OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA PALMOWA. 2 IV 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA PALMOWA. 2 IV 2023 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PIOTROWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY PRZY UBIERANIU CIEMNICY I GROBU PAŃSKIEGO. P. JUSTYNIE ŚLIWA, MARIUSZOWI I ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, JARKOWI ŁABENDA. P. GRAŻYNIE TYMIŃSKIEJ I KGW Z TUŁU ZA PIĘKNE PALMY I DEKORACJĘ NA ŚWIĘTA. PAŃSTWU ELI I GRZEGORZOWI. RADKOWI I WSZYSTKIM MINISTRANTOM P. ELI GAJCY, SYLWESTROWI BANASZEK, MINISTRANTOM ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH. P. TERESIE DOMŻALSKIEJ I GRAŻYNIE ZYCH ZA DBANIE I UDEKOROWANIE KRZYŻA MISYJNEGO. P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ I CAŁEMU ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA DBANIE O GROTĘ MATKI BOŻEJ ORAZ P. TERESIE JAROSZ.
 3. DZIŚ I NIEDZIELA W MIESIĄCU. PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 4. DZIŚ O 17.00 OSTATNIE GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM.
 5. DZIŚ O 20.00, WRAZ Z KS. PRAŁATEM STANISŁAWEM I SIOSTRAMI JEZUSA MIŁOSIERNEGO ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM NA MSZĘ ŚW. I DROGĘ KRZYŻOWĄ Z POCHODNIAMI W INTENCJI MŁODZIEŻY.
 6. DZIŚ O 11.30 LOSOWANIE NAGRÓD ZA ZIARENKA ZA MARZEC A ZA DROGI KRZYŻOWE W WIELKI PIĄTEK PO LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ.
 7. W ŚRODĘ O 18.30 ODPRAWA DLA MINISTRANTÓW. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 8. Z RACJI IŻ I PIĄTEK PRZYPADA W WIELKI PIĄTEK, A CHORYCH PRZYJMUJĄCYCH KOMUNIĘ ŚW. JEST 40, DLATEGO TEŻ DO CHORYCH UDAM SIĘ W ŚRODĘ OD 9.00.
 9. WIELKI CZWARTEK. ZAPRASZAMY NA MSZĘ WIECZERZY PAŃSKIEJ O 18.00 A PO NIEJ NA ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY DO 24.00 I NA GODZINĘ ŁASKI O PÓŁNOCY. Z PRAKTYKOWANIEM GODZINY ŁASKI ZWIĄZANE SĄ OBIETNICE DANE ŚW. MAŁGORZACIE. SZCZEGÓLNY WYMIAR MA ONA W WIELKI CZWARTEK GDY WSPOMINAMY POJMANIE JEZUSA W OGRODZIE OLIWNYM. PIĄTEK BĘDZIE I W MIESIĄCU.
 10. WIELKI PIĄTEK. ZAPRASZAMY O 18.00 DO UCZESTNICTWA W LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ I ADORACJI DO G. 21.00. RANO O 8.00 CIEMNA JUTRZNIA. O 15.00 NOWENNA I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA. WYKLEJANKĘ DROGI KRZYŻOWEJ ODDAJEMY P. STASI. W TYM DNIU ZBIÓRKA OFIAR NA GRÓB BOŻY W JEROZOLIMIE.
 11. WIELKA SOBOTA. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA O 18.00 W WIGILII PASCHALNEJ I ADORACJI DO 21.00.

O 8.00 ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE PAŃSKIM I CIEMNA JUTRZNIA. ŚWIĘCENIE POKARMÓW PRZED KOŚCIOŁEM I W POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCIACH, JAK W LATACH UBIEGŁYCH. MINISTRANCI BĘDĄ ROZPROWADZAĆ WODĘ ŚWIĘCONĄ NA FUNDUSZ MINISTRANCKI. ROZPOCZNIEMY ŚWIĘCENIE POKARMÓW NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM OD 9.00 A POTEM:

9.00- PLAC KOŚCIELNY.

9.30- KRZYWICA ŚWIETLICA.

10.00- PLAC KOŚCIELNY.

10.30- OSTRÓWEK UL. PRZEJAZDOWA.

11.00- PLAC KOŚCIELNY.

11.30- TUŁ UL.RELIGI U PP. MARCZAK.

12.00- PLAC KOŚCIELNY.

12.30- KAROLEW KAPLICZKA.

13.00- PLAC KOŚCIELNY.

13.30- LIPKA KAPLICZKA/ KRZYŻ PRZY UL. JASNEJ I ŻUŻLOWEJ.

14.00- 15.00- PLAC KOŚCIELNY.

15.00- NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 1. WIELKANOC. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA O 6.00 RANO A WCZEŚNIEJ ADORACJA. PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, SYPACZKI, KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK, ŻYWY RÓŻANIEC, KOŚCIÓŁ DOMOWY, SCHOLKĘ, WSPÓLNOTĘ PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI DO WSPÓLNEJ MODLITWY. NIE BĘDZIE WIĘC TRADYCYJNIE MSZY ŚW. O 8.30, A W KAPLICY SIÓSTR FRM O 7.30. NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO MSZY ŚW. O 11.30.
 2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PO MSZY ŚW. O 11.30, A W DNI NASTĘPNE PO MSZY ŚW. O 18.00. TACA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI.
 3. DNIA 16 IV JUŻ PO RAZ DRUGI W SANKTUARIUM W OSTRÓWKU ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ DOBRA. W TYM ROKU ORGANIZUJĄ GO SZKOLNE KOŁO CARITAS ZSS Z RADĄ RODZICÓW I KGW Z TUŁU. OD 13.30 BĘDZIE MOŻNA ZJEŚĆ PYSZNOŚCI I NAPIĆ SIĘ KAWY, HERBATY, CIASTO DOMOWE. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI DO WSPARCIA POPRZEZ UPIECZENIE CIAST I DOSTARCZENIE DO DOMU ŚW. FAUSTYNY.

W SPRAWIE ORGANIZACJI PROSIMY O KONTAKT Z P. EWĄ ZIENTARĄ I P. STASIĄ FRĄCKIEWICZ. WSZYSTKIE DATKI NA POTRZEBY UCZNIÓW SZKOŁY SPECJALNEJ W OSTRÓWKU.

 1. W RAMACH PRZYGOTOWAŃ DO NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA WRAZ Z KS. PRAŁATEM I SIOSTRAMI JEZUSA MIŁOSIERNEGO ZAPRASZAMY NA DROGĘ ŚWIATŁA Z KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO DO SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY W SOBOTĘ PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA. O 18.00 MSZA ŚW. PO KTÓREJ WYRUSZYMY W MODLITWIE. ZABIERZMY ŚWIECE.
 2. TYDZIEŃ PO WIELKANOCY W DOMU ŚW. FAUSTYNY BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO PASTERZA.
 3. DNIA 29 IV W SOBOTĘ, W KOLEGIACIE W RADZYMINIE ODBĘDZIE SIĘ DIECEZJALNE SPOTKANIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA. WSZYSTKIE INFORMACJE SĄ NA PLAKACIE. ZAPRASZAMY NASZ ŻYWY RÓŻANIEC I WSZYSTKICH.
 4. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….