OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 28 III 2021 R. NIEDZIELA PALMOWA.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 28 III 2021 R. NIEDZIELA PALMOWA.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ DZIŚ I PRZEZ CZAS TRIDUUM PASCHALNEGO.
 2. PRZEŻYWAMY NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ. DZIĘKUJĘ KOŁU GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TUŁU ZA PIĘKNĄ PALMĘ I DEKORACJĘ I P. GRAŻYNIE TYMIŃSKIEJ ZA WYKONANY I OFIAROWANY OBRAZ PANA JEZUSA KTÓRY POŚWIĘCIMY PO MSZY ŚW. O 10.00.
 3. DZIŚ SPALIŚMY O GODZINĘ KRÓCEJ, PRZESTAWIAJĄC ZEGARKI Z GODZINY 2.00 NA 3.00.
 4. DZIŚ ZAPRASZAM O 11.30 NA MSZĘ ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ. SAKRAMENTU W DNIU ODPUSTY 24 MAJA UDZIELI KS. BP. JACEK GRZYBOWSKI.
 5. ROZPOCZYNAMY CZAS WIELKIEGO TYGODNIA. ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UCZESTNICTWA W TYM ŚWIĘTYM CZASIE. W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI A WIĘC Z OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ WIERNYCH WEWNĄTRZ KOŚCIOŁÓW, IDĄC ZA PROŚBĄ PARAFIAN KAŻDEGO DNIA LITURGIA BĘDZIE SPRAWOWANA NA GŁÓWNYM STOPNIU KOŚCIOŁA NA ZEWNĄTRZ. W TEN SPOSÓB ZACHOWUJĄC RYGOR SANITARNY, A WIĘC MASECZKI I ODLEGŁOŚĆ W NASZEJ PRZESTRZENI PRZED KOŚCIOŁEM, WOKÓŁ KOŚCIOŁA I NA TERENIE PARAFIALNYM, WSZYSCY MOŻEMY UCZESTNICZYĆ W LITURGII. TAK BĘDZIEMY RÓWNIEŻ SPRAWOWAĆ MSZE ŚW. W ŚWIĘTA, PIERWSZEGO I DRUGIEGO DNIA. DZIĘKUJĘ SKŁADOWI ROZBUD Z LIPKI ZA PRZYWIEZIENIE OŁTARZA I ŁAWEK Z CMENTARZA.
 6. WIELKI CZWARTEK. ZAPRASZAMY NA MSZĘ WIECZERZY PAŃSKIEJ O 18.00 A PO NIEJ NA ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY DO 21.00. PO ADORACJI ZAPRASZAMY OGROMNIE NA FILM O MĘCE PANA JEZUSA DO 23.00 A POTEM NA GODZINĘ ŁASKI DO PÓŁNOCY. Z PRAKTYKOWANIEM GODZINY ŁASKI ZWIĄZANE SĄ OBIETNICE DANE ŚW. MAŁGORZACIE. SZCZEGÓLNY WYMIAR MA ONA W WIELKI CZWARTEK GDY WSPOMINAMY POJMANIE JEZUSA W OGRODZIE OLIWNYM.
 7. WIELKI PIĄTEK. ZAPRASZAMY O 18.00 DO UCZESTNICTWA W LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ I ADORACJI DO G. 21.00. RANO O 8.00 CIEMNA JUTRZNIA. JEST TO RÓWNIEŻ I PIĄTEK MIESIĄCA. DO CHORYCH W PRZEPISACH SANITARNYCH UDAM SIĘ OD 9.00 Z PRZERWĄ O G. 10.00 NA ODEBRANIE OLEJÓW ŚWIĘTYCH OD KS. DZIEKANA. O 15.00 NOWENNA I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA ORAZ DROGA KRZYŻOWA I GORZKIE ŻALE. PO NABOŻEŃSTWIE WIECZORNYM O 18.00 NAGRODY DLA DZIECI. WYKLEJANKĘ DROGI KRZYŻOWEJ ODDAJEMY P. STASI. W TYN DNIU ZBIÓRKA OFIAR NA GRÓB BOŻY W JEROZOLIMIE. ODDANIE CZCI KRZYŻOWI DOKONAMY PRZEZ PODEJŚCIE, PRZYKLĘKNIĘCIE LUB SKŁON.
 8. WIELKA SOBOTA. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA O 18.00 W WIGILII PASCHALNEJ I ADORACJI DO 21.00. O 8.00 ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE PAŃSKIM I CIEMNA JUTRZNIA. JEST TO RÓWNIEŻ I SOBOTA MIESIĄCA. ZAPRASZAM DO UCZESTNICTWA W ADORACJI PANA JEZUSA W GROBIE PAŃSKIM CAŁĄ WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA, INNE WSPÓLNOTY I WSZYSTKICH DO MODLITWY. O 18.00 MSZA ŚW. KONCELEBROWANA. JEDEN Z KAPŁANÓW W INTENCJI WSZYSTKICH PARAFIAN, ŻYWYCH I NIEBO DLA ZMARŁYCH A DRUGI W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA Z RACJI I SOBOTY MIESIĄCA.
 9. ŚWIĘCENIE POKARMÓW W TYM ROKU ZGODNIE Z KOMUNIKATEM NASZEGO KS. BISKUPA ODBĘDZIE SIĘ NA WOLNYM POWIETRZU, PRZED KOŚCIOŁEM. POŚWIĘCENIE POKARMÓW ODBĘDZIE SIĘ RÓWNIEŻ W POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCIACH, TYLKO NIE W MIEJSCACH ZAMKNIĘTYCH/DOMACH, ALE PRZY KAPLICZKACH. ROZPOCZNIEMY ŚWIĘCENIE POKARMÓW NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM O 9.00 A POTEM:
 • 9.00- PLAC KOŚCIELNY.
 • 9.30- KRZYWICA KAPLICZKA PRZY SZOSIE JADOWSKIEJ.
 • 10.00- PLAC KOŚCIELNY.
 • 10.30- TUŁ KAPLICZKA PRZY UL. PAPCZYŃSKIEGO.
 • 11.00- PLAC KOŚCIELNY.
 • 11.30- KAROLEW KAPLICZKA.
 • 12.00- PLAC KOŚCIELNY.
 • 12.30- LIPKA KAPLICZKA/ KRZYŻ PRZY UL. JASNEJ I ŻUŻLOWEJ.
 • 13.00- PLAC KOŚCIELNY.
 • 13.30- OSTRÓWEK KRZYŻ PRZY UL. PRZEJAZDOWEJ 1.
 • 14.00; 14.30- PLAC KOŚCIELNY.
 • 15.00- NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
 1. WIELKANOC. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA O 6.00 RANO A WCZEŚNIEJ ADORACJA I PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. ZE WZGLĘDÓW SANITARNYCH W PROCESJI BĘDZIE UCZESTNICZYĆ ASYSTA PROCESYJNA, A WSZYSCY UCZESTNICY POZOSTAJĄ NA SWOICH MIEJSCACH. ZAPRASZAM ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, SYPACZKI, ŻYWY RÓŻANIEC, KOŚCIÓŁ DOMOWY, SCHOLKĘ, WSPÓLNOTĘ PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI DO WSPÓLNEJ MODLITWY. NIE BĘDZIE WIĘC TRADYCYJNIE MSZY ŚW. O 8.30, A W KAPLICY SIÓSTR FRM O 7.30. NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO MSZY ŚW. O 11.30.
 2. 11. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PO MSZY ŚW. O 11.30, A W DNI NASTĘPNE PO MSZY ŚW. O 18.00. TACA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI.
 3. BÓG ZAPŁAĆ ZA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH KTÓRE JUŻ ZOSTAŁY ROZWIEZIONE.
 4. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM KTÓRE ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY I WSZYSTKIM OFIARODAWCOM. DZIĘKUJĘ KWIACIARNI PP. MARCZAK Z TUŁU ZA KWIATY DO KOŚCIOŁA, PRZED I TEREN DOMU PARAFIALNEGO.
 5. ZAPRASZAM WSZYSTKICH MINISTRANTÓW NA PRZEDŚWIĄTECZNĄ ODPRAWĘ LITURGICZNĄ WE WTOREK O 18.30. WSZYSTKIE FUNKCJE I DYŻURY SĄ NA TABLICY MINISTRANCKIEJ.
 6. DZIĘKUJE OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY W USTAWIENIU GROBU BOŻEGO, CIEMNICY I DEKORACJI NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ: P. JUSTYNIE ŚLIWA, MICHAŁOWI I WOJCIECHOWI MICHAŁOWSKIM, PATRYKOWI ROSOCHACKIEMU, PIOTRKOWI JASTRZĘBSKIEMU, MAĆKOWI DĄBROWSKIEMU I WSZYSTKIM MINISTRANTOM; W ELEKTRYCE TOMASZOWI I KRZYSZTOFOWI KOWALSKIM; P. ANNE LUDWINIAK I P. PAWŁOWI I WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI.
 7. TYDZIEŃ PO WIELKANOCY BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA. KAŻDEGO ROKU W DOMU ŚW. FAUSTYNY UROCZYŚCIE OBCHODZIMY NASZE DIECEZJALNE ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA. W TYM ROKU O 15.00 UROCZYSTOŚCIOM BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ KS. BP JACEK GRZYBOWSKI A MSZA ŚW. I CAŁE UROCZYSTOŚCI BĘDĄ NA ZEWNĄTRZ PRZY OŁTARZU POLOWYM. ZAPRASZAMY.
 8. PRÓBY SCHOLKI U PANA BARTKA W SOBOTY O 18.30.
 9. ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ NA MĘSKĄ POKUTNĄ PIELGRZYMKĘ. WIĘCEJ INFORMACJI W GABLOCIE.
 10. ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ NA KOLONIE WAKACYJNE DO URLI W DNIACH 28 VI-7 VII. WIĘCEJ INFORMACJI U P. EDYTY P. KATECHETKI.
 11. WKRÓTCE CHCEMY ROZPOCZĄĆ PRACE NAD POWSTANIEM PARKINGU PRZYKOŚCIELNEGO NA TERENIE DOMU PARAFIALNEGO. POWSTANIE PARKINGU JEST PROŚBĄ WIELU MIESZKAŃCÓW NASZEJ WSPÓLNOTY. DLATEGO TEŻ PARKING JEST W NASZEJ PARAFIALNEJ PRZESTRZENI NIEZBĘDNY, PONIEWAŻ PRZED KOŚCIOŁEM MOŻE SIĘ POMIEŚCIĆ KILKA SAMOCHODÓW. MIEJSCEM NAJBARDZIEJ OPTYMALNYM JEST TEREN DOMU PARAFIALNEGO A NAJLEPSZYM BEZ KORZENI DRZEW, W RÓWNEJ PRZESTRZENI TEREN POMIĘDZY PARKANEM A STARĄ PLEBANIĄ, NA CAŁEJ DŁUGOŚCI UL. SŁONECZNEJ, Z ZACHOWANIEM PASU ZIELENI WOKÓŁ PARKINGU ORAZ CHODNIKIEM DO KOŚCIOŁA.
 12. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.