OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. 19 V 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. 19 V 2024 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. BOGUSŁAWOWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ Z RACJI UROCZYSTOŚCI MOŻNA UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY DLA UCZESTNICZĄCYCH W ŚPIEWIE O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ. 
 3. BÓG ZAPŁAĆ KAPŁANOM Z PAR. KLEMBÓW ZA POMOC WCZORAJ W SPOWIEDZI DZIECI KOMUNIJNYCH I BLISKICH I WSZYSTKIM KTÓRZY WCZORAJ POMAGALI I UCZESTNICZYLI W MODLITWIE ZA WSTAWIENNICTWEM BŁ. RODZINY ULMÓW W NASZYM SANKTUARIUM I W ADORACJI W KOŚCIELE DO 21.00.
 4. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYGOTOWALI I UCZESTNICZYLI W MAJÓWKACH W UBIEGŁYM TYGODNIU. MSZA ŚW. MAJÓWKA JESZCZE: 28 V LIPKA UL. WOŁOMIŃSKA; 29 V SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI; 31 V OSTRÓWEK SANKTUARIUM- SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO.
 5. DZIŚ O 11.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. KLAS III. DZIĘKUJĘ DZIECIAKOM, RODZICOM, P. STASI I P. KATECHETKOM,  P. BARTKOWI, P. ANI, P. PAWŁOWI, DYREKCJI, WYCHOWAWCOM I WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYGOTOWALI TAK PIĘKNIE TĘ UROCZYSTOŚĆ. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA DAR OŁTARZA OD DZIECI Z RODZICAMI, PIĘKNY KIELICH DO UDZIELANIA KOMUNII ŚW. POD DWIEMA POSTACIAMI, ORNAT I NACZYNIE NA PATENY. BÓG ZAPŁAĆ. MSZA ŚW. KOMUNIJNA JEST O 11.30 DLATEGO TEŻ ZACHĘCAM DO UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚW. O INNYCH GODZINACH. DZIECIAKI ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W BIAŁYM TYGODNIU. O 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW. O 18.00. NA ZAKOŃCZENIE BIAŁEGO TYGODNIA ZAPRASZAM OGROMNIE W SOBOTĘ DO RADOSNEGO UCZESTNICTWA W ŚWIĘCENIACH KAPŁAŃSKICH NASZEGO KS. DK. MATEUSZA DO ARCHIKATEDRY ŚW.. JANA CHRZCICIELA W WARSZAWIE O 10.00. ZAPRASZAMY DZIECIAKI I W STROJACH KOMUNIJNYCH. JEST TO OGROMNE ŚWIĘTO DLA NASZEJ PARAFII, ŻEBY SIĘ POMODLIĆ ALE I ZOBACZYĆ JAK ZOSTAJE SIĘ KAPŁANEM.
 6. JUTRO ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA, W NASZEJ PARAFII ODPUST PARAFIALNY. GŁÓWNA MSZA ŚW. O 18.00 I PROCESJA. OD 15.00 ADORACJA NAJŚW. SAKR. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAM OGROMNIE ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, BIELANKI, MINISTRANTÓW, KOŚCIÓŁ DOMOWY, WSPÓLNOTĘ PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKICH DO MODLITWY. NASZEJ MODLITWIE BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ KS. KRZYSZTOF, PRZEOR I PROBOSZCZ WSPÓLNOTY PARAFII MB Z LOURDES W WARSZAWIE. DZIECIAKI I MŁODZIEŻ ZAPRASZAMY PO MSZY ŚW. NA SŁODKOŚCI. BÓG ZAPŁAĆ HURTOWNI SŁODKOŚCI BRADER SZYMBORSCY.
 7. W CZWARTEK ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.
 8. W PIĄTEK SPOTKANIE KOŚCIOŁA DOMOWEGO, PIERWSZEGO KRĘGU. BÓG ZAPŁAĆ II KRĘGOWI ZA NIEDZIELNE SPOTKANIE.
 9. W NIEDZIELĘ O 11.30 ZAPRASZAMY WRAZ Z KS. MATEUSZEM NA MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ W NASZYM KOŚCIELE.
 10. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY KTÓRA KOŃCZY OKRES KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ I DZIEŃ MATKI. NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI ŻYWYM A ZMARŁYM DA ŁASKĘ NIEBA.
 11. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE WARSZAWA-OSTRÓWEK I OSOBY DO KIEROWANIA RUCHEM A WIĘC PORZĄDKOWYCH, W DNIACH 27-28 VII ORAZ HASŁO W TYM ROKU Z RACJI 100 ROCZNICY POBYTU ŚW. FAUSTYNY W OSTRÓWKU: „POZNAŁAM JAK BARDZO MNIE BÓG MIŁUJE”.
 12. 9 VI BĘDZIEMY GOŚCIĆ KS. DARIUSZA CZUPRYŃSKIEGO DYREKTORA HOSPICJUM W WOŁOMINIE KTÓRY BĘDZIE ZBIERAŁ OFIARY NA HOSPICJUM.
 13. BÓG ZAPŁAĆ ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH, P. ELI; MINISTRANTOM. P. TERESIE DOMŻALSKIEJ I GRAŻYNIE ZYCH ZA DBANIE O KRZYŻ MISYJNY. BÓG ZAPŁAĆ P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ, ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA DBANIE O GROTĘ MATKI BOŻEJ. DZIĘKUJĘ WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU I MARCINOWI KUREK I ZA DBANIE O CMENTARZ.
 14. DZIĘKUJĘ KAMILOWI BIREK ZA POMOC HYDRAULICZNĄ.
 15. W PRZYSZŁY CZWARTEK BOŻE CIAŁO- 30 V. MSZA ŚW. Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY O 10.00. TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW: 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. JUŻ DZIŚ SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM MIEJSCOWOŚCIOM I OSOBOM KTÓRE BĘDĄ PRZYGOTOWYWAĆ OŁTARZE. PROCESJA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO POLICJI KTÓREJ DZIĘKUJĘ ZA ZABEZPIECZENIE NASZEJ MODLITWY. PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI I MŁODZIEŻ ZAPRASZAM NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPAĆ SKLEPOWI PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE LODY. OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE O 17.30.
 16. W NASZEJ PARAFII POWSTAŁA IDEA ZAŁOŻENIA SCHOLI DLA STARSZEJ MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH. WSZYSTKICH CHĘTNYCH PROSIMY O KONTAKT Z P. BARTKIEM ORGANISTĄ LUB Z KS. PROBOSZCZEM.
 17. BIERZMOWANIE- 22 VI O 18.00.
 18. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
 19. POLECAJMY BOGU ZMARŁYCH W OSTATNIM CZASIE. WIECZNY ODPOCZYNEK …

Wielebni Duszpasterze, Drodzy Diecezjanie,

W sobotę, 15 czerwca br., w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.

Ks. Michał Rapacz, w chwili śmierci administrator parafii Narodzenia NMP w Płokach k. Trzebini, staje w pierwszym rzędzie polskich duchownych zamordowanych przez komunistów na początku ich rządów w powojennej Polsce. Dotyczący go wyrok zapadł najprawdopodobniej w kwietniu 1946 roku – ostrzegany o zagrożeniu życia ks. Michał miał mówić: Choćbym miał trupem paść, nie zaprzestanę tej Ewangelii głosić i nie wyrzeknę się własnego krzyża. Morderstwa dokonano w nocy z 11 na 12 maja 1946 roku. Komunistyczna bojówka zaatakowała plebanię i po odczytaniu wyroku śmierci dokonała uprowadzenia. Ksiądz Rapacz, najpierw ciągnięty na powrozie wokół kościoła i bity, został ostatecznie zabrany do oddalonego o ok. 1 km lasu i tam zastrzelony. W chwili śmierci miał niespełna 42 lata i 15 lat kapłaństwa. Jego postawa może być zestawiana z męczeństwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Serdecznie zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału w uroczystościach beatyfikacyjnych. Wspólnie oddajmy hołd pierwszemu w epoce komunizmu męczennikowi z szeregów polskiego duchowieństwa.

Wszystkim pielgrzymującym do Krakowa-Łagiewnik z serca błogosławię.

+ Romuald Kamiński. Biskup Warszawsko-Praski