Ogłoszenia parafialne 27 IX 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XXV NIEDZIELA ZWYKŁA. 27 IX 2020 R.

 1. PRZEŻYWAMY ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 3. DZIĘKUJĘ WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA DOMOWEGO ZA PIĄTKOWE SPOTKANIE.
 4. DZIŚ PO MSZY ŚW. O 11.30 ROZDANIE NAGRÓD ZA ZIARENKA.
 5. DZIŚ PO KAŻDEJ MSZY ŚW. W KOŚCIOŁACH NASZEJ DIECEZJI ZBIÓRKA DO PUSZEK NA KONSERWACJĘ I UTRZYMANIE BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO W JEROZOLIMIE.
 6. JUTRO 28 IX JUŻ PO RAZ KOLEJNY BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ KORONKĘ NA ULICACH MIAST. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KORONKĘ DO PARKU O G. 15.00.
 7. WE WTOREK W BAZYLICE KATEDRALNEJ ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ KATEDRY.
 8. W CZWARTEK ROZPOCZYNAMY NABOŻEŃSTWA PAŹDZIERNIKOWE RÓŻAŃCOWE. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY POBOŻNIE ODMÓWIĄ RÓŻANIEC. ZAPRASZAM KAŻDEGO DNIA O 17.30. POŚWIĘCENIE I ROZDANIE RÓŻAŃCY DLA DZIECI KOMUNIJNYCH W TYM DNIU, ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS. JEDEN Z OSTATNICH RÓŻAŃCY PRZEŻYJEMY JAK CO ROKU IDĄC ULICAMI OSTRÓWKA. DZIECI OTRZYMAJĄ UKŁADANKĘ/KAPLICZKĘ I NAKLEJKI DO KOMPLETOWANIA. ZAPRASZAM SERDECZNIE.

RÓŻANIEC X 2020. GRUPY I KLASY PROWADZĄCE ROZWAŻANIA I RÓŻANIEC W PAŹDZIERNIKU:

X DZIEŃ KLASA/WSPÓLNOTA
1 CZW IV A
2 PT IV B
3 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
4 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
5 PN   ODPUST IIIA + IIIB  Z RODZICAMI
6 WT BIERZMOWANI GRUPA STARSZA
7 ŚR SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI
8 CZW SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO
9 PT VII A
10 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
11 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
12 PN VII B
13 WT V
14 ŚR NAUCZYCIELE
15 CZW VI
16 PT KOŁO SYNODALNE
17 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
18 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
19 PN KOŁO CARITAS
20 WT MINISTRANCI MŁODSI
21 ŚR II A
22 CZW II B
23 PT MINISTRANCI STARSI
24 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
25 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
26 PN VIII
27 WT KATECHECI
28 ŚR WSPÓLN. PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOS.
29 CZW RÓŻANIEC ULICAMI OSTRÓWKA
30 PT KOŚCIÓŁ DOMOWY
31 SB KS. PROB.
 1. W PIĄTEK WSPOMNIENIE ŚW. ANIOŁÓW STRÓŻÓW I PIERWSZY PIĄTEK W MIESIĄCU. WRAZ Z WSPÓLNOTĄ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO ZAPRASZAMY NA G. 15.00- WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, ADORACJA, KORONKA, SPOWIEDŹ, NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY. DO CHORYCH W PRZEPISACH SANITARNYCH UDAM SIĘ OD 9.00.
 2. SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM CAŁĄ WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA G. 17.00- NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I O 18.00 MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA, A W NASZEJ DIECEZJI ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA.
 3. ZA TYDZIEŃ I NIEDZIELA MIESIĄCA. PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY. PO KAŻDEJ MSZY ŚW. MOŻNA BĘDZIE NABYĆ W CENIE 30 ZŁ. PŁYTĘ CD Z UROCZYSTOŚCI KONSEKRACJI ŚWIĄTYNI.
 4. ZA TYDZIEŃ TACA NA DOM ŚW. FAUSTYNY.
 5. ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. FAUSTYNY W NASTĘPNY PONIEDZIAŁEK 5 X O 18.00, KTÓRY POPRZEDZI NABOŻEŃSTWO OD PIĄTKU DO NIEDZIELI O 15.00. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAM GRUPY PARAFIALNE I WSZYSTKICH NA EUCHARYSTIĘ I PROCESJĘ. MSZY ŚW. BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ I SŁOWO BOŻE WYGŁOSI NASZ KS. VICEKANCLERZ KURII DIECEZJI WARSZAWSKOPRASKIEJ KS. DR MACIEJ MIĘTEK. W TYM DNIU RÓŻANIEC POPROWADZĄ DZIECI KTÓRE W TYM ROKU PRZYSTĄPIĄ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ W MAJU WRAZ Z RODZICAMI, W RAMACH SPOTKANIA Z III NIEDZIELI MIESIĄCA KLAS III. ZAPRASZAMY TEŻ KLASY II Z RODZICAMI, A MSZA ŚW. ODPUSTOWA BĘDZIE TEŻ POCZĄTKIEM PRZYGOTOWAŃ DLA MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ, ZARÓWNO DLA GRUPY STARSZEJ SZKÓŁ ŚREDNICH JAK I MŁODSZEJ KLAS VIII. OD WCZORAJ KAŻDEGO DNIA DO NIEDZIELI PO MSZY ŚW. O 18.00 MODLIMY SIĘ NOWENNĄ DO ŚW. FAUSTYNY, A W PIĄTEK, SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ZAPRASZAM NA WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU I ADORACJĘ PANA JEZUSA PRZED NASZYM ODPUSTEM. NA KOŃCU KOŚCIOŁA NA STOLICZKU JEST LISTA NA KTÓRĄ MOŻNA SIĘ WPISYWAĆ ABY OD 15.00 KAŻDEGO DNIA PAN JEZUS W NAJŚW. SAKRAMENCIE NIE BYŁ SAM.
 6. ZAPRASZAM SERDECZNIE OD CZWARTKU DO POMOCY W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH TERENU PARAFIALNEGO.
 7. OD PAŹDZIERNIKA ROZPOCZNIEMY SPOTKANIA PRZYGOTOWAWCZE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTÓW ŚW. KLAS DRUGICH- II NIEDZIELA MIESIĄCA; TRZECICH KOMUNIJNYCH-III NIEDZIELA; BIERZMOWANYCH W IV NIEDZIELĘ, ZAWSZE PO MSZY ŚW. O 11.30.
 8. ZIARENKA W TYM ROKU DZIECI PRZYNOSZĄ DO KOŚCIOŁA DO KOSZYCZKA I PO MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ O 11.30 BĘDZIE LOSOWANIE.
 9. MOŻNA PODAWAĆ BLISKICH ZMARŁYCH DO MODLITWY WYPOMINKOWEJ. JEDNORAZOWE 1,2 XI I CAŁOROCZNE. UKŁAD MSZY ŚW. W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH NIEDZIELNY A TRADYCYJNIE JUŻ MSZA ŚW. O 11.30 BĘDZIE NIE W KOŚCIELE TYLKO NA CMENTARZU.
 10. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.
 11. KILKA WAŻNYCH DAT W NASZEJ PARAFII: 16 V 12.30- I KOMUNIA ŚW. KAPLICA SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI; 23 V 12.30- I KOMUNIA ŚW. KOŚCIÓŁ PARAFIALNY; 30 V 12.30- ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ KLAS IV; 24 V 18.00- SAKRAMENT BIERZMOWANIA KTÓREGO UDZIELI J.E. KS. BP MAREK SOLARCZYK.
 12. GMINNY OŚRODEK KULTURY, GMINA KLEMBÓW I PARAFIA OSTRÓWEK ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE DNIA 18 X O 11.30 KONCERT CHÓRÓW LACHMANA. PLAKAT PRZYPOMINAJĄCY W GABLOCIE.
 13. GMINNY OŚRODEK KULTURY ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O UDOSTĘPNIENIE STARYCH ZDJĘĆ Z TERENU NASZEJ GMINY W CELU STWORZENIA WYSTAWY. FOTOGRAFIE MOGĄ PRZEDSTAWIAĆ MIEJSCA LUB OSOBY ZWIĄZANE Z OKOLICAMI KLEMBOWA, OSTRÓWKA CAŁYCH NASZYCH TERENÓW.
 14. SKŁADAM PODZIĘKOWANIA P. HENRYKOWI ROGUSKIEMU ZA PRACE PARKINGU PRZED KOŚCIOŁEM; P. LESZKOWI RYBAK ZA POMOC ELEKTRYCZNĄ W KOŚCIELE; P. TERESIE JAROSZ. P. WIESŁAWOWI WOJDYNA ZA POMOC Z POMPĄ NA CMENTARZU.
 15. SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA P. JANINIE I WOJCIECHOWI WYCZÓŁKOWSKIM I CAŁEJ WSPÓLNOCIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZA PIĘKNE KWIATY I DBANIE O GROTĘ MATKI BOŻEJ.
 16. SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ S. KLARZE ZE ZGROMADZENIA SIÓSTR JEZUSA MIŁOSIERNEGO ZA PIĘKNĄ PRACĘ W OSTRÓWKU. SIOSTRA DECYZJĄ WŁADZ ZAKONNYCH ZMIENIA PLACÓWKĘ I ŻYCZYMY SIOSTRZE DUŻO ZDROWIA I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.
 17. WITAMY W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ S. BARBARĘ ZE ZGROMADZENIA SIÓSTR FRM I ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.
 18. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.