Ogłoszenia parafialne 20 IX 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA. 20 IX 2020 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. KRZYSZTOFOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ: RAFAŁ STAŃCZAK KAWALER Z PARAFII TUTEJSZEJ I SYLWIA OSTROWSKA PANNA Z PARAFII ŚW. STANISŁAWA BM W STOCZKU WĘGROWSKIM.
 3. PRZED TYGODNIEM PRZEŻYWALIŚMY PODNIOSŁĄ UROCZYSTOŚĆ KONEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ NASZEMU PASTERZOWI J.E.KS. BISKUPOWI ROMUALDOWI KAMIŃSKIEMU ZA KONSEKRACJĘ ŚWIĄTYNI, WSZYSTKIM KAPŁANOM, SIOSTROM ZAKONNYM, PANU STAROŚCIE POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO ADAMOWI LUBIAKOWI, WÓJTOWI GMINY KLEMBÓW P. RAFAŁOWI MATHIAK, BYŁEMU STAROŚCIE PANU KAZIMIERZOWI RAKOWSKIEMU, P. HANNIE SKRZYPCZAK NACZELNIKOWI WYDZIAŁU EDUKACJI POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO, PRACOWNIKOM RÓŻNYCH INSTYTUCJI I WSPÓLNOT, GMINNEMU OŚRODKOWI KULTURY NA CZELE Z P. DYREKTOR IWONKĄ ŚWIEBIODĄ, ZAKŁADOWI GOSPODARKI KOMUNALNEJ Z P. ŁUKASZEM NA CZELE, CHÓROWI, MEDIOM DIECEZJALNYM, TV SALVE, RADIU WARSZAWA, TYGODNIKOWI IDZIEMY, WSPÓLNOCIE SEMINARYJNEJ I KS. TOMASZOWI CEREMONIARZOWI, FIRMIE P. BARTKA SEŻENIA ZA OBIAD, PRACOWNIKOM ŚWIĄTYNI I WSZYSTKIM WSZYSTKIM BO NIE SPOSÓB WSZYSTKICH WYMIENIĆ Z IMENIA I NAZWISKA, KTÓRZY UCZESTNICZYLI W TYM PIĘKNYM WYDARZENIU I POMAGALI SZCZEGÓLNIE W OSTATNICH MIESIĄCACH, TYGODNIACH, DNIACH. ZA TO OGROMNE DOBRO NIECH BÓG WSZYSTKIM WYNAGRODZI SWĄ ŁASKĄ. BÓG ZAPŁAĆ. WKRÓTCE BĘDZIE MOŻNA NABYĆ ZDJĘCIA I PŁYTĘ CD Z UROCZYSTOŚCI. DZIĘKUJĘ P. TOMASZOWI KOWALSKIEMU ZA POMOC.
 4. DZIŚ PO MSZY ŚW. O 11.30 ROZDANIE NAGRÓD ZA ZIARENKA.
 5. DZIŚ O 12.30 KOLEJNA GRUPA DZIECI PRZYSTĄPI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ. WCZORAJ DZIECI I BLISCY PRZYSTAPILI DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ. DZIĘKUJĘ OGROMNIE P. STASI ZA PRZYGOTOWANIE DZIECI DO TEGO WAŻNEGO DNIA ORAZ P. ANNIE, P. MARII, P. ORGANIŚCIE I P. PAWŁOWI; RODZICOM ZA DAR OŁTARZA I WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W PIĘKNYM PRZYGOTOWANIU DZIECI DO TEGO DNIA.
 6. DZIŚ PO MSZY ŚW. O 18.00 WZNOWIMY PEREGRYNACJĘ FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES.
 7. OD DZIŚ MOŻNA PODAWAĆ BLISKICH ZMARŁYCH DO MODLITWY WYPOMINKOWEJ. JEDNORAZOWE 1,2 XI I CAŁOROCZNE.
 8. JUTRO ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY.
 9. W PIĄTEK O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W PARAFIALNYCH WYPOMINKACH.
 10. ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ PO KAŻDEJ MSZY ŚW. W KOŚCIOŁACH NASZEJ DIECEZJI BĘDZIE PRZEPROWADZONA ZBIÓRKA DO PUSZEK NA KONSERWACJĘ I UTRZYMANIE BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO W JEROZOLIMIE.
 11. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.
 12. OD PAŹDZIERNIKA ROZPOCZNIEMY SPOTKANIA PRZYGOTOWAWCZE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTÓW ŚW. KLAS DRUGICH- II NIEDZIELA MIESIĄCA; TRZECICH KOMUNIJNYCH-III NIEDZIELA; BIERZMOWANYCH W IV NIEDZIELĘ, ZAWSZE PO MSZY ŚW. O 11.30.
 13. KILKA WAŻNYCH DAT W NASZEJ PARAFII: 16 V 12.30- I KOMUNIA ŚW. KAPLICA SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI; 23 V 12.30- I KOMUNIA ŚW. KOŚCIÓŁ PARAFIALNY; 30 V 12.30- ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ KLAS IV; 24 V 18.00- SAKRAMENT BIERZMOWANIA KTÓREGO UDZIELI J.E. KS. BP MAREK SOLARCZYK.
 14. WKRÓTCE NABOŻEŃSTWA PAŹDZIERNIKOWE O 17.30. POŚWIĘCENIE I ROZDANIE RÓŻAŃCY DLA DZIECI KOMUNIJNYCH 1 X O 17.00 W DNIU ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS. OGŁASZAMY KONKURS RÓŻAŃCOWY. WYKONANE RÓŻAŃCE PODPISANE PRZYNOSIMY DO KOŚCIOŁA A DLA UCZESTNIKÓW BĘDĄ FAJNE NAGRODY. ZA TYDZIEN PODAM UKŁAD PROWADZENIA RÓŻAŃCA PRZEZ POSZCZEGOLNE KLASY, GRUPY I STANY.
 15. DZIĘKUJĘ SERDECZNIE HURTOWNI NAPOI I SŁODKOŚCI BRADER SZYMBORSCY ZA OSTRÓWKA ZA OFIAROWANE NAPOJE, PALUSZKI I INNE SŁODKOŚCI. DZIECI ZAPRASZAMY PO SŁODKOŚCI PO MSZY ŚW.
 16. ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ NA DUCHOWE „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY” W DNIACH 20-25 IX. WIĘCEJ INFORMACJI NA PLAKACIE W GABLOCIE.
 17. JAK JUŻ INFORMOWALIŚMY SZCZEGÓŁOWO PRZED TYGODNIEM, WÓJT GMINY KLEMBÓW ZAPRASZA DO SPISU ROLNEGO KTÓRY JEST W CAŁEJ POLSCE. WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE URZĘDU GMINY KLEMBÓW.
 18. GMINNY OŚRODEK KULTURY, GMINA KLEMBÓW I PARAFIA OSTRÓWEK ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE DNIA 18 X O 11.30 KONCERT CHÓRÓW LACHMANA. PLAKAT PRZYPOMINAJĄCY W GABLOCIE.
 19. GMINNY OŚRODEK KULTURY ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O UDOSTĘPNIENIE STARYCH ZDJĘĆ Z TERENU NASZEJ GMINY W CELU STWORZENIA WYSTAWY. FOTOGRAFIE MOGĄ PRZEDSTAWIAĆ MIEJSCA LUB OSOBY ZWIĄZANE Z OKOLICAMI KLEMBOWA, OSTRÓWKA CAŁYCH NASZYCH TERENÓW.
 20. ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. FAUSTYNY 5 X O 18.00, KTÓRY POPRZEDZI NABOŻEŃSTWO OD PIĄTKU DO NIEDZIELI O 15.00. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAM GRUPY PARAFIALNE I WSZYSTKICH DO MODLITWY.
 21. SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE NA DNI SKUPIENIA DLA DZIEWCZĄT 15+. NAJBLIŻSZY 25-27 IX. WIĘCEJ INFORMACJI NA PLAKACIE W GABLOCIE A SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO NA SKUPIENIE PRZED WSPOMNIENIEM ŚW. FAUSTYNY 5 X. WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE.
 22. SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WŁADZY SEMINARYJNEJ I KS. MARIUSZOWI KOWALSKIEMU, KTÓRY PRZEZ OSTATNI MIESIĄC BYŁ Z NAMI NA PRAKTYCE AKOLICKIEJ PO IV ROKU SEMINARIUM. KS. MARIUSZU DAŁEŚ SIĘ POZNAĆ JAKO WSPANIAŁY ORGANIZATOR I LUBIANY KATECHETA. JESTEŚMY WDZIĘCZNI PANU BOGU ZA TWOJĄ POSŁUGĘ I OGROMNĄ POMOC SZCZEGÓLNIE W TYCH TYGODNIACH PRZED KONSEKRACJĄ ŚWIĄTYNI. NIECH BÓG TOBIE BŁOGOSŁAWI, I MARYJA MATKA KOŚCIOŁA MA W SWEJ OPIECE I ŚW. FAUSTYNA.
 23. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM PIĘKNY ARTYKUŁ O KONSEKRACJI NASZEJ ŚWIĄTYNI.