OGŁOSZENIA PARAFIALNE.  NIEDZIELA. 26 XI 2023 R.

1.             SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PIOTROWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.

2.             DZIŚ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ.

3.             BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY UCZESTNICZYLI WCZORAJ W SPOTKANIU MAŁŻEŃSTW NOWEGO KRĘGU KOŚCIOŁA DOMOWEGO.

4.             DZIŚ UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. PO MSZY ŚW. O 11.30 LITANIA DO N. SERCA PANA JEZUSA. ODPUST ZUPEŁNY DLA OSÓB KTÓRE ODMÓWIĄ AKT O JEZU NAJSŁODSZY…

5.             DZIŚ O 11.30 PROMOCJA NOWYCH 10 MINISTRANTÓW W NASZEJ WSPÓLNOCIE. CIESZYMY SIĘ I GRATULUJEMY.

6.              W CZWARTEK ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA.

7.             W CZWARTEK O 12.00 MODLITWA RÓŻAŃCOWA DO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA, W INTENCJI PRZEBŁAGALNEJ ZA GRZECHY NARODU POLSKIEGO. MSZA ŚW. W TEJ INTENCJI O 13.30.

8.             PIĄTEK BĘDZIE I W MIESIĄCU. O 9.00 UDAM SIĘ DO CHORYCH. WRAZ Z ŻYWYM RÓŻAŃCEM ZAPRASZAMY NA 15.00. WYSTAWIENIE NS. KORONKA. ADORACJA. SPOWIEDŹ. NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY.

9.             SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM SERDECZNIE O 17.00 ŻYWY RÓŻANIEC NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I O 18.00 NA MSZĘ ŚW. W INTENCJACH PRZEBŁAGALNYCH I W INTENCJACH ŻYWEGO RÓŻAŃCA.

10.        NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.

11.         ZA TYDZIEŃ ROZPOCZYNAMY ADWENT, CZAS RADOSNEGO PRZYGOTOWANIA DO UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA. ZAPRASZAM NA RORATY DO MATKI BOŻEJ O 7.00. SŁODKA NIESPODZIANKA PO RORATACH. DZIEKUJĘ HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI BRADER SZYMBORSCY W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE SŁODKOŚCI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W TYM ROKU Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM PODEJMIEMY PROGRAM FRANCISZKOWY PLAC BUDOWY Z WYKLEJANKAMI. W ADWENCIE MSZA ŚW. W KAPLICY U SIÓSTR FRM O 6.00. POŚWIĘCENIE OPŁATKÓW. JUŻ DZIŚ DZIĘKUJĘ OSOBOM ROZPROWADZAJĄCYM OPŁATKI. ZAPRASZAMY SERDECZNIE W NIEDZIELE ADWENTOWE 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. NA FILMIK TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMIKU.

12.        ZA TYDZIEŃ POŚWIĘCENIE WIEŃCA ADWENTOWEGO. DZIĘKUJĘ KWIACIARNI PP. FERDYN ZA WIENIEC.

13.        TRADYCYJNIE Z I NIEDZIELĄ ADWENTU ROZPOCZYNA SIĘ AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY MOŻNA NABYĆ U CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI. JEST TO FORMA WSPARCIA NASZEGO CARITASU. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ TORBY PEŁNE MIŁOŚCI I DO OFIAROWANIA PACZEK DLA   POTRZEBUJĄCYCH. KOSZ PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ.

14.        REKOLEKCJE ADWENTOWE OD II NIEDZIELI ADWENTU DO ŚRODY WŁĄCZNIE, KTÓRE POPROWADZI KS. MAREK LEMIECH, PROBOSZCZ PARAFII MATKI ODKUPICIELA W WIELGOLESIE BRZEZIŃSKIM. MÓDLMY SIĘ W INTENCJI NASZYCH REKOLEKCJI.

15.        W DNI REKOLEKCYJNE MSZE ŚW. W UKŁADZIE: 8.30; 16.30 (DLA DZIECI), 18.00; 19.30 (DLA MŁODZIEŻY).

16.        W PONIEDZIEŁEK REKOLEKCYJNY O 16.30 SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM I NIESPODZIANKA OD ŚW. MIKOŁAJA. ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ.

17.        WE WTOREK REKOLEKCYJNY O 16.30 POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW KL. III KOMUNIJNYCH. ZAPRASZAM DZIECIAKI Z RODZICAMI.

18.        WE WTOREK REKOLEKCYJNY O 19.30 ZAPRASZAM SERDECZNIE NA MSZĘ ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE I INDYWIDUALNE BŁOG. NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM.

19.        ZADBAJMY O CZAS ABY UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH JAK RÓWNIEŻ NASZE POCIECHY, TE MŁODSZE I STARSZE. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA SZCZEGÓLNIE W PN I WT REKOLEKCYJNY. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA TRADYCYJNIE JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI DLA REKOLEKCJONISTY.

20.        NASZA PARAFIA JAK WIDZIMY W OSTATNICH LATACH BARDZO SIĘ POWIĘKSZYŁA, CO NAS BARDZO CIESZY. SPROWADZAJĄ SIĘ NOWE RODZINY KTÓRE BARDZO DOBRZE SIĘ CZUJĄ WE WSPÓLNOCIE. DLATEGO TEŻ W TYM ROKU PODOBNIE JAK W UBIEGŁYM WIZYTA DUSZPASTERSKA ROZPOCZNIE SIĘ W OKRESIE ADWENTOWYM OD 4 XII, ABY KAPŁAN MÓGŁ SPOKOJNIE ODWIEDZIĆ RODZINY I ZDĄŻYĆ DO WIELKIEGO POSTU. UKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY CZAS BĘDZIE NASTĘPUJĄCY:

– 4 XII OD 15.30 OSTRÓWEK UL. JAŁOWCOWA, ŚWIERKOWA, SIENKIEWICZA.

– 4 XII 19.00 UL. BARBARY I KURKOWA.

– 5 XII OD 15.30 UL. UL. WOŁOMIŃSKA I RZECZNA.

– 5 XII OD 19.00 UL. ABP FELIŃSKIEGO I SOSNOWA.

– 6 XII OD 15.30 UL. MIŁA.

– 6 XII OD 19.00 UL. OGRODOWA, ŚW. FAUSTYNY I SZKOLNA.

– 7 XII OD 15.30 UL. P. SKARGI. POCZĄTEK OD WARSZAWSKIEJ.

– 7 XII OD 19.00 UL. ŚRODKOWA.

– 8 XII OD 15.30- UL. LACHMANA. POCZĄTEK OD LEŚNICZÓWKI.

– 9 XII OD 9.00- UL. LEŚNA. POCZĄTEK OD UL. WARSZAWSKIEJ.

KANCELARIA CZYNNA BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW. O 18.00.

21.        SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ P. ELI ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH. OSOBOM DBAJĄCYM O GROTĘ MATKI BOŻEJ, KRZYŻ MISYJNY I KAPLICZKI.

22.        DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ: TOMASZ BIEŃKO KAWALER Z PAR. MB LORETAŃSKIEJ W WARSZAWIE I KAROLINA PIWOWARCZYK PANNA Z PAR. TUT.

23.        SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO ZAPRASZAJĄ NA ZANURZENIE W SŁOWO 9 XII.

24.        ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PIELGRZYMKĘ DO MATKI BOŻEJ DO MEDJUGORIE W DNIACH 1-9 LIPCA 2024. WIĘCEJ INFORMACJI U P. GRAŻYNY TYMIŃSKIEJ.

25.        MÓDLMY SIĘ O POWRÓT DO ZDROWIA DLA P. PAWŁA.

26.        ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….

27.         POLECAJMY BOGU ZMARŁYCH W OSTATNIM CZASIE. WIECZNY ODPOCZYNEK …