OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VI NIEDZIELA ZWYKŁA. 14 II 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VI NIEDZIELA ZWYKŁA. 14 II 2021 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY UCZESTNICZYLI W MSZACH ŚW. KOLĘDOWYCH A W TYM TYGODNIU: W INTENCJI MIESZKAŃCÓW- UL. SIENKIEWICZA, KURKOWA, OGRODOWA, ŚW. FAUSTYNY, ŚRODKOWA, ABP. ZYGMUNTA SZ. FELIŃSKIEGO, POLNA, GIEDROYĆ, PROJEKTOWANA, KWIATOWA, PROMIENNA, SŁONECZNA- 15 II O 17.30.
 3. DZIĘKUJĘ WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA DOMOWEGO ZA PIĄTKOWE SPOTKANIE.
 4. DZIŚ O 11.30 SPOTKANIE DZIECI KL. II Z RODZICAMI; ZA TYDZIEŃ KL. III; ZA 2 TYGODNIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ.
 5. ZA TYDZIEŃ III NIEDZIELA MIESIĄCA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 6. DZIŚ O 17.00 KOLEJNA MSZA ŚW. GREGORIAŃSKA ZA KS. PROBOSZCZA KS. KAN. ANDRZEJA DUSZĘ.
 7. ZAPRASZAMY SERDECZNIE DZIECI I DOROSŁYCH DO SCHOLI RODZINNEJ. PO MSZACH ŚWIĘTYCH ZAPISY U P. BARTKA ORGANISTY I P. EWY. SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM ZA CHĘĆ I POMOC.
 8. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA CHORYCH OBJĘTYCH OPIEKĘ CARITAS NASZEJ DIECEZJI.
 9. W ŚRODĘ ROZPOCZYNAMY TEGOROCZNY WIELKI POST. MSZE ŚW. Z OBRZĘDEM POSYPANIA GŁÓW POPIOŁEM: 8.30; 16.30; 18.00. W TYM DNIU OBOWIĄZUJE NAS POST ŚCISŁY. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH WSZYSTKICH KTÓRZY UKOŃCZYLI 14 ROK ŻYCIA WE WSZYSTKIE PIĄTKI I ŚRODĘ POPIELCOWĄ ORAZ ZALECA SIĘ W WIGILIĘ NARODZENIA PAŃSKIEGO. POST ŚCISŁY, CZYLI ILOŚCIOWY, OBOWIĄZUJE W ŚRODĘ POPIELCOWĄ I W WIELKI PIĄTEK WSZYSTKICH MIĘDZY 18 A 60 ROKIEM ŻYCIA.
 10. REKOLEKCJE OD III NIEDZIELI WP KTÓRE POPROWADZI KS. DR ŁUKASZ SZKARŁAT, NOTARIUSZ NASZEJ KURII, ZARÓWNO W KOŚCIELE PARAFIALNYM JAK RÓWNIEŻ W KOŚCIELE REKTORSKIM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W DOMU ŚW. W PIĄTKI O 16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I MSZA ŚW. O 16.30 ORAZ O 17.15 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MSZA ŚW. O 18.00. PO DRODZE KRZYŻOWEJ DZIECI OTRZYMAJĄ PLANSZE, KTÓRE NA KONIEC WIELKIEGO POSTU NALEŻY ODDAĆ P. STASI. NAGRODY. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM W NIEDZIELE O 17.00. WRAZ Z CARITASEM NASZEJ DIECEZJI ZACHĘCAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ ŚWIEĆ WIELKANOCNYCH, KTÓRE BĘDZIE ROZPROWADZAŁ CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI. ROZPOCZNIEMY RÓWNIEŻ TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. ZACHĘCAM DO SKŁADANIA PRZYRZECZEŃ TRZEŹWOŚCIOWYCH, WPISUJĄC SIĘ DO WYŁOŻONEJ KSIĘGI.
 11. ZAPRASZAM OGROMNIE I JUŻ Z GÓRY DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE BĘDĄ ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD.
 12. WRAZ Z PANEM BARTKIEM ORGANISTĄ, ZAPRASZAMY NA FILM TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO W NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ KOSZ NA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH.
 13. UKŁAD MSZY ŚW. W KOŚCIOŁACH STACYJNYCH JEST NA STRONIE NASZEJ DIECEZJI.
 14. GMINNY OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA ZA TYDZIEŃ NA UROCZYSTOŚCI GEN. ŻYMIRSKIEGO. ROZPOCZĘCIE O 12.00 W KOŚCIELE W KLEMBOWIE I JARMARK LOKALNYCH PRODUKTÓW.
 15. ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ NASZ KLERYK MATEUSZ BARAN O G. 10.00 W KOŚCIELE SEMINARYJNYM PRZY UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE Z RĄK KS. REKTORA, PRZYJMIE STRÓJ DUCHOWNY/OBŁÓCZYNY A WIĘC SUTANNĘ. DZIELIMY TĘ RADOŚĆ I ŻYCZYMY MATEUSZOWI WIELU ŁASK OD JEZUSA I OPIEKI MATKI BOŻEJ W DRODZE DO KAPŁAŃSTWA.
 16. SKŁADAM OGROMNE PODZIĘKOWANIA SKŁADOWI ROZBUD Z LIPKI ZA ODŚNIEŻANIE TERENU KOŚCIELNEGO, PARKINGU, CHODNIKA, CMENTARZA I PARKINGU CMENTARNEGO; PAWŁOWI MARSZAŁ ORAZ P. WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU I MARCINOWI KUREK. BÓG ZAPŁAĆ.
 17. DZIĘKUJĘ P. ARTUROWI WYCZÓŁKOWSKIEMU ZA INSTALACJĘ OŚWIETLENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ.
 18. DZIĘKUJĘ P. ANNIE LUDWINIAK ZA USZYCIE POKROWCÓW NA ŁAWKI.
 19. NASZE SIOSTRY FRANCISZKANKI RM POSZUKUJĄ OSOBY DO PRACY W KUCHNI.
 20. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.