OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA BIBLIJNA. 18.04.2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. III NIEDZIELA WIELKANOCNA. 18 IV 2021 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. WRAZ Z KS. PRAŁATEM STANISŁAWEM I SIOSTRAMI JEZUSA MIŁOSIERNEGO SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W PRZYGOTOWANIU UROCZYSTOŚCI NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. PANU BOGU ZA PIĘKNĄ POGODĘ, KS. BP JACKOWI ZA MSZĘ ŚW. I SŁOWO BOŻE, KAPŁANOM; P. HENRYKOWI ROGUSKIEMU, ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, MARKOWI NOWACKIEMU, ANDRZEJOWI SAWICKIEMU, SYLWESTROWI BANASZEK; WOJOWNIKOM MARYI, GMINNEMU OŚRODKOWI KULTURY ZA NAGŁOŚNIENIE I WSZYSTKIM, WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. BÓG ZAPŁAĆ.
 3. POMALUTKU BĘDZIEMY SIĘ PRZYGOTOWYWALI DO PIELGRZYMI JAK CO ROKU, Z WARSZAWY DO OSTRÓWKA. W TYM ROKU 31 LIPCA- 1 SIERPNIA.
 4. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY W ROZBIERANIU GROBU PAŃSKIEGO. P. PAWŁOWI, ZBIGNIEWOWI I JANUSZOWI KOŚCIELNIAK, MARKOWI NOWACKIEMU, ARTUROWI WYCZÓŁKOWSKIEMU I WIELU OSOBOM.
 5. DZIŚ O G. 12.30 MSZA ŚW. W INTENCJI DZIECI KL. III KOMUNIJNYCH, Z RODZICAMI I CHRZESTNYMI PODCZAS KTÓREJ DOKONAMY ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO. ZABIERZMY ŚWIECE CHRZCIELNE.
 6. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 7. JUTRO W RAMACH ROKU RODZINY ZAWSZE 19 DNIA MIESIĄCA MODLIMY SIĘ W INTENCJI RODZINY. JUTRO W INTENCJI DZIECI.
 8. WE WTOREK W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM W CIĄGU DNIA PONIEWAŻ WIECZOREM MAMY BIERZMOWANIE W PARAFII MB KRÓLOWEJ POLSKI W WOŁOMINIE.
 9. W PIĄTEK UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI. NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM WOJCIECHOM, JERZYM, MARKOM. Z RACJI UROCZYSTOŚCI MOŻNA SPOŻYWAĆ POKARMY MIĘSNE.
 10. ZA TYDZIEŃ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ. SAKRAMENTU W DNIU ODPUSTU NMP MATKI KOŚCIOŁA, 24 MAJA O 18.00 UDZIELI KS. BP JACEK.
 11. ZA DWA TYGODNIE W NIEDZIELĘ MAJOWĄ 2 V O 13.00 NA CMENTARZU CHCEMY SPOTKAĆ SIĘ Z NASZYMI BLISKIMI ZMARŁYMI PODCZAS MSZY ŚW. W ICH INTENCJI.
 12. W MAJU CHCEMY WZYWAĆ POMOCY MARYI W MAJÓWKACH PRZY KAPLICZKACH.
 13. W OKRESIE WIELKANOCNYM ZACHĘCAMY DO PRZYJĘCIA KOMUNII ŚWIĘTEJ.
 14. I KOMUNIA ŚW. W NASZEJ PARAFII JAK CO ROKU W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, W TYM ROKU WYPADA 23 MAJA. KOMUNIA ŚW. W TYM DNIU BĘDZIE W 2 TURACH, KLASAMI, O G. 10.00 ORAZ 11.30. JEŚLI OBOSTRZENIA BĘDĄ ZNOSZONE, KOMUNIA ŚW. ODBĘDZIE SIĘ DLA WSZYSTKICH O 12.30. DZIŚ PODCZAS MSZY ŚW. O 12.30 USTALIMY KTÓRA KLASA O KTÓREJ GODZINIE. W DNIU KOMUNII ŚW. ZAPRASZMY SZECZEGÓLNIE NA MSZE ŚW. O 8.30 I 18.00.
 15. ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ NA KOLONIE WAKACYJNE DO URLI W DNIACH 28 VI-7 VII. WIĘCEJ INFORMACJI U P. EDYTY P. KATECHETKI.
 16. NA KOŃCU KOŚCIOŁA MOŻNA ZABRAĆ ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ MASECZKI.
 17. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM Z RADY PARAFIALNEJ ZA PIĄTKOWĄ OBECNOŚĆ I SPOTKANIE.
 18. WKRÓTCE ROZPOCZNIEMY PRACE NAD POWSTANIEM PARKINGU PRZYKOŚCIELNEGO NA TERENIE DOMU PARAFIALNEGO.
 19. KURIA WARSZAWSKOPRASKA ZWRÓCIŁA SIĘ DO PARAFII W OSTRÓWKU Z PYTANIEM CZY BUDYNEK STAREJ PLEBANII MOŻNA PRZENIEŚĆ NA TEREN ŚW. FAUSTYNY Z PRZEZNACZENIEM NA MOŻLIWOŚĆ PROWADZENIA W NIM REKOLEKCJI W STYLU IGNACJAŃSKIM I PUSTELNICZYM. ROZMAWIAJĄC W CZASIE KOLĘDY Z RODZINAMI NASZEJ PARAFII, Z RADĄ PARAFIALNĄ I WIELOMA INNYMI OSOBAMI, POMYSŁ OSTATNI JAKO PUSTELNI WSZYSTKIM WYDAJE SIĘ BARDZO ROZSĄDNY. BUDYNEK STAREJ PLEBANII ZOSTAŁBY PRZENIESIONY NA TEREN DOMU ŚW. FAUSTYNY, ODRESTAUROWANY I ZOSTAŁBY W NASZEJ PARAFII, A W MIEJSCU PO NIM POWSTAŁBY CIĄG DALSZY PARKINGU, KTÓREGO PRACE ROZPOCZNIEMY NIEBAWEM. ZAWIERZMY TĘ SPRAWĘ PANU BOGU W MODLITWIE ABY CAŁE PRZEDSIĘWZIĘCIE DAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ DLA POŻYTKU PARAFII I LUDZI TĘSKNIĄCYCH ZA UREGULOWANIEM SWOICH SPRAW PRZED BOGIEM. BĘDZIE TO WIĘC MIEJSCE SZCZEGÓLNEJ MODLITWY I OBECNOŚCI PANA BOGA, PODOBNIE JAK DREWNIANA KAPLICA PRZENIESIONA ZE SŁUPNA A WCZEŚNIEJ Z PARAFII STANISŁAWÓW, KTÓRA SŁUŻY NAM WSZYSTKIM.
 20. BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA POMOC W TEJ SPRAWIE.
 21. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM. ARTYKUŁ O ŚWIĘCIE MIŁOSIERDZIA W NASZEJ PARAFII W DOMU ŚW. FAUSTYNY.