJI U KS. PROBOSZCZA.
 18. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W LIZBONIE. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRYSTII.
 19. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.