OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XII NIEDZIELA ZWYKŁA. 19 VI 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XII NIEDZIELA ZWYKŁA. 19 VI 2022 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. TRWAJĄ NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE O 17.30 KU CZCI NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA.
 3. OD UBIEGŁEGO PONIEDZIAŁKU MOŻNA ZAMAWIAĆ INTENCJE MSZY ŚW. NA ROK 2023. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 4. W CZWARTEK PRZEŻYWALIŚMY BOŻE CIAŁO. DZIĘKUJEMY KS. MARIUSZOWI KOWALSKIEMU WIKARIUSZOWI PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W WIELISZEWIE, ZA MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRYMICYJNE ORAZ KS. GRZEGORZOWI MĄDREMU OJCU DUCHOWNEMU NASZEGO SEMINARIUM W WARSZAWIE TARCHOMINIE ZA SŁOWO BOŻE. DZIĘKUJĘ MIESZKAŃCOM: TUŁU. KRZYWICY. OSTRÓWKA. LIPKI. KAROLEWA ZA PRZYGOTOWANIE PIĘKNYCH OŁTARZY. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W ICH PRZYGOTOWANIE. DZIECIOM KOMUNIJNYM I ROCZNICOWYM, MINISTRANTOM, BIELANKOM, SYPACZKOM I OSOBOM OFIARUJĄCYM KWIATKI, ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI, ASYŚCIE PROCESYJNEJ, SCHOLCE, KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU. DZIĘKUJĘ OGROMNIE POLICJI ZA ZABEZPIECZENIE PROCESJI. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ SKLEPOWI PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE LODY DLA DZIECIAKÓW. BÓG ZAPŁAĆ. OD PIĄTKU TRWA OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30.
 5. DZIŚ PO KAŻDEJ MSZY ŚW. MODLITWA DO ŚW. KRZYSZTOFA I POŚWIĘCENIE POJAZDÓW PRZED WAKACJAMI, URLOPAMI Z OBRAZKIEM I MODLITWĄ PATRONA KIEROWCÓW.
 6. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK W DIECEZJI NA STYPENDIA NAUKOWE DLA KSIĘŻY STUDIUJĄCYCH ZA GRANICĄ.
 7. W ŚRODĘ O 17.00 MSZA ŚW. DZIĘK. BŁAG. W INTENCJI UCZNIÓW KL .VIII KOŃCZĄCYCH NAUKĘ W SP W OSTRÓWKU.
 8. W CZWARTEK UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA DNIA 23 VI. JEST TO ROCZNICA DNIA ŚWIĘCEŃ BISKUPICH NASZEGO PASTERZA KS. BP ROMUALDA. PAMIĘTAJMY W MODLITWIE.
 9. W CZWARTEK KONIEC OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. PO MSZACH ŚW. OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA WIANKÓW.
 10. W PIĄTEK 24 VI UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. MOŻNA SPOŻYWAĆ POKARMY MIĘSNE.
 11. W PIĄTEK 24 VI KONIEC ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU W TYM DNIU O 8.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW DO DZIĘKCZYNIENIA I PROŚBY O DOBRE WAKACJE. SPOWIEDŹ W TYM DNIU OD 7.30 A MSZA ŚW. DLA ZSS W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK O 9.00.
 12. W PIĄTEK O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I O 18.00 MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH Z WYPOMINEK.
 13. W PIĄTEK SPOTKANIE KOŚCIOŁA DOMOWEGO.
 14. W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ 26 VI O 13.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH NA CMENTARZU.
 15. W DNIACH 2-11 VII KOLONIE DZIECIAKÓW W GIŻYCKU. ŻEBY DZIECIAKI MIAŁY TROCHĘ ATRAKCJI NA MAZURACH, BĘDZIE ZBIÓRKA DO PUSZKI ZA TYDZIEŃ. DZIĘKUJEMY P. EDYCIE KATECHETCE ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU I OFIARODAWCOM. ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW WYJAZDU DNIA 2 VII O GODZINIE 4.45 NA PARKINGU PRZY URZĘDZIE GMINY.
 16. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. TERESIE, P. ZBYSZKOWI, P. AGNIESZCE, MINISTRANTOM ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH; MARCINOWI KUREK I WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA PRACE NA CMENTARZU.
 17. ZAKUPILIŚMY MASZYNĘ DO CZYSZCZENIA POSADZKI W KOŚCIELE. DZIĘKUJĘ P. BOGDANOWI I GRZEGORZOWI ZA PRACE POSADZKOWE W TEN WTOREK.
 18. WKRÓTCE CHCEMY ROZPOCZĄĆ PRACE BUDOWLANE KOSTKOWE NA PARKINGU PRZED BRAMĄ KOŚCIOŁA, POTEM NA TERENIE NAPRZECIW DOMU PARAFIALNEGO I CHODNIKÓW. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 19. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 20. SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA WSZYSTKIM SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA, JANINOM I JANOM. NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI SIOSTRZE JANINIE.
 21. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIV PIELGRZYMCE PIESZEJ Z SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY W WARSZAWIE DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I ŚW. FAUSTYNY W OSTRÓWKU W DNIACH 30/31 LIPCA. MOŻNA SIĘ ZAPISYWAĆ. INFORMACJE NA PLAKACIE.
 22. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 14 ROKU ŻYCIA DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W LIZBONIE NA PRZEŁOMIE LIPCA I SIERPNIA 2023. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRYSTII.
 23. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

Drogie Siostry i Bracia, Wielebni Duszpasterze,

Po okresie ograniczeń wynikających z sytuacji pandemicznej powracamy do praktyki wielu form aktywności duszpasterskiej. Wśród nich bardzo istotną rolę pełnią w Polsce pielgrzymki. Pielgrzymowaliśmy zawsze chętnie i licznie – szczególnie na Jasną Górę. Pielgrzymki warszawskie od stuleci są przejawem bogactwa życia duchowego mieszkańców Stolicy i Mazowsza.

Wam, Siostry i Bracia, kapłanom pracującym we wspólnotach diecezji warszawsko-praskiej pragnę przypomnieć o duchowym dziele, jakim są dwie pielgrzymki na Jasną Górę organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymką Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia.

Wszystkim przyszłym pielgrzymom już dzisiaj błogosławię na drogę od Pani Jasnogórskiej.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski