OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA. 10 III 2024.

1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
  2. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY KS. KRZYSZTOFOWI (MIC) I KS. BOGUSŁAWOWI (MIC), SPOWIEDNIKOM ORAZ WSZYSTKIM POMAGAJĄCYM KTÓRYM DZIĘKOWALIŚMY SZCZEGÓŁOWO NA KONIEC REKOLEKCJI I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM. BÓG ZAPŁAĆ.
  3.  BÓG ZAPŁAĆ KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU 1 KRĘGOWI ZA PIĄTKOWE SPOTKANIE I 2 KRĘGOWI ZA WCZORAJSZE SPOTKANIE.
  4. DZIŚ O 11.30 SPOTKANIE KL. II Z RODZICAMI.
  5. DZIŚ O 17.00 GORZKIE ŻALE.
  6. DZIŚ O 18.00 MSZA ŚW. W I ROCZNICĘ ŚMIERCI KS. PRAŁATA HENRYKA, POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO PASTERZA KS. BP. ROMUALDA KAMIŃSKIEGO PODCZAS KTÓREJ DOKONAMY POŚWIĘCENIA TABLICY PAMIĄTKOWEJ W KOŚCIELE. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W PRZYGOTOWANIU TABLICY I CAŁEJ UROCZYSTOŚCI. ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO MODLITWY.
  7. OD JUTRA SPOWIADAM NA REKOLEKCJACH W KLEMBOWIE. W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM W CIĄGU DNIA. DZIĘKUJĘ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA ZASTĘPSTWO.
  8. W ŚRODĘ MSZA ŚW. O 18.00 ZA OJCZYZNĘ.
  9. W ŚRODĘ 11 ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA FRANCISZKA.
  10. W PIĄTEK DROGI KRZYŻOWE O 16.00 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I 17.15 DLA DOROSŁYCH.
  11. ZA TYDZIEŃ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE KL.III KOMUNIJNYCH.
  12. PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ KOSZ NA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH. BÓG ZAPŁAĆ.
  13. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE ZBIERAJĄ OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY I OFIARODAWCOM. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD.
  14. ŚWIECE CARITAS MOŻNA NABYĆ U NASZEGO CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI. DROGA KRZYŻOWA ULICAMI OSTRÓWKA 22 MARCA O 17.00.
  15. WRAZ ZE WSPÓLNOTĄ ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W MODLITWIE W INTENCJI OJCZYZNY, DNIA 3 KWIETNIA. O 15.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, RÓŻANIEC, MSZA ŚW. O 17.00. ZAPRASZAMY.
  16. ZAPRASZAMY TEŻ DO MODLITWY NOWENNOWEJ AKCJA 21:20 W INTENCJI OJCZYZNY W DNIACH 16-24 MARCA. WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE NASZEJ DIECEZJI.
  17. KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH DĘBOWE WIANKI W OSTRÓWKU, W TYM ROKU BĘDZIE ROZPROWADZAĆ PALMY PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ.
  18. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. ROZSTRZYGNIĘCIE W NIEDZIELĘ PALMOWĄ PO MSZY ŚW. O 11.30.
  19. ZAKŁADAMY KAMERY NA TERENIE PLACU KOŚCIELNEGO, DOMU PARAFIALNEGO I CMENTARZA. DZIĘKUJĘ PATRYKOWI GAWRON ZA INSTALACJĘ. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI I MINISTRANTOM ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH ORAZ PAWŁOWI MARSZAŁ ZA DESTRUKT NA CMENTARZU.
  20. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
  21. POLECAJMY BOGU ZMARŁYCH W OSTATNIM CZASIE. WIECZNY ODPOCZYNEK …

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje:

• Dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;
  • Dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;
  • Dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;
  • Dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;
  • Dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;
  • Dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;
  • Dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;
  • Dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;
  • Dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

Szczegółowe informacje o nowennie będą dostępne w komunikatach prasowych.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 4 marca 2024 roku

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.