OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. 25 XII 2020 R.

 

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ W DNI ŚWIĄTECZNE.
 2. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY W PIĄTEK POMAGALI W UBIERANIU CHOINEK I SZOPKI. DZIĘKUJĘ P. ZBIGNIEWOWI KOŚCIALNIAK ZA WYKONANIE SZOPKI; P. LEŚNICZEMU ZA PIĘKNE CHOINKI; P. JUSTYNIE ŚLIWA, DZIECIOM I MŁODZIEŻY ZA POMOC W TWORZENIUE DEKORACJI; P. PAWŁOWI, BARTKOWI, P. MARII I P. ANNIE; PP. ZAREMBA ZA SIANKO I WIELU OSOBOM ZA DOBRO.
 3. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA PIĘKNE ŚWIADECTWO WIARY PODCZAS RORAT. DZIECIOM, MŁODZIEŻY, DOROSŁYM. NAGRODY ZA PLANSZE ROZDALIŚMY PO OSTATNICH RORATACH. DZIĘKUJĘ P. STASI I P. PAWŁOWI; I PIEKARNIOM Z UL. KOŚCIUSZKI I PRZEJAZDOWEJ ZA BUŁKI I ROGALE I WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W CAŁYM ADWENCIE.
 4. DZIĘKUJEMY ZA PACZKI KTÓRE ZOSTAŁY JUŻ ROZWIEZIONE JAK RÓWNIEŻ TYM KTÓRZY POMAGALI W PRZYWIEZIENIU Z CARITASU. P. WALDEMAROWI CHOLEWSKIEMU, EWIE ZIENTARA, MARCINOWI GÓRECKIEMU. DZIĘKUJE P. WOJCIECHOWI DROŻDŻ; FIRMIE ROZBUD; PP. MATAK ZA DRZEWKO DO KOŚCIOŁA; KGW Z TUŁU;
 5. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ŚWIĘTOWANIA TEJ PIĘKNEJ PRAWDY TAJEMNICY WCIELENIA SŁOWA BOŻEGO. MOŻNA SPOŻYWAĆ POKARMY MIĘSNE. TACA Z PASTERKI W NASZEJ DIECEZJI NA FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.
 6. W SOBOTĘ II DZIEŃ ŚWIĄT, ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. MOŻNA POBŁOGOSŁAWIĆ OWIES. MSZE ŚW. PIERWSZEGO I DRUGIEGO DNIA WG. PORZĄDKU NIEDZIELNEGO. TACA Z DRUGIEGO DNIA ŚWIĄT NA BUDOWĘ NOWYCH ŚWIĄTYŃ W DIECEZJI.
 7. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI, JÓZEFA.
 8. JAK WIEMY ZMARŁ NASZ KS. PROBOSZCZ KS. KAN. ANNDRZEJ DUSZA. JAKO WSPÓLNOTA PARAFIALNA UDAMY SIĘ NA UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE W NASZEJ KATADRZE ŚW. FLORIANA W WARSZAWIE WE WTOREK O 10.00 PO CZYM CIAŁO ZOSTANIE ZŁOŻONE DO GROBU RODZINNEGO NA CMENTZRU NA WOLI. DZIĘKUJĘ OGROMNIE P. JASI WYCZÓŁKOWSKIEJ U KTÓREJ MOŻNA SIĘ ZAMISAĆ NA AUTOKAR JAK RÓWNIEŻ ZOSTAŁ ZAMÓWIONY WIENIEC OD PARAFII.
 9. JEŚLI CHODZI O KOLĘDĘ W TYM ROKU TO ZGODNIE Z KOMUNIKATEM NASZEGO KS. BISKUPA ROMUALDA: TREŚĆ KOMUNIKATU. DLATEGO TEŻ KOLĘDA W TYM ROKU BĘDZIE MIAŁA NASTĘPUJĄCY CHARAKTER: ROZPOCZNĘ MODLITWĄ INDYWIDUALNĄ PRZY KAPLICZKACH, A NASTĘPNIE BĘDĘ SZEDŁ I BŁOGOSŁAWIŁ KOLEJNE DOMY I RODZINY DOCHODZĄC DO POSESJI I PRZEKAZUJĄC OBRAZEK KOLĘDOWY WRAZ Z ŻYCZENIAMI BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I MODLITWĄ. W INTENCJI KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI I ULIC BĘDZIE ODPRAWIONA DODATKOWO MSZA ŚW. TAK WIĘC ROZPOCZNĘ JAK ZAWSZE: KRZYWICA, KAROLEW, TUŁ, LIPKA, OSTRÓWEK. BOBŁOGOSŁAWIENIE DOMÓW ZE WZGLĘDU NA RÓŻNE OGRANICZENIA ROZPOCZNĘ NIE W TYM TYGODNIU PO ŚWIĘTACH ALE PO NOWYM ROKU CZYLI OD 4 I. W PONIEDZIAŁEK 4 I OD 9.00- KRZYWICA; WTOREK 5 I- KAROLEW; ŚRODA- OBIAWIENIE PAŃSKIE; CZWARTEK 7 I- TUŁ POCZĄTEK OD STRONY WOŁOMINA; PIĄTEK 8 I- LIPKA OD 9.00 OD STRONY TUŁU; SOBOTA 9 I- OSTRÓWEK UL. KOLEJOWA POCZĄTEK OD STRONY TUŁU. CIĄG DALSZY PODAM ZA TYDZIEŃ.

Zalecenia duszpasterskie odnośnie kolędy są sformułowane w poniższych punktach:

Dotychczasowa forma wizyt duszpasterskich z nawiedzeniem mieszkań i domów jest niemożliwa.

Parafian można zaprosić na Mszę Świętą do kościoła w mniejszych grupach, np. mieszkańców ulic lub części mniejszych miejscowości. Intencją tej Mszy Świętej winna być modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z ich rodzin.

W wioskach, małych miejscowościach lub rejonach miasta kapłani mogą pomodlić się za parafian (np. przy kapliczce lub krzyżu), a następnie przechodząc obok ich domów pobłogosławić rodziny tam mieszkające.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

 1. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.
 2. ŁAMIĄC SIĘ SYMBOLICZNIE OPŁATKIEM W SPOSÓB DUCHOWY SKŁADAJMY SOBIE NAJLEPSZE ŻYCZENIA. WRAZ Z KS. PRAŁATEM STANISŁAWEM, KSIĘŻMI MARIANAMI I WSZYSTKIMI WSPÓŁPRACOWNIKAMI SKŁADAMY WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I GOŚCIOM WIELU ŁASK OD JEZUSA I OPIEKI MARYI. NIECH JEZUS POMAGA NAM KAŻDEGO DNIA I BĘDZIE Z NAMI ZAWSZE OBECNY.