OGŁOSZENIA PARAFIALNE. II NIEDZIELA ADWENTU. 6 XII 2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. II NIEDZIELA ADWENTU. 6 XII 2020 R.

 1. PRZEŻYWAMY ADWENT CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA NARODZENIE PANA JEZUSA. WITAM OGROMNIE W NASZEJ WSPÓLNOCIE O. ANDRZEJA MIKUCIA REDEMPTORYSTĘ, KTÓRY POPROWADZI W TYM ROKU NASZE REKOLEKCJE. WITAMY OJCA SERDECZNIE W NASZEJ WSPÓLNOCIE I ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA. REKOLEKCJE POTRWAJĄ 3 DNI.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ I POMOC DZIŚ I PRZEZ OKRES REKOLEKCJI.
 3. DZIŚ UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY A W PN I WT: 8.30- DLA DOROSŁYCH; 16.30-DLA DZIECI; 18.00- DLA DOROSŁYCH; 19.30- DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY STUDIUJĄCEJ/PRACUJĄCEJ. W ŚRODĘ INTENCJE MSZALNE BĘDĄ ODPRAWIONE W UKŁADZIE ZAMÓWIONYM CHYBA ŻE OSOBY ZAINTERESOWANE CHCĄ INNEGO DNIA TO ZAPRASZAM SERDECZNIE, A WIĘC: 7.00- RORATY, 8.30, 16.30, 18.00. KAŻDEGO DNIA W REKOLEKCJE O 15.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKR. I ADORACJA DO MSZY ŚW. ZADBAJMY O CZAS ABY UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH JAK RÓWNIEŻ NASZE POCIECHY, TE MŁODSZE I STARSZE. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA KAŻDEGO DNIA REKOLEKCJI. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI. OFIARY Z WTORKU JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI DLA REKOLEKCJONISTY.
 4. W PONIEDZIAŁEK REKOLEKCYJNY BĘDZIE RÓWNIEŻ ŚW. MIKOŁAJ O 16.30 KTÓRY ROZDA DZIECIOM UPOMINKI, A O 18.00 Z RACJI I PONIEDZIAŁKU MIESIĄCA SZCZEGÓLNIE BĘDZIEMY PRZYZYWALI OBECNOŚCI DUCHA ŚWIĘTEGO.
 5. WE WTOREK REKOLEKCYJNY, W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, 8 XII O 18.00 MSZA ŚW. DLA DZIECI KLAS III KOMUNIJNYCH Z RODZICAMI, PODCZAS KTÓREJ DZIECI OTRZYMAJĄ POŚWIĘCONE MEDALIKI. SŁOWA MATKI BOŻEJ: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.
 6. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSPÓLNOCIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZA WCZORAJSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 7. DZIŚ I NIEDZIELA W MIESIĄCU. PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 8. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.
 9. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM KTÓRE POMAGAJĄ W ROZNOSZENIU OPŁATKÓW I WSZYSTKIM ZA OFIARY. OPŁATKI MOŻNA WZIĄĆ RÓWNIEŻ W KOŚCIELE W ZAKRYSTII U P. PAWŁA.
 10. ZAPRASZAMY KAŻDEJ NIEDZIELI 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚW. NA FILMIK TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO. DZIĘKUJĘ P. BARTKOWI ORGANIŚCIE ZA ZORGANIZOWANIE FILMIKU.
 11. TRWA AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY, MAŁE I DUŻE MOŻNA NABYĆ U CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI I JEST TO FORMA WSPARCIA NASZEGO CARITASU ORAZ SIANKO NA PREZENT DLA DZIECKA. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ TORBY PEŁNE MIŁOŚCI I DO OFIAROWANIA PRODUKTÓW/PACZEK DLA OSÓB SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄCYCH, KTÓRE MOŻNA USTAWIĆ PRZY DEKORACJI.
 12. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE DZIECI I MŁODZIEŻ NA RORATY DO MATKI BOŻEJ, KAŻDEGO DNIA O 7.00 RANO, A W DNI REKOLEKCYJNE O 16.30. BĘDZIEMY OMAWIAĆ UCZYNKI MIŁOSIERNE WZGLĘDEM DUSZY I CIAŁA I JAK TO WYGLĄDAŁO W ŻYCIU ŚWIĘTYCH. ZACHĘCAMY DO WYKONANIA LAMPIONU. PO RORATACH W SZKOLE PLANOWALIŚMY POSIŁEK, ALE ZE WZGLĘDU NA RÓŻNE OGRANICZENIA SANITARNE, PO MSZY ŚW. SĄ ROZDAWANE BUŁECZKI PRZED KOŚCIOŁEM. DZIĘKUJĘ OGROMNIE NASZYM PIEKARNIOM Z OSTRÓWKA, PRZY UL. KOŚCIUSZKI I UL. PRZEJAZDOWEJ ZA OFIAROWANE PRODUKTY.
 13. ZA TYDZIEŃ II NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM SERDECZNIE SZCZEGÓLNIE DZIECI KL. II Z RODZICAMI NA SPOTKANIE W KOŚCIELE; ZA 2 TYGODNIE KL. III; A POTEM KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. BIERZMOWANIA W DNIU ODPUSTU UDZIELI KS. BP MAREK.
 14. ZA TYDZIEŃ ZA ZGODĄ NASZEJ KURII BĘDZIE PRZEPROWADZANA KWESTA PRZED KOŚCIOŁEM NA LECZENIE MICHAŁA BOGUCKIEGO.
 15. INFORMACJE CO DO KOLĘDY I KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO PODAM WKRÓTCE.
 16. ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW DO SŁUŻBY PRZY OŁTARZU. ZBIÓRKI MINISTRANCKIE W SOBOTY O 10.00.
 17. DZIĘKUJEMY TOWARZYSTWU SPORTOWEMU DĘBINA ZA CHOINKĘ KTÓRA JAK CO ROKU STANIE W PARKU W OSTRÓWKU, ALE W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ BEZ ŚPIEWANIA KOLĘD W PARKU.
 18. ZAPRASZAM SERDECZNIE DO WSPÓLNEGO UBIERANIA CHOINEK I NOWEJ SZOPKI 18 XII O 18.30.
 19. DZIĘKUJĘ P. WOJCIECHOWI DROŻDŻ ZA POMOC W PRACACH NA WYSOKOŚCIACH; P. ZBYSZKOWI KOŚCIELNIAK ZA ODNOWIENIE FIGURKI MATKI BOŻEJ KTÓRA STANIE W ODNOWIONEJ KAPLICZCE PRZY UL. LEŚNEJ I WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. OSOBOM KTÓRYM JUŻ DZIĘKOWAŁEM I NOWYM- P. MARII FELCZAK I ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI; P. RAFAŁOWI KUREK ZA PRZEGLĄD PIECY.
 20. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.