OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 11 IV 2021. NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE.  11 IV 2021 R. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. KRZYSZTOFOWI, PRZEOROWI OO. MARIANÓW Z WARSZAWY ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ PRZEŻYWAMY NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. PRZYGOTOWYWALIŚMY SIĘ OD WIELKIEGO PIĄTKU W NOWENNIE. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY ODMÓWIĄ KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA CO UCZYNIMY DZIŚ PO MSZY ŚW. O 11.30.
 3. DZIŚ W DOMU ŚW. FAUSTYNY UROCZYŚCIE OBCHODZIMY NASZE DIECEZJALNE I PARAFIALNE ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA. O 15.00 UROCZYSTOŚCIOM BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ KS. BP JACEK GRZYBOWSKI. KORONKA, MSZA ŚW. I CAŁE UROCZYSTOŚCI BĘDĄ NA ZEWNĄTRZ PRZY OŁTARZU POLOWYM. ZAPRASZAMY.
 4. DZIŚ O 30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE KL. II. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 5. DZIŚ TACA NA DZIEŁA CHARYTATYWNE CARITAS W NASZEJ DIECEZJI I ROZPOCZĘCIE TYGODNIA MIŁOSIERDZIA.
 6. ZA TYDZIEŃ ZAPRASZAMY SERDECZNIE O G. 12.30 NA MSZĘ ŚW. W INTENCJI DZIECI KL. III KOMUNIJNYCH, Z RODZICAMI I CHRZESTNYMI PODCZAS KTÓREJ DOKONAMY ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO. ZABIERZMY ŚWIECE CHRZCIELNE.
 7. I KOMUNIA ŚW. W NASZEJ PARAFII JAK CO ROKU W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, W TYM ROKU WYPADA 23 MAJA. JEŚLI NADAL BĘDĄ NAS OBOWIĄZYWAĆ OBOSTRZENIA PANDEMICZNE COVIDOWE KOMUNIA ŚW. W TYM DNIU BĘDZIE W 2 TURACH, KLASAMI, O G. 10.00 ORAZ 11.30, JEŚLI OBOSTRZENIA BĘDĄ ZNOSZONE, KOMUNIA ŚW. ODBĘDZIE SIĘ DLA WSZYSTKICH O 12.30. W CZASACH PANDEMII JAK WIDZIMY DECYZJE RZĄDOWE, SAMORZĄDOWE, W NASZYCH ZAKŁADACH PRACY SĄ PODEJMOWANE Z TYGODNIA NA TYDZIEŃ. I KOMUNIA ŚW. JEST DNIEM PRZYJĘCIA CHRYSTUSA DO SERCA. PLANOWANIE SAL I WIĘKSZYCH UROCZYSTOŚCI RODZINNYCH, KOMUNIJNYCH CZY WESELNYCH I KONKRETNYCH GODZIN JAK WIDZIMY PRZEZ OSTATNIE 2 LATA ZAZWYCZAJ KOŃCZY SIĘ FIASKIEM. WSZYSCY BYŚMY CHCIELI ABY I KOMUNIA ŚW. ODBYŁA SIĘ DLA WSZYSTKICH PODCZAS JEDNEJ MSZY ŚW. ALE JEŚLI BĘDZIE TO NIEMOŻLIWE TO ZROBIMY Z W/W PODZIAŁEM KLASOWYM DNIA 23 MAJA. ZA TYDZIEŃ PODCZAS MSZY ŚW. O 12.30 USTALIMY KTÓRA KLASA O KTÓREJ GODZINIE.
 8. ZA DWA TYGODNIE, 25 IV O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ. SAKRAMENTU W DNIU ODPUSTU NMP MATKI KOŚCIOŁA, 24 MAJA O 18.00 UDZIELI KS. BP JACEK.
 9. ZA TRZY TYGODNIE W NIEDZIELĘ MAJOWĄ 2 V O 13.00 NA CMENTARZU CHCEMY ZNÓW BARDZIEJ SPOTKAĆ SIĘ Z NASZYMI BLISKIMI ZMARŁYMI PODCZAS MSZY ŚW. W ICH INTENCJI.
 10. W OKRESIE WIELKANOCNYM ZACHĘCAMY DO PRZYJĘCIA KOMUNII ŚWIĘTEJ.
 11. BÓG ZAPŁAĆ WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA DOMOWEGO ZA PIĄTKOWE SPOTKANIE.
 12. W MAJU CHCEMY WZYWAĆ POMOCY MARYI W MAJÓWKACH PRZY KAPLICZKACH.
 13. NA KOŃCU KOŚCIOŁA MOŻNA ZABRAĆ ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ MASECZKI.
 14. ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ NA KOLONIE WAKACYJNE DO URLI W DNIACH 28 VI-7 VII. WIĘCEJ INFORMACJI U P. EDYTY P. KATECHETKI.
 15. DZIĘKUJĘ SKŁADOWI ROZBUD Z LIPKI ZA PRZEWIEZIENIE OŁTARZA I ŁAWEK DO KAPLICY CMENTARNEJ.
 16. ROZPOCZYNAMY PRACE NAD POWSTANIEM PARKINGU PRZYKOŚCIELNEGO NA TERENIE DOMU PARAFIALNEGO. POWSTANIE PARKINGU JEST PROŚBĄ WIELU MIESZKAŃCÓW NASZEJ WSPÓLNOTY. MIEJSCEM NAJBARDZIEJ OPTYMALNYM JEST TEREN DOMU PARAFIALNEGO A NAJLEPSZYM BEZ KORZENI DRZEW, W RÓWNEJ PRZESTRZENI TEREN POMIĘDZY PARKANEM A STARĄ PLEBANIĄ, NA CAŁEJ DŁUGOŚCI UL. SŁONECZNEJ, Z ZACHOWANIEM PASU ZIELENI WOKÓŁ PARKINGU ORAZ CHODNIKIEM DO KOŚCIOŁA.
 17. ZA TYDZIEŃ III NIEDZIELA MIESIĄCA, REMONTOWA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 18. W DZISIEJSZYM NUMERZE TYGODNIKA NIEDZIELA JEST ARTYKUŁ O NASZEJ PARAFII I KULCIE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W OSTRÓWKU. ZACHĘCAM OGROMNIE.
 19. WRAZ Z KS. PRAŁATEM STANISŁAWEM I SIOSTRAMI JEZUSA MIŁOSIERNEGO SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W PRZYGOTOWANIU UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W DOMU ŚW. FAUSTYNY, A WIĘC: HENRYKOWI ROGUSKIEMU, ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, MARKOWI NOWACKIEMU, ANDRZEJOWI SAWICKIEMU, SYLWESTROWI BANASZEK; WOJOWNIKOM MARYI I WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. BÓG ZAPŁAĆ.
 20. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.