OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. 25 XII 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. 25 XII 2022 R.

 1. PRZEŻYWAMY WIELKI CUD BOŻEGO NARODZENIA. DZIELIMY SIĘ OPŁATKIEM SKŁADAJĄC SOBIE ŻYCZENIA, ŚPIEWAMY KOLĘDY.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ Z NAMI.
 3. ZAKOŃCZYLIŚMY ADWENT. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY TAK PIĘKNIE MODLILI SIĘ PODCZAS RORAT, A SZCZEGÓLNIE DZIECIAKOM. NAGRODY ZA PLANSZE ROZDALIŚMY.
 4. DZIĘKUJĘ OSOBOM ROZPROWADZAJĄCYM OPŁATKI I OFIARODAWCOM. OPŁATKI MOŻNA RÓWNIEŻ ODEBRAĆ U P. PAWŁA W ZAKRYSTII.
 5. DZIĘKUJĘ CARITASOWI POD OPIEKĄ P. STASI ZA PRZEPROWADZENIE AKCJI WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM I ROZPROWADZENIE PACZEK DLA RODZIN POTRZEBUJĄCYCH.
 6. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W UBIERANIU SZOPKI I CHOINEK, P. JUSTYNIE ŚLIWA, P. GRAŻYNIE TYMIŃSKIEJ Z MĘŻEM, DZIEWCZYNKOM, P. PAWŁOWI, KGW Z TUŁU. ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, MARCINOWI ZAREMBA I STANISŁAWOWI PADAMCZYKOWI ZA SIANKO. WOJCIECHOWI, ARKADIUSZOWI, SEBASTIANOWI ŚLIWA I OFIARODAWCOM ZA CHOINKI, PANU LEŚNICZEMU, PIOTROWI JASTRZĘBSKIEMU, RADKOWI WYCZÓŁKOWSKIEMU, P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ ZA PIĘKNE UBRANIE GROTY, OSOBOM DBAJĄCYM O KRZYŻ MISYJNY, P. ELI GAJCY I WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI.
 7. DZIŚ IV NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO MODLITWY A MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ SZCZEGÓLNIE NA MSZĘ ŚW. O 11.30.
 8. TACA Z PASTERKI NA FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.
 9. DZIĘKUJĘ KSIĘŻOM MARIANOM ZA OBECNOŚĆ. MSZE ŚW. PIERWSZEGO I DRUGIEGO DNIA WG. PORZĄDKU NIEDZIELNEGO.
 10. TOWARZYSTWO SPORTOWE DĘBINA ZAPRASZA SERDECZNIE JAK CO ROKU NA KOLĘDOWANIE POD CHOINKĄ W PARKU W OSTRÓWKU PIERWSZEGO DNIA ŚWIĄT O 20.00. ZAPRASZAMY.
 11. W PONIEDZIAŁEK II DZIEŃ ŚWIĄT, ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA MĘCZENNIKA. TACA NA BUDOWĘ NOWYCH ŚWIĄTYŃ W DIECEZJI.
 12. WTOREK TO ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA.
 13. ŚRODA TO ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW.
 14. PIĄTEK TO ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH O 18.00.
 15. NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. O 11.30 NABOŻEŃSTWO I LOSOWANIE NAGRÓD ZA ZIARENKA ZA XII.
 16. SOBOTA TO WSPOMNIENIE ŚW. SYLWESTRA I OSTATNI DZIEŃ ROKU. ZAPRASZAM SERDECZNIE NA NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO BŁAGALNE O 17.00 I MSZĘ ŚW. O 18.00 W INTENCJI PARAFIAN. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM UCZESTNICZĄCYM W NABOŻEŃSTWIE I HYMNIE CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY. PODCZAS NABOŻEŃSTWA JAK CO ROKU SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE I GOSPODARCZE.
 17. Z RACJI IŻ DZIECI DO SZKÓŁ WRACAJĄ PO NOWYM ROKU, DLATEGO KOLĘDA JAK W LATACH UBIEGŁYCH BĘDZIE TEŻ W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH. RODZINA KTÓRA DANEGO DNIA NIE MOŻE PRZYJĄĆ KAPŁANA, MOŻEMY SIĘ UMÓWIĆ NA INNY TERMIN. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 18. DZIĘKUJĘ RODZINOM KTÓRE PRZYJĘŁY KAPŁANA Z KOLĘDĄ. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY. KANCELARIA W CZASIE KOLĘDY BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW. O 18.00. W TYM TYGODNIU:

-27 XII WT OD 9.00 KRZYWICA NR 1-27 DO KAPLICZKI.

-28 XII ŚR OD 9.00 KRZYWICA NR OD 28 DO KOŃCA.

-29 XII CZW OD 9.00 KAROLEW OD NR 1.

-30 XII PT OD 9.00 TUŁ STRONA PRAWA OD LIPKI CZYLI UL. MIŁOSZA, RELIGI, TUWIMA, REJA, MATEJKI, BRZECHWY, NIEMENA.

-2 I PN OD 9.00 TUŁ STRONA LEWA OD LIPKI CZYLI UL. RELIGI, MŁYŃSKIEGO, BACZYŃSKIEGO.

-3 I WT OD 9.00 LIPKA UL. JESIONOWA, WOŁOMIŃSKA, JASNA, ŻUŻLOWA, JASNA.

 1. ZAPRASZAM SERDECZNIE NA SPOTKANIA OPŁATKOWE: DNIA 1 I O 16.00 SŁUŻBĘ LITURGICZNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, SCHOLANKI. ŻYWY RÓŻANIEC DNIA 7 I O 17.00. RADĘ PARAFIALNĄ 8 I O 16.00.
 2. ZAPRASZAMY NA KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, JAK CO ROKU OD I NIEDZIELI STYCZNIA. MSZA ŚW. O 18.00 I SPOTKANIE W SALCE PO MSZY ŚW.
 3. DNIA 8 I O 10.00 W KOŚCIELE ZAPRASZAMY NA JASEŁKA W WYKONANIU UCZNIÓW KL. III.
 4. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
 5. ZA CHWILĘ POŁAMIEMY SIĘ OPŁATKIEM. Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, w imieniu naszego Pasterza ks. Biskupa Romualda który kieruje do nas życzenia, ks. Prałata Stanisława swoim i księży Marianów którzy pomagają w naszej Wspólnocie, wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo wiary, nadziei i miłości. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, wyzwala z lęku, niech wspiera i umacnia w podejmowaniu ważnych życiowych zadań oraz niech otacza swoją opieką w Nowym 2023 Roku.

Życzenia biskupa Romualda Kamińskiego na Boże Narodzenie AD 2022

Umiłowani Diecezjanie,
Siostry i Bracia,
Drodzy Goście,

Adwent, wyjątkowo w tym roku długi, przygotował nas na chwile, które właśnie przeżywamy: uroczystość Narodzenia Pańskiego. Poranne Msze roratnie podczas których z Maryją oczekiwaliśmy przyjścia zapowiedzianego Mesjasza, rekolekcje adwentowe, podejmowane w pracy duchowej zobowiązania i wyrzeczenia – doprowadziły nas do momentu, gdy oto z sercami przepełnionymi wdzięcznością klękamy przy żłóbku, przed Bożą Dzieciną.

Pielgrzymujemy w myślach do Betlejem przed dwoma tysiącami lat, kierujemy swoje kroki do naszych parafialnych świątyń, by w nich – przed ołtarzem, przed tabernakulum, przed ubogą stajenką złożyć wszystkie nasze nadzieje i dręczące niepokoje o niepewne jutro; przynosimy naszą miłość, ale także ból i niezagojone rany; dzielimy się radością, ale mamy także świadomość łez płynących z oczu jakże licznych Sióstr i Braci.

W uroczystość Bożego Narodzenia 1983 roku św. Jan Paweł II modlił się: Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, narodzony w noc betlejemską z Maryi Dziewicy. Jezu Chryste, nasz Bracie! I nasz Odkupicielu! Ogarnij pierwszym spojrzeniem Twoich oczu wszystkie nabrzmiałe sprawy współczesnego świata! Przyjmij do wspólnoty Twego ziemskiego Narodzenia wszystkie ludy i narody ziemi. Przyjmij nas wszystkich, mężczyzn i kobiety, Twoich braci i siostry, którzy potrzebują Twojej miłości i Twojego miłosierdzia. Te wyjątkowe słowa, brzemienne w nowe znaczenia i treści, stają się naszą pokorną modlitwą, wspólnym wołaniem, błaganiem z głębi serca zanoszonym ku Bogu.

To prawda, że zmieniają się zewnętrzne okoliczności czasu i historii – historii wielkiej i małej, historii świata, narodów i każdego z nas, naszych rodzin i wspólnot w których żyjemy. Niezmienny jest tylko On jeden: Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. (Hbr 13,8) I niezmienna jest Jego łaska, miłosierdzie oczekujące każdego z nas we wspólnocie Kościoła, w Słowie Bożym i sakramentach. Dlatego pragniemy coraz intensywniej i głębiej zanurzać się w tajemnicy Kościoła, realizując program duszpasterski „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wierzę w Kościół, wierzę z Kościołem, wierzę Kościołowi, wierzę w Kościele. Dostrzeżemy wtedy, jak wiele aspektów ukrytych jest w tej tajemnicy.

Narodzenie Pańskie zawsze było czasem zapraszającym ludzi do szczerego pojednania. Głosili je aniołowie wielbiący Boga słowami: „… na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14). Bo Bóg ma być uwielbiony przede wszystkim pokojem ludzkiego serca, pokojem społecznym, pokojem między narodami. Dziś w każdym z tych wymiarów odczuwamy dojmujący brak pokoju; jego miejsce zajmuje wojna, zamęt, obawy, strach, różnorodne niedostatki, które przynosi lub zapowiada codzienność.

Ze szczególną miłością zwracam się ku tym spośród nas, których z ich rodzinnych stron wygnała właśnie wojna, do Sióstr i Braci z Ukrainy. Znaleźliście wśród nas schronienie, ale Wasze serca pozostały setki kilometrów stąd. Razem z Wami modlimy się o jak najszybsze zakończenie działań zbrojnych w Waszej ojczyźnie, o dar pokoju, o ukojenie bólu, o powrót do domów, o możliwość odbudowy tego wszystkiego, co zostało zrujnowane, tak w wymiarze doczesnym, jak i w przestrzeni ludzkich relacji. Błagamy Boga, by Jego łaska pomogła Wam zagoić jakże liczne i głębokie rany osobiste i społeczne.

W tych dniach Świąt Bożego Narodzenia życzę każdemu, każdej rodzinie, każdej wspólnocie parafialnej obfitości darów Bożych. Modlę się dla Was o wzajemną miłość i życzliwość, a także o tę pewność wiary, która każdemu ludzkiemu doświadczeniu nadaje sens nadprzyrodzony i wieczną wartość.

Niech dopełni się przekonanie wyrażone przez ojców w staropolskiej kolędzie: [Idźmy] do Betlejem, gdzie Dziecię zrodzone, w pieluszki powite, w żłobie położone. [Oddajmy] Mu pokłon boski, On osłodzi [nasze] troski. Gloria, gloria, gloria in excelsis Deo!

Na ten świąteczny czas z serca błogosławię

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Boże Narodzenie, 25 grudnia 2022 roku