OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 29 XI 2020 R. I NIEDZIELA ADWENTU.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. I NIEDZIELA ADWENTU. 29 XI 2020 R.

  1. ROZPOCZYNAMY ADWENT, CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA NARODZENIE PANA JEZUSA. PO KAŻDEJ MSZY ŚW. ŚWIĘCIMY OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY. W TYM ROKU ZE WZGLĘDÓW I PANDEMICZNYCH OPŁATKI ROZNIOSĘ SAM OD JUTRA: PONIEDZIAŁEK W KRZYWICY, WTOREK TUŁ, ŚRODA KAROLEW, CZWARTEK LIPKA PIĄTEK OSTRÓWEK UL. KOLEJOWA, SOBOTA OSTRÓWEK UL. PRZEJAZDOWA I BŁĘKITNA, A ZA TYDZIEŃ PODAM KOLEJNE ULICE, ALE OSOBY KTÓRE BĘDĄ CHCIAŁY POMÓC JAK W LATACH UBIEGŁYCH LUB INNE OSOBY TO PROSZĘ SERDECZNIE PO ODBIÓR ZESZYTÓW DZIŚ. OPŁATKI MOŻNA WZIĄĆ RÓWNIEŻ W KOŚCIELE W ZAKRYSTII U P. PAWŁA. POŚWIĘCIMY TEŻ WIENIEC ADWENTOWY I ŚWIECE. ZAPRASZAMY SERDECZNIE W NIEDZIELE ADWENTOWE 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. NA FILMIK TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMIKU. ROZPOCZYNA SIĘ TEŻ AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY, MAŁE I DUŻE MOŻNA NABYĆ U CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI I JEST TO FORMA WSPARCIA NASZEGO CARITASU. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ TORBY PEŁNE MIŁOŚCI I DO OFIAROWANIA PRODUKTÓW/PACZEK DLA OSÓB SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄCYCH, KTÓRE MOŻNA USTAWIĆ PRZY DEKORACJI. W ADWENCIE MAMY INTENCJE WOLNE NA RORATACH I WIECZOREM. ZAPRASZAM.
  2. ZAPRASZAMY OD JUTRA WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE DZIECI I MŁODZIEŻ NA RORATY DO MATKI BOŻEJ, KAŻDEGO DNIA O 7.00 RANO, A W DNI REKOLEKCYJNE O 16.30. BĘDZIEMY OMAWIAĆ UCZYNKI MIŁOSIERNE WZGLĘDEM DUSZY I CIAŁA I JAK TO WYGLĄDAŁO W ŻYCIU ŚWIĘTYCH. ZACHĘCAMY DO WYKONANIA LAMPIONU. PO RORATACH W SZKOLE PLANOWALIŚMY POSIŁEK, ALE ZE WZGLĘDU NA RÓŻNE OGRANICZENIA SANITARNE, PO MSZY ŚW. BĘDĄ ROZDAWANE BUŁECZKI PRZED KOŚCIOŁEM. DZIĘKUJĘ OGROMNIE NASZYM PIEKARNIOM Z OSTRÓWKA, PRZY UL. KOŚCIUSZKI I UL. PRZEJAZDOWEJ ZA OFIAROWANE PRODUKTY.
  3. JUTRO ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA A W PIĄTEK ŚW. BARBARY. NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI SOLENIZANTOM.
  4. PIĄTEK BĘDZIE I W MIESIĄCU. WRAZ Z WSPÓLNOTĄ ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZAMY NA G. 15.00- WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, ADORACJA, KORONKA, SPOWIEDŹ. MSZE ŚW. 17.00, 18.00, NABOŻENSTWO DO ŚW. FAUSTYNY. DO CHORYCH W PRZEPISACH SANITARNYCH UDAM SIĘ OD 9.00 A W INNYM PRZYPADKU PROSZĘ RODZINY OSÓB KTÓRE ODWIEDZAM O KONTAKT.
  5. SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA I WSZYSTKICH NA G. 17.00- NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
  6. NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. PO MSZY ŚW. O30 NABOŻEŃSTWO. ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.
  7. REKOLEKCJE ADWENTOWE ZA TYDZIEŃ OD II NIEDZIELI ADWENTU, CZYLI 6-8 XII, KTÓRE POPROWADZI KS. ANDRZEJ MIKUĆ REDEMPTORYSTA. ZE WZGLĘDU I NA PANDEMIĘ ALE PRZEDE WSZYSTKIM NA PROŚBĘ KS. REKOLEKCJONISTY KTÓRY ZE WZGLĘDU NA WAŻNE WYDARZENIA ZDROWOTNE KTÓRYCH NIE MOŻE PRZEŁOŻYĆ A WYNIKNĘŁY W OSTATNIM TYGODNIU, REKOLEKCJE BĘDĄ TRWAŁY NIE 4 A 3 DNI, CZYLI NDZ, PN, WT. INTENCJE MSZALNE ZE ŚRODY BĘDĄ ODPRAWIONE W TAKIM UKŁADZIE JAK ZOSTAŁY ZAMÓWIONE, CHYBA ŻE OSOBY KTÓRE JE ZAMAWIAŁY PRAGNĄ JE PRZEŁOŻYĆ TO ZAPRASZAM SERDECZNIE. MSZE ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ: 8.30- DLA DOROSŁYCH; 16.30-DLA DZIECI; 18.00- DLA DOROSŁYCH; 19.30- DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY STUDIUJĄCEJ I PRACUJĄCEJ. KAŻDEGO DNIA W REKOLEKCJE O 15.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKR. I ADORACJA DO MSZY ŚW. ZADBAJMY O CZAS ABY UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH JAK RÓWNIEŻ NASZE POCIECHY, TE MŁODSZE I STARSZE. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA KAŻDEGO DNIA REKOLEKCJI. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA TRADYCYJNIE JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI DLA REKOLEKCJONISTY. W PONIEDZIAŁEK REKOLEKCYJNY BĘDZIE RÓWNIEŻ ŚW. MIKOŁAJ O 16.30 KTÓRY ROZDA GRZECZNYM DZIECIOM UPOMINKI.
  8. MSZA ŚW. DLA DZIECI KLAS III KOMUNIJNYCH Z RODZICAMI, PODCZAS KTÓREJ DZIECI OTRZYMAJĄ POŚWIĘCONE MEDALIKI, WE WTOREK REKOLEKCYJNY, W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, 8 XII O 18.00.O 15.00 GODZINA ŁASKI. SŁOWA MATKI BOŻEJ: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  9. DZIĘKUJĘ OSOBOM ZA OFIARĘ NA ŚMIECI Z CMENTARZA ORAZ P. MARCINOWI KUREK I P. WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA SPRAWY PORZĄDKOWE NA CMENTARZU. BÓG ZAPŁAĆ.
  10. DZIĘKUJEMY TOWARZYSTWU SPORTOWEMU DĘBINA ZA CHOINKĘ KTÓRA JAK CO ROKU STANIE W PARKU W OSTRÓWKU, ALE W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ BEZ ŚPIEWANIA KOLĘD W PARKU.
  11. DZIĘKUJĘ P. LESZKOWI RYBAK ORAZ P. TOMASZOWI KOWALSKIEMU ZA POMOC ELEKTRYCZNĄ; HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI SZYMBORSCY BRADER ZA OFIAROWANE PRODUKTY A DZIECI I MŁODZIEŻ ZAPRASZAMY PO MSZACH ŚW. PO ODBIÓR SŁODKOŚCI; DZIĘKUJĘ P. WOJCIECHOWI DROŻDŻ ZA POMOC W PRACACH NA WYSOKOŚCI; P. MARII FERDYN ZA WIENIEC ADWENTOWY.
  12. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ OSOBOM POMAGAJĄCYM W ODNOWIENIU KAPLICZKI PRZY UL. LEŚNEJ: ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, TADEUSZOWI GAJEWSKIEMU, JANOWI SZULICH, ANIELI PÓŁTORAK, SABINIE BULIK. GMINIE. DZIĘKUJĘ 2 KÓŁKOM RÓŻAŃCOWYM ZA OFIARĘ NA TEN CEL. FIRMIE KAMIENIARSKIEJ BANASZKIEWICZ Z KLEMBOWA ZA POMOC W WYKONANIU NAPISÓW. P. MARII PÓŁTORAK ZA OFIARĘ I FIGURKĘ ŚW. JÓZEFA DO KAPLICZKI. PP. WIERZBA ORAZ P. KRYSTYNIE GAJEWSKIEJ I HELENIE SIENKIEWICZ ZA OFIARĘ. JERZEMU SYRÓWKA. KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI. W INTENCJI OFIARODAWCÓW MODLIMY SIĘ PRZEZ LISTOPAD O 10.00. NA STRONIE PARAFIALNEJ SĄ ZDJĘCIA Z POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW PRAC.
  13. ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK ON LINE. WIĘCEJ INFORMACJI STRONIE NASZEJ DIECEZJI WARSZAWSKOPRASKIEJ.
  14. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM RÓWNIEŻ PŁYTA ODDANIE- 33 DNIOWE REKOLEKCJE.

LIST PASTERSKI ks. bp. Romualda Kamińskiego na Adwent 2020 r. i KOMUNIKAT dotycz. nominacji biskupa pomocniczego.

29 listopada 2020 roku

Umiłowani Siostry i Bracia!
Drodzy Diecezjanie!

Piszę do Was ten list, choć każdego z Was wolałbym zobaczyć osobiście i pobłogosławić. Piszę te słowa świadom, że to trudny czas dla nas wszystkich. Dziś bowiem nie możemy się spotykać, dziś „znak pokoju” w czasie Eucharystii nie jest tradycyjnym podaniem dłoni,
a jedynie skinieniem głowy w stronę sąsiada, zaś pod zakrywającą usta maseczką trudno jest dostrzec uśmiech na twarzy. Ten Adwent, który dziś rozpoczęliśmy, będzie inny od wszystkich dotychczasowych. Piszę ten list z nadzieją, że – z Bożą pomocą – przejdziemy razem przez ten trudny czas i wkrótce znów nasze świątynie się zapełnią. Za tym tęsknię i ufam, że jest
to także Wasza tęsknota.

Na początku tego Adwentu chciałbym Was, wszystkich razem i każdego z osobna, zapewnić, że nawet jeśli nie każdy może przyjść do świątyni, Kościół cały czas jest z Wami.

Umiłowani! Adwent to oczekiwanie na radość, jaką jest przyjście naszego Pana. Dziś,
w pierwszą niedzielę Adwentu, Kościół przypomniał nam Pierwszy List św. Pawła do Koryntian. Apostoł pisze w nim: Nie doznajecie braku żadnej łaski, oczekując objawienia się Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu
w dzień Pana naszego, Jezusa Chrystusa
(1 Kor 1, 7-8).

Powtórzmy jeszcze raz te słowa: abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego, Jezusa Chrystusa. To nic innego, jak wezwanie nas wszystkich do tego, abyśmy nie byli katolikami
„od święta”. Deklaracja, że „jestem wierzący” nie może być pustym słowem. Wierzę w Boga to znaczy ufam Bogu. Wierzę w Boga to znaczy ufam w moc modlitwy. Wierzę w Boga to także znaczy wierzę, że On wie, co jest dla mnie dobre. Wie lepiej, niż ja sam wiem. Adwent to ten czas, w którym chciałbym Was prosić, byście zastanowili się nad tym, czym dla Was jest wiara w Boga. Nie oceniajcie innych, ale pomyślcie o sobie i o tym co jest w Waszym sercu. Czy deklaracja wiary nie nazbyt często jest „pustą deklaracją”? Przecież wiara w Boga jest tym,
co nas łączy. Tym, co powoduje, że możemy na siebie liczyć w czasach radosnych, ale
i w czasach trudnych, których właśnie doświadczamy.

Jezus zaś wzywa nas do codziennego czuwania. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie (Mk 13, 33). Czas naszego z Nim spotkania twarzą w twarz. Czas, w którym to Chrystus będzie nas sądził – dobro wynagrodzi, a zło ukarze. Pamiętajmy jednak o słowach św. Pawła – On [nasz Pan, Jezus Chrystus] umacnia nas aż do końca (1 Kor 1, 8). Nie jesteśmy więc sami. Bóg jest z nami. On nieustannie obdarza nas łaską. Tylko czy my tej Bożej łaski chcemy? Czy może raczej przez nasze decyzje i wybory, niczym pierwsi rodzice Adam i Ewa, idziemy za podszeptem złego ducha, który próbuje wmówić nam, że my możemy być jak Bóg
i sami decydować, co jest dobrem, a co złem (por. Rdz 3, 5).

Zacząłem list od tego, jak trudno jest nam dziś znaleźć w sobie radość, w czasach, gdy wokół nas jest tyle złych wiadomości. Jeszcze kilka miesięcy temu pytaliśmy siebie nawzajem:
„czy znasz kogoś chorego na koronawirusa?”. Dziś zaś większość z nas ma kogoś bliskiego, kto chorował lub choruje. Wielu z Was doświadczyło tego cierpienia osobiście. Wielu naszych bliskich od nas odeszło. W obliczu tych wydarzeń, słowa Chrystusa: Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie (Mk 13, 35) powinny zapaść nam głęboko w serca. Czas Adwentu jest duchowym treningiem umiejętności czuwania. Jego rytm wyznaczają cztery niedziele, a między nimi nabożeństwa roratnie. Proszę Was, by ten czas był prawdziwym, nie deklarowanym, spotkaniem z Bogiem i oczekiwaniem na przyjście naszego Pana.
Nie zmarnujmy tego Adwentu.

Chciałbym Was zapewnić o modlitwie mojej i modlitwie Waszych kapłanów, modlitwie za Was i Waszych Najbliższych. My także, jako kapłani diecezji warszawsko-praskiej, prosimy Was
o modlitwę za nas. W modlitwie bowiem jednoczymy się z Bogiem, który jest miłością. Jest Ojcem, który gdy cierpimy, gdy potrzebujemy wsparcia i ratunku, zawsze ma dla nas czas.
To nie są puste słowa. To jest istota i fundament naszej wiary. Niech zatem ta wzajemna modlitwa będzie także wytchnieniem i ukojeniem naszych serc.

Aby duchowo towarzyszyć wysiłkom personelu medycznego i walce pacjentów z chorobą COVID-19, podejmujemy modlitewne dzieło, które nazwaliśmy „terapia duchowa”. Od środy
2 grudnia, przez dziewięć tygodni, zapraszam Was do duchowej łączności za pośrednictwem kanału SalveNET, gdzie będziemy mogli uczestniczyć w Eucharystii i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W zeszłym roku rozpoczął się w polskim Kościele trzyletni program duszpasterski zatytułowany „Eucharystia daje życie”. Pamiętamy naukę Jezusa, że to On jest chlebem żywym, a kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki (por. J 6, 51). W pierwszych tygodniach pandemii odczuliśmy, co to znaczy nie móc przyjść do świątyni, nie być na Eucharystii. Dobrze pamiętamy te obrazy, gdy w naszych kościołach mogło być jedynie pięć osób. Rodziły się wtedy w nas – kapłanach – pytania: jak naszym wiernym, jak Wam, dać żywego Jezusa? Sam obraz w telewizji czy w internecie jest przecież tylko namiastką i nigdy nie będzie tym samym, co czynny udział we Mszy św. Wierzę jednak głęboko, że właśnie to, czego doświadczyliśmy wtedy i w jakimś stopniu doświadczamy dziś, pozwoli nam odkryć, co znaczą słowa: „Eucharystia daje życie”. Święty Jan Paweł II w jednej ze swoich encyklik napisał wprost, że Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ona jest źródłem i szczytem całego życia chrześcijańskiego i to w niej zawiera się całe dobro duchowe Kościoła (por. EdE 1).
Proszę zatem Was, drodzy wierni, abyście – stosując się oczywiście do wszystkich nakazów sanitarnych – nie zaniedbali spotkania z Jezusem eucharystycznym. Kapłanów zaś proszę,
aby Msza św. nie stała się dla Was jedynie codziennym obowiązkiem. Bądźcie przykładem
dla swoich wiernych, jak w Eucharystii uczestniczyć i jak ją przeżywać.

W tym czasie Adwentu, naszego oczekiwania na przyjście Pana, chciałbym Was też prosić
o intensywniejsze czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo cieszy mnie to, że już w wielu kościołach diecezji są kaplice całodziennej adoracji. Proszę, aby w każdej parafii była podejmowana praktyka częstej adoracji Najświętszego Sakramentu. Myślę, że wzorem może być dla nas bł. ks. Ignacy Kłopotowski, nasz błogosławiony, bo przecież związany
z warszawską Pragą. Powiedział on kiedyś, że: Patrzeć na Przenajświętszy Sakrament,
to najdokładniej wyobrażać sobie oglądanie Boga
. Eucharystia była dla niego źródłem siły
w podjętych dziełach ewangelizacyjnych. Przywołuję go, bo to ksiądz, który naprawdę żył Ewangelią. Nie tylko wdrażał ją w życie, tworząc domy pomocy i przytułki dla potrzebujących, lecz także bardzo skutecznie, jak na tamte czasy, wyszedł z Ewangelią do ludzi: pisał
i drukował modlitewniki, wydawał prasę. Dlaczego akurat przypominam tę postać? Dlatego, że jego życie może i powinno być wskazaniem dla naszego Kościoła dziś. Ksiądz Ignacy nie bał się wychodzić z Ewangelią do ludzi, szukając nowych dróg, nowych sposobów i nowych metod na to, by mówić o Panu Bogu i by nawracać. Pamiętajmy o tym. Proszę o to zwłaszcza kapłanów, w czasach, gdy wierni z wielu powodów odchodzą od Kościoła.

Eucharystii nie ma bez kapłanów. A kapłanów, jako biskup, chcę otoczyć szczególną troską. Potrzebuję jednak także Waszej – drodzy diecezjanie – pomocy i Waszej modlitwy. W naszym seminarium duchownym studiuje dziś 44 alumnów, a kapłanów wiernych Chrystusowi
i Ewangelii bardzo dziś potrzeba Kościołowi. Dnia 7 września 2021 roku, minie dokładnie
90 lat od śmierci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Proszę zatem, aby od stycznia, siódmego dnia każdego miesiąca, w świątyniach naszej diecezji, w sposób szczególny modlić się o nowe powołania kapłańskie. Kościół – zapewniam Was – pamięta o każdym z Was w codziennej modlitwie, ale dziś ten sam Kościół również bardzo potrzebuje Waszej modlitwy.

Chciałbym na koniec przypomnieć o czymś, co wydarzyło się 100 lat temu na Jasnej Górze.
W czasach, gdy ledwie odzyskana przez Polskę niepodległość znów się chwiała, gdy radość znów wyparły lęki, gdy smutek stał się codziennością Polaków, słowa biskupów, które padły wtedy w tym świętym dla Polaków miejscu, mogą być modlitwą, jaka towarzyszyć nam będzie i dziś, w niełatwych czasach. To te słowa: W chwili, gdy nad Ojczyzną i Kościołem naszym gromadzą się chmury ciemne, wołamy jak niegdyś uczniowie Twoi zaskoczeni burzą na morzu: Panie, ratuj nas, bo giniemy. I jak niegdyś, wyciągnąwszy prawicę, jednym słowem uspokoiłeś burzę, tak oddal, Panie, teraz od nas grożące nam niebezpieczeństwo. Polscy Biskupi świadomi trudnych czasów zawierzyli wtedy wszystkie troski i naszą Ojczyznę Sercu Pana Jezusa. Wiara w Boga, jest bowiem wiarą w niezmierzone Boże miłosierdzie. W Jego zdolność pokonania wszystkich trudności. Chciałbym, abyśmy jako diecezja ponowili ten akt w czerwcu 2021 r.,
a główne diecezjalne uroczystości przeżywać będziemy w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze, w naszym diecezjalnym sanktuarium.

Z wiarą zacznijmy i przeżyjmy ten Adwent, a radość z Bożego Narodzenia będzie pełna, nawet jeśli te nadchodzące Święta będą inne niż wszystkie które pamiętamy.

Z całego serca Wam błogosławię na ten czas, pamiętając o Was w modlitwie.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Komunikat

Czcigodni Kapłani,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie,

W ubiegły czwartek, papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji w osobie księdza Jacka Grzybowskiego. Obok biskupa Marka będzie On wsparciem
i pomocą w posłudze apostolskiej w naszym kościele lokalnym.

W ponad milionowej diecezji Warszawsko-Praskiej „żniwo Pańskie” jest wielkie, dlatego
z miłością i troską przyjmijcie biskupa nominata Jacka, by pełen mocy Ducha Świętego służył posługą biskupią wiernym, niósł im Chrystusa, dawał o Nim świadectwo swoją wiarą
i prowadził do Niego przykładem.

Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie w katedrze warszawsko-praskiej dnia 19 grudnia 2020 roku. O szczegółach tej uroczystości poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Polecam biskupa Jacka modlitwom duchowieństwa i wiernych oraz zawierzam całą naszą diecezję opiece Matki Bożej Łaskawej.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

 

Terapia duchowa – modlitwa za chorych, pracowników służby zdrowia i ich bliskich (video)

2 grudnia – 27 stycznia 2020/2021

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia biskup Romuald Kamiński zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich.

W trudnym czasie pandemii i wzrostu zachorowań na COVID-19 wysiłkom personelu medycznego i walce pacjentów z chorobą towarzyszy terapia duchowa.

Zapraszam na Msze Święte, które będą transmitowane od 2 grudnia w każdą środę przez najbliższe tygodnie o godzinie 20. Już teraz proszę, abyście przesyłali na podany adres swoje intencje, którymi chcecie się podzielić.

– zachęca biskup Romuald Kamiński.

W każdą środę o godzinie 20, przez dziewięć tygodni, za pośrednictwem kanału YouTube SalveNET będziemy łączyć się duchowo na Eucharystii.

Intencje można przesyłać na adres mailowy intencje@salvenet.pl lub na profilu facebookowym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Będzie to możliwe także na czacie na kanale YouTube podczas transmisji Mszy Świętej.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia w tej trudnej sytuacji epidemii pragnie duchowo towarzyszyć zarówno personelowi medycznemu, który w swojej codziennej służbie pomaga chorym, ale także pragnie wesprzeć wszystkich chorych. Nie tylko tych, którzy są w szpitalach, ale również tych, którzy są w domach, są osamotnieni, potrzebują takiego lekarstwa, jakim jest modlitwa, pamięć o nich.

– podkreśla krajowy duszpasterz służby zdrowia ksiądz Arkadiusz Zawistowski.

Msze Święte w intencji chorych i ich bliskich oraz za pracowników służby zdrowia będą odbywać się w formie nowenny.

Przez dziewięć tygodni będziemy modlić się na nowennie. To wyjątkowa forma modlitwy. Święty Hieronim mówił, że liczba dziewięć to symbol cierpienia, smutku. Po tych dziewięciu dniach, w tym dziesiątym, ma nastąpić radość. Mocno ufamy, że tak będzie i w tych naszych sprawach, które będziemy zanosili, a będziemy czynili to za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– wyjaśnia ksiądz dr Maciej Radzikowski.

Pierwsza Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego w ramach nowenny w intencji chorych, pracowników Służby Zdrowia i ich bliskich będzie sprawowana w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie w środę 2 grudnia o godzinie 20.

Wspólna modlitwa będzie odbywała się przez dziewięć tygodni w każdą środę w różnych miejscach, chcemy dotrzeć też do kaplic szpitalnych. Zapraszamy do przesyłania swoich intencji i udziału w nowennie za pośrednictwem transmisji internetowej. Dajmy wyraz naszej solidarności i duchowego wsparcia wszystkim, którzy tego potrzebują!