OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 22 XI 2020 R. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. 22 XI 2020 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA KOŃCZĄCĄ ROK LITURGICZNY W KOŚCIELE. PO MSZY ŚW. O 11.30 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU I LITANIA DO SERCA PANA JEZUSA I AKT POŚWIĘCENIA. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY ODMÓWIĄ AKT O JEZU NAJSŁODSZY.
 3. DZIŚ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ.
 4. W CZWARTEK I PIĄTEK W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM W CIĄGU DNIA PONIEWAŻ RANO I WIECZOREM SPOWIADAM NA REKOLEKCJACH ADWENTOWYCH W KLEMBOWIE.
 5. W PIĄTEK O 17.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU I MODLITWA WYPOMINKOWA ORAZ MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W PARAFIALNYCH WYPOMINKACH.
 6. ZA TYDZIEŃ ADWENT, CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA NARODZENIE PANA JEZUSA. W TYM DNIU PO KAŻDEJ MSZY ŚW. POŚWIĘCIMY OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY. W TYM ROKU OPŁATKI ROZNIOSĘ SAM ZA TYDZIEŃ PODAJĄC JAKIEGO DNIA W JAKIEJ MIEJSCOWOŚCI I ULICY, ALE OSOBY KTÓRE BĘDĄ CHCIAŁY POMÓC PROSZĘ SERDECZNIE PO ODBIÓR ZESZYTÓW W DNIU POŚWIĘCENIA. POŚWIĘCIMY TEŻ WIENIEC ADWENTOWY I ŚWIECE. ZAPRASZAMY SERDECZNIE W NIEDZIELE ADWENTOWE 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. NA FILMIK TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMIKU. TRADYCYJNIE Z I NIEDZIELĄ ADWENTU ROZPOCZYNA SIĘ AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY, MAŁE I DUŻE MOŻNA NABYĆ U CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI JUŻ OD DZIŚ I JEST TO FORMA WSPARCIA NASZEGO CARITASU. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ TORBY PEŁNE MIŁOŚCI I DO OFIAROWANIA PRODUKTÓW/PACZEK DLA OSÓB SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄCYCH, KTÓRE MOŻNA USTAWIĆ PRZY DEKORACJI. W ADWENCIE MAMY 2 INTENCJE WOLNE. ZAPRASZAM.
 7. ZAPRASZAMY OD NASTĘPNEGO PONIEDZIAŁKU WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE DZIECI I MŁODZIEŻ NA RORATY DO MATKI BOŻEJ, KAŻDEGO DNIA O 7.00 RANO, A W DNI REKOLEKCYJNE O 16.30. BĘDZIEMY OMAWIAĆ UCZYNKI MIŁOSIERNE WZGLĘDEM DUSZY I CIAŁA I JAK TO WYGLĄDAŁO W ŻYCIU ŚWIĘTYCH. ZACHĘCAMY DO WYKONANIA LAMPIONU. PO RORATACH W SZKOLE PLANOWALIŚMY POSIŁEK, ALE ZE WZGLĘDU NA RÓŻNE OGRANICZENIA SANITARNE, PO MSZY ŚW. BĘDĄ ROZDAWANE BUŁECZKI PRZED KOŚCIOŁEM. DZIĘKUJĘ OGROMNIE NASZYM PIEKARNIOM Z OSTRÓWKA, PRZY UL. KOŚCIUSZKI I UL. PRZEJAZDOWEJ ZA OFIAROWANE PRODUKTY.
 1. REKOLEKCJE ADWENTOWE OD II NIEDZIELI ADWENTU, CZYLI 6-9 XI, KTÓRE POPROWADZI KS. ANDRZEJ, CSsR. MSZE ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ: 8.30- DLA DOROSŁYCH; 16.30-DLA DZIECI; 18.00- DLA DOROSŁYCH; 19.30- DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY STUDIUJĄCEJ I PRACUJĄCEJ. KAŻDEGO DNIA W REKOLEKCJE O 15.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKR. I ADORACJA DO MSZY ŚW. ZADBAJMY O CZAS ABY UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH JAK RÓWNIEŻ NASZE POCIECHY, TE MŁODSZE I STARSZE. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA SZCZEGÓLNIE 7,8 XII. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA TRADYCYJNIE JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI DLA REKOLEKCJONISTY. W PONIEDZIAŁEK REKOLEKCYJNY BĘDZIE RÓWNIEŻ ŚW. MIKOŁAJ O 16.30 KTÓRY ROZDA GRZECZNYM DZIECIOM UPOMINKI.
 2. MSZA ŚW. DLA DZIECI KLAS III KOMUNIJNYCH Z RODZICAMI, PODCZAS KTÓREJ DZIECI OTRZYMAJĄ POŚWIĘCONE MEDALIKI, WE WTOREK REKOLEKCYJNY, W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, 8 XII O 18.00.
 3. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM POMAGAJĄCYM W ODNOWIENIU KAPLICZKI PRZY UL. LEŚNEJ: ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, TADEUSZOWI GAJEWSKIEMU, JANOWI SZULICH, ANIELI PÓŁTORAK, SABINIE BULIK. GMINIE. DZIĘKUJĘ 2 KÓŁKOM RÓŻAŃCOWYM ZA OFIARĘ NA TEN CEL. FIRMIE KAMIENIARSKIEJ BANASZKIEWICZ Z KLEMBOWA ZA POMOC W WYKONANIU NAPISÓW. P. MARII PÓŁTORAK ZA OFIARĘ I FIGURKĘ ŚW. JÓZEFA DO KAPLICZKI. PP. WIERZBA. W INTENCJI OFIARODAWCÓW MODLIMY SIĘ PRZEZ LISTOPAD O 10.00. NA STRONIE PARAFIALNEJ SĄ ZDJĘCIA Z POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW PRAC.
 4. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM ZA POMOC W TYM TYGODNIU: ALEKSANDROWI ROZBICKIEMU I SKŁADOWI ROZBUD; ELŻBIECIE GAJCY I JULIANOWI ZACHEJA. SYLWESTROWI BANASZEK.
 5. DZIĘKUJĘ FIRMIE KAMIENIARSKIEJ BANASZKIEWICZ I P. MICHAŁOWI WĄSIK ZA ZAINSTALOWANIE TABLICY W KOŚCIELE UPAMIĘTNIAJĄCEJ KONSEKRACJĘ ŚWIĄTYNI. ODSŁONIĘCIA I POŚWIĘCENIA TABLICY DOKONAMY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.
 6. ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK ON LINE. WIĘCEJ INFORMACJI STRONIE NASZEJ DIECEZJI WARSZAWSKOPRASKIEJ.
 7. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

https://www.twoja-praga.pl/img/instytucje/wiara/skaryszewska/_big/obraz_chrysta_krola.jpg?1293177913031