OGŁOSZENIA PARAFIALNE. III NIEDZIELA ADWENTU. 13 XII 2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. III NIEDZIELA ADWENTU. 13 XII 2020 R.

 1. PRZEŻYWAMY ADWENT CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA NARODZENIE PANA JEZUSA. ROZPOCZYNAJĄ SIĘ KWARTALNE DNI MODLITW O ŻYCIE CHRZEŚCIJAŃSKIE RODZIN.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ O. ANDRZEJOWI MIKUCIOWI REDEMPTORYŚCIE, ZA WSPANIAŁE REKOLEKCJE, KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI, KAPŁANOM Z KLEMBOWA I DUCZEK ZA POSŁUGĘ W KONFESJONALE, MARII, P. ANNIE, P. PAWŁOWI KOŚCIELNEMU, P. BARTKOWI ORGANIŚCIE, P. RAFAŁOWI, PANIOM KATECHETKOM ORAZ ŚW. MIKOŁAJOWI ZA PREZENTY I WSZYSTKIM WSZYSTKIM ZA LICZNĄ OBECNOŚĆ, ŚWIADECTWO WIARY, ŻE TAK PIĘKNIE MOGLIŚMY PRZEŻYĆ TEN CZAS ŁASKI.
 3. DZIŚ II NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM SERDECZNIE SZCZEGÓLNIE DZIECI KL. II Z RODZICAMI NA SPOTKANIE W KOŚCIELE; ZA TYDZIEŃ KL. III; A POTEM KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. BIERZMOWANIA W DNIU ODPUSTU UDZIELI KS. BP MAREK.
 4. DZIŚ PO MSZY ŚW. O 11.30 ROZDANIE NAGRÓD ZA ZIARENKA.
 5. DZIŚ ZA ZGODĄ NASZEJ KURII PRZEPROWADZANA JEST KWESTA PRZED KOŚCIOŁEM NA LECZENIE MICHAŁA BOGUCKIEGO A SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO ROZPROWADZAJĄ KALENDARZE NA POTRZEBY DOMU ŚW. FAUSTYNY I ZGROMADZENIA.
 6. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY W ROZNOSZENIU OPŁATKÓW I WSZYSTKIM ZA OFIARY. OPŁATKI MOŻNA WZIĄĆ RÓWNIEŻ W KOŚCIELE W ZAKRYSTII U P. PAWŁA.
 7. TRWA AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁY ALE MOŻNA WZIĄĆ SIANKO NA PREZENT DLA DZIECKA. DZIĘKUJĘ TYM KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJĘ ŚWIEC, NA CZELE Z P. STASIĄ I ZAPRASZAMY DO AKCJI TORBY PEŁNE MIŁOŚCI. MOŻNA JESZCZE WYKONAŃ PACZKĘ I USTAWIĆ PRZY DEKORACJI DLA RODZIN SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄCYCH. DZIĘKUJĘ TYM KTÓRZY JUŻ TAKIE PACZKI WYKONALI.
 8. ZA TYDZIEŃ III NIEDZIELA MIESIĄC. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 9. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE DZIECI I MŁODZIEŻ NA RORATY DO MATKI BOŻEJ, KAŻDEGO DNIA O 7.00 RANO. DZIĘKUJĘ OGROMNIE NASZYM PIEKARNIOM Z OSTRÓWKA, PRZY UL. KOŚCIUSZKI I UL. PRZEJAZDOWEJ ZA OFIAROWANE BUŁECZKI I ROGALE.
 10. INFORMACJE CO DO KOLĘDY I KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO PODAM WKRÓTCE A SPOTKANIA OPŁATKOWE POSZCZEGÓLNYCH WSPÓLNOT ODBĘDĄ SIĘ W TYM ROKU W KOŚCIELE PO PASTERCE.
 11. ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO. ODWIEDZAM CHORYCH W I PIĄTKI MIESIĄCA. STAŁYCH OSÓB MAMY OKOŁO 40, ALE GDYBY KTOŚ CHCIAŁ JESZCZE ZAPROSIĆ KAPŁANA Z POSŁUGĄ DO OSOBY CHOREJ, TO ZAPRASZAM PO MSZY ŚW.
 12. ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW DO SŁUŻBY PRZY OŁTARZU. ZBIÓRKI MINISTRANCKIE W SOBOTY O 10.00.
 13. DZIĘKUJEMY TOWARZYSTWU SPORTOWEMU DĘBINA ZA CHOINKĘ PARKU W OSTRÓWKU, ALE W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ BEZ ŚPIEWANIA KOLĘD W PARKU.
 14. ZAPRASZAM SERDECZNIE DO WSPÓLNEGO UBIERANIA CHOINEK I NOWEJ SZOPKI W PIĄTEK O 18.30.
 15. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

„W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.”

Kanclerz Kurii: ks. Dariusz Szczepaniuk