WIELKI TYDZIEŃ. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ DZIŚ, PRZEZ CAŁE TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC.
 2. WIELKI CZWARTEK. MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ. ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY DO 24.00 I GODZINA ŁASKI O PÓŁNOCY. SZCZEGÓLNY WYMIAR MA ONA W WIELKI CZWARTEK GDY WSPOMINAMY POJMANIE JEZUSA W OGRODZIE OLIWNYM.
 3. WIELKI PIĄTEK. ZAPRASZAMY O 18.00 DO UCZESTNICTWA W LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ I ADORACJI DO G. 21.00. ADORACJA OD 7.30. O 8.00 CIEMNA JUTRZNIA. O 15.00 NOWENNA I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA. PO NABOŻEŃSTWIE WIECZORNYM O 18.00 NAGRODY DLA DZIECI. WYKLEJANKĘ DROGI KRZYŻOWEJ ODDAJEMY P. STASI. DZIĘKUJĘ ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA ADORACJĘ PRZEZ CAŁY CZAS I MINISTRANTOM. W TYN DNIU ZBIÓRKA OFIAR NA GRÓB BOŻY W JEROZOLIMIE. POST ŚCISŁY.
 4. WIELKA SOBOTA. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA O 18.00 W WIGILII PASCHALNEJ I ADORACJI DO 21.00. ADORACJA OD 7.30. O 8.00 CIEMNA JUTRZNIA. ŚWIĘCENIE POKARMÓW PRZED KOŚCIOŁEM. POŚWIĘCENIE POKARMÓW ODBĘDZIE SIĘ RÓWNIEŻ W POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCIACH, JAK W LATACH UBIEGŁYCH. MINISTRANCI BĘDĄ ROZPROWADZAĆ WODĘ ŚWIĘCONĄ NA FUNDUSZ MINISTRANCKI. ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

9.00- PLAC KOŚCIELNY.

9.30- KRZYWICA ŚWIETLICA.

10.00- PLAC KOŚCIELNY.

10.30- OSTRÓWEK UL. PRZEJAZDOWA.

11.00- PLAC KOŚCIELNY.

11.30- TUŁ UL.RELIGI U PP. MARCZAK.

12.00- PLAC KOŚCIELNY.

12.30- KAROLEW KAPLICZKA.

13.00- PLAC KOŚCIELNY.

13.30- LIPKA KAPLICZKA/ KRZYŻ PRZY UL. JASNEJ I ŻUŻLOWEJ.

14.00- 15.00- PLAC KOŚCIELNY.

 • WIELKANOC. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA O 6.00 RANO A WCZEŚNIEJ ADORACJA I PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, SYPACZKI, ŻYWY RÓŻANIEC, KOŚCIÓŁ DOMOWY, SCHOLKĘ, WSPÓLNOTĘ PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI DO WSPÓLNEJ MODLITWY. NIE BĘDZIE WIĘC TRADYCYJNIE MSZY ŚW. O 8.30, A W KAPLICY SIÓSTR FRM MSZA ŚW. O 7.30. NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO MSZY ŚW. O 11.30.
 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PO MSZY ŚW. O 11.30, A W DNI NASTĘPNE PO MSZY ŚW. O 18.00. TACA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI.

OGŁOSZENIA. WIGILIA PASCHALNA

 1. PRZEŻYWAMY WIELKANOC. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA O 6.00 RANO A WCZEŚNIEJ ADORACJA I PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. DZIĘKUJĘ ASYŚCIE PROCESYJNEJ, MINISTRANTOM, BIELANKOM, SYPACZKOM, ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI, KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU SCHOLCE, WSPÓLNOTĘ PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKICH PARAFIANOM I GOŚCIOM ZA WSPÓLNĄ MODLITWĘ. NIE BĘDZIE WIĘC TRADYCYJNIE MSZY ŚW. O 8.30, A W KAPLICY SIÓSTR FRM MSZA ŚW. O 7.30. NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO MSZY ŚW. O 11.30.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 3. DZIĘKUJĘ P. PAWŁOWI, P. BARTKOWI ORGANIŚCIE, P. MARII I P. ANI ZA PRZYGOTOWANIE LITURGICZNE, KOŚCIELNE I PLEBANIJNE DO ŚWIĄT.
 4. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PO MSZY ŚW. O 11.30, A W DNI NASTĘPNE PO MSZY ŚW. O 18.00. TACA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI.
 5. ZA TYDZIEŃ W DOMU ŚW. FAUSTYNY BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O 15.00 POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO PASTERZA KS. BP ROMUALDA, A 3 DNI WCZEŚNIEJ UROCZYSTOŚCI PRZYGOTOWUJĄCE NAS DO TEGO DNIA. ROZPOCZNIEMY NOWENNĄ OD WIELKIEGO PIĄTKU. W SOBOTĘ O 18.30 PRZEJDZIEMY W MODLITWIE DROGĘ ŚWIATŁA Z KOŚCIOŁA DO DOMU ŚW. FAUSTYNY, ULICAMI SŁONECZNA, KOŚCIUSZKI, LACHMANA, SOSNOWA, P. SKARGI, ŚW. FAUSTYNY. JUŻ DZIŚ WRAZ Z KS. PRAŁATEM I SIOSTRAMI JEZUSA MIŁOSIERNEGO ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
 6. W IMIENIU NASZEGO PASTERZA KS. BP ROMUALDA, KS. PRAŁATA STANISŁAWA, KSIĘŻY MARIANÓW KTÓRZY OD LAT POMAGAJĄ W NASZEJ PARAFII I SWOIM WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I GOŚCIOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE. NIECH ŁASKA JEZUSA ZWYCIĘZCY OPROMIENIA, UMACNIA I UŚWIĘCA KAŻDY DZIEŃ WASZEGO ŻYCIA. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. 31 III 2024 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ ORAZ KS. BOGUSŁAWOWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY PRZY UBIERANIU CIEMNICY I GROBU PAŃSKIEGO. P. JUSTYNIE ŚLIWA, P. GRAŻYNIE TYMIŃSKIEJ I KGW Z TUŁU ZA  DEKORACJĘ NA ŚWIĘTA, ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, KWIACIARNI PP. MARCZAK Z TUŁU I DZIECIAKOM ZA ORGANIZACJĘ KWIATÓW DO GROBU BOŻEGO I KWIACIARNI PP. FERDYN. P. ANNIE LUDWINIAK, ELI GAJCY. MINISTRANTOM. P. TERESIE DOMŻALSKIEJ I GRAŻYNIE ZYCH ZA DBANIE I UDEKOROWANIE KRZYŻA MISYJNEGO. P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ I CAŁEMU ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA DBANIE O GROTĘ MATKI BOŻEJ. MICHAŁOWI WĄSIK ZA CIERNIE.
 3. DZIĘKUJĘ P. PAWŁOWI, P. BARTKOWI ORGANIŚCIE I WSZYSTKIM ŚPIEWAJĄCYM, P. MARII I P. ANI, ZA PRZYGOTOWANIE LITURGICZNE, KOŚCIELNE I PLEBANIJNE DO ŚWIĄT.
 4. DZIĘKUJĘ OGROMNIE WSZYSTKIM LEKTOROM I MINISTRANTOM ZA WASZĄ OBECNOŚĆ I NAPRAWDĘ PIĘKNĄ POSTAWĘ WIARY.
 5. DZIĘKUJĘ P. STASI ZA AKCJĘ ŚWIEC I PACZEK WIELKANOCNYCH I OFIARODAWCOM.
 6. DZIŚ I JUTRO NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO MSZY ŚW. O 11.30 A OD WTORKU O 18.00.
 7. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. TACA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI.
 8. W ŚRODĘ WRAZ ZE WSPÓLNOTĄ ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W MODLITWIE W INTENCJI OJCZYZNY. O 15.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, RÓŻANIEC, LITANIA DO NARODU POLSKIEGO, MSZA ŚW. O 17.00. PO KORONCE ODMÓWIMY RÓŻANIEC PROWADZONY PRZEZ MIESZKAŃCÓW NASZEJ WSPÓLNOTY, PO DZIESIĄTKU RÓŻAŃCA, KRZYWICA, KAROLEW, TUŁ, LIPKA, OSTRÓWEK. ZAPRASZAMY.
 9. PIĄTEK BĘDZIE I W MIESIĄCU. DO CHORYCH UDAM SIĘ OD 9.00. WRAZ Z ŻYWYM RÓŻAŃCEM ZAPRASZAMY NA 15.00. WYSTAWIENIE NS. KORONKA, ADORACJA, SPOWIEDŹ, NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY.
 10. W PIĄTEK Z RACJI OKTAWY WIELKANOCNEJ MOŻNA SPOŻYWAĆ POKARMY MIĘSNE.
 11. SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM SERDECZNIE ŻYWY RÓŻANIEC NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE O 17.00 I MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 12. W SOBOTĘ W RAMACH PRZYGOTOWAŃ DO NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA ZAPRASZAMY NA DROGĘ ŚWIATŁA Z KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO DO SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY. O 18.00 MSZA ŚW. PO KTÓREJ WYRUSZYMY W MODLITWIE.
 13. W NIEDZIELĘ BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA. O 11.30 NABOŻEŃSTWO Z RACJI I NIEDZIELI MIESIĄCA.
 14. TEGO DNIA ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE DO SANKTUARIUM O GODZ. 15.00, POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO PASTERZA KS. BP. ROMUALDA KAMIŃSKIEGO.
 15. W NIEDZIELĘ TACA NA DZIEŁA CHARYTATYWNE CARITAS NASZEJ DIECEZJI.
 16. W TYM ROKU PIELGRZYMKA Z ŻYTNIEJ DO OSTRÓWKA. W UKŁADZIE MODLITWY W CISZY W NOCY ORAZ W DZIEŃ, W DNIACH 27-28 LIPCA. PO ŚWIĘTACH SPOTKANIE.
 17. SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA BIUROWI RACHUNKOWEMU W TULE. BÓG ZAPŁAĆ.
 18. ZAPRASZAMY NA NARODOWY MARSZ ŻYCIA 14 IV W WARSZAWIE.
 19. PARAFIA KLEMBÓW ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ OKOLICE KRAKOWA. WIĘCEJ INFORMACJI U KS. MARCIN  Z KLEMBOWA. 573 264 482.
 20. MIŁO NAM POINFORMOWAĆ IŻ STOSOWNIE DO PRZEPISÓW PRAWA KANONICZNEGO 1043 i 1051 NASZ PARAFIANIN, ALUMN VI ROKU WYŻSZEGO METROPOLITALNEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W WARSZAWIE, DIAKON MATEUSZ BARAN, SYN MACIEJA I IWONY, MA PRZYJĄĆ DNIA 25 MAJA 2024 R., ŚWIĘCENIA PREZBITERATU. CIESZYMY SIĘ I POLECAMY NASZEGO KS. DIAKONA MATEUSZA MODLITWOM WIERNYCH.
 21. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
 22. POLECAJMY BOGU ZMARŁYCH W OSTATNIM CZASIE. WIECZNY ODPOCZYNEK …
 23. W IMIENIU NASZEGO PASTERZA KS. BP ROMUALDA KAMIŃSKIEGO, KS. PRAŁATA STANISŁAWA, KSIĘŻY MARIANÓW KTÓRZY OD LAT POMAGAJĄ W NASZEJ PARAFII I SWOIM WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I GOŚCIOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE. NIECH ŁASKA JEZUSA ZWYCIĘZCY OPROMIENIA, UMACNIA I UŚWIĘCA KAŻDY DZIEŃ WASZEGO ŻYCIA. SZCZĘŚĆ BOŻE !!!