OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA. 11 II 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA. 11 II 2024.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ Z NAMI.
 2. DZIĘKUJĘ KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU 1 KRĘGOWI ZA SPOTKANIE.
 3. DZIŚ PRZYPADA ŚWIĘTO NMP Z LOURDES  I ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. FIGURA MATKI BOŻEJ Z LOURDES PEREGRYNOWAŁA W NASZEJ PARAFII. O 10.00 MSZA ŚW. W INTENCJI CHORYCH A PO MSZY ŚW. OBRZĘD PRZYJĘCIA NAMASZCZENIA SAKRAMENTU CHORYCH. ZAPRASZAMY. UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE W PARAFII MB Z LOURDES W WARSZAWIE U KS. MARIANÓW KTÓRZY TAK PIĘKNIE POMAGAJĄ W NASZEJ WSPÓLNOCIE OD TYLU LAT.
 4. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA CHORYCH OBJĘTYCH OPIEKĄ CARITAS NASZEJ DIECEZJI.
 5. DZIŚ O 11.30 SPOTKANIE KL. II Z RODZICAMI A ZA TYDZIEŃ KL. III KOMUNIJNYCH. ZAPRASZAMY SERDECZNIE A PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ O 18.00 KOLEJNE SPOTKANIE UCZESTNIKÓW KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO. DZIŚ Z KOŚCIOŁEM DOMOWYM.
 6. WE WTOREK MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ.
 7. W ŚRODĘ, POPIELCOWĄ, ROZPOCZYNAMY WIELKI POST. MSZE ŚW. Z OBRZĘDEM POSYPANIA GŁÓW POPIOŁEM O 8.30 ZA PARAFIAN ORAZ 16.30, 18.00.
 8. WIELKI POST MA CHARAKTER PASYJNY I POKUTNY.
 9. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH KTÓRZY UKOŃCZYLI 14 ROK ŻYCIA WE WSZYSTKIE PIĄTKI I ŚRODĘ POPIELCOWĄ ORAZ W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA.  
 10. POST ŚCISŁY CZYLI ILOŚCIOWY OBOWIĄZUJE W ŚRODĘ POPIELCOWĄ I WIELKI PIĄTEK WSZYSTKICH MIĘDZY 18 A 60 ROKIEM ŻYCIA.
 11. ZAPRASZAM TEŻ DO UCZESTNICTWA W NABOŻEŃSTWACH LITURGII STACYJNEJ W RÓŻNYCH PARAFIACH DIECEZJI.
 12. W PIĄTKI WIELKIEGO POSTU O 16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI/MŁODZIEŻY I MSZA ŚW. ORAZ 17.15 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MSZA ŚW. PO DRODZE KRZYŻOWEJ DLA DZIECI PLANSZE I NA KONIEC NAGRODY.
 13. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM W NIEDZIELE O 17.00. PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ KOSZ NA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH. ZAPRASZAM OGROMNIE I JUŻ Z GÓRY DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE BĘDĄ ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY I OFIARODAWCOM. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD.
 14. ŚWIECE NA CARITAS MOŻNA NABYĆ U NASZEGO CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI.
 15. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE OD III NIEDZIELI WP, DLA DOROSŁYCH I SZKOLNE POPROWADZI KS. PROBOSZCZ ANDRZEJ KRZESIŃSKI, PROBOSZCZ PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA W WARSZAWIE NA MOKOTOWIE, VICEDZIEKAN DEKANATU. ZAPLANUJMY JUŻ DZIŚ CZAS DLA PANA BOGA I NAS DOROSŁYCH I DZIECIOM I MŁODZIEŻY. W REKOLEKCJE OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY NAUKI DLA SZKÓŁ O 8.00 KLAS IV-VIII, A O 11.30 KL. MŁODSZYCH O-III ORAZ ZSS. DLA DOROSŁYCH 9.00, 18.00, 19.30. WE WTOREK REK. O 19.30 MSZA ŚW. O UZDROWIENIE. OSTATNIEGO DNIA DLA ZSS MSZA ŚW. I SPOWIEDŹ O 10.00 W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK. W REKOLEKCJE SĄ 2 WOLNE INTENCJE. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA DLA REKOLEKCJONISTY. DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY.
 16. DNIA 1 MARCA PRZYPADA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH (WYKLĘTYCH). JUŻ DZIŚ ZAPRASZAM NA NASZE COROCZNE PARAFIALNO-GMINNE UROCZYSTOŚCI. TU WAŻNE INFORMACJE, PONIEWAŻ JEST TO RÓWNIEŻ I PIĄTEK MIESIĄCA A O 16.00 BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ UROCZYSTOŚCI PARAFIALNO-GMINNE. MSZA ŚW. I JAK CO ROKU PRZEMARSZ POD POMNIK OFIAR NKWD PRZY UL. KOLEJOWEJ. Z TEJ RACJI W TYM DNIU WYSTAWIENIE NS O 14.30, KORONKA, SPOWIEDŹ DO 16.00 I MSZA ŚW. W INTENCJI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH, PRZEMARSZ W ORSZAKU PROCESYJNYM, I PO POWROCIE NA 18.00 MSZA ŚW. I DROGA KRZYŻOWA PO MSZY ŚW. O 18.00 W TYM DNIU JEDNA DLA WSZYSTKICH. ZAPRASZAM DO MODLITWY.
 17. DNIA 8 III, PRZYPADA PIERWSZA ROCZNICA ŚMIERCI KS. PRAŁATA HENRYKA DROŻDŻA, NASZEGO KS. PROBOSZCZA. ZAPRASZAMY NA UROCZYSTĄ MSZĘ ŚW. W INTENCJI Ś.P. KS. PRAŁATA W NIEDZIELĘ DNIA 10 III O 18.00, POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO PASTERZA, J.E. KS. BP ROMUALDA KAMIŃSKIEGO, PODCZAS KTÓREJ DOKONAMY POŚWIĘCENIA TABLICY PAMIĄTKOWEJ W KOŚCIELE. ZAPROSILIŚMY RÓWNIEŻ PARAFIE MARKI, STANISŁAWÓW I ZĄBKI.
 18. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
 19. POLECAJMY BOGU ZMARŁYCH W OSTATNIM CZASIE. WIECZNY ODPOCZYNEK …