OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 23 V 2021 R. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. 23 V 2021 R.

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W HYMNIE O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. ANDRZEJOWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 3. NABOŻEŃSTWA MAJOWE DO MATKI BOŻEJ. ZAPRASZAM KAŻDEGO DNIA O 17.30 A W ŚRODĘ O 19.00 W DOMU ŚW. FAUSTYNY.
 4. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO KOŃCZY OKRES KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ. DZIŚ I KOMUNIA ŚW. W NASZEJ PARAFII. DZIECI PRZYSTĄPIĄ W DWÓCH TURACH, O 10.00- MSZA ŚW. KONCELEBROWANA ORAZ O GODZINIE 12.00. MSZA ŚW. WIĘC Z 11.30 BĘDZIE O 12.00 ŻEBY NA SPOKOJNIE ODBYŁY SIĘ OBYDWIE KOMUNIE ŚWIĘTE. ZAPRASZAMY SZCZEGÓLNIE NA MSZE ŚW. O 8.30, 17.00 i 18.00. WCZORAJ DZIECI PRZYSTĄPIŁY DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ. DZIĘKUJĘ OGROMNIE WSZYSTKIM NASZYM PANIOM KATECHETKOM A SZCZEGÓLNIE P. STANISŁAWIE FRĄCKIEWICZ ZA PIĘKNE JAK CO ROKU PRZYGOTOWANIE DZIECI DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU. DZIĘKUJĘ RODZICOM I DZIECIOM ZA DAR OŁTARZA, DWA PIĘKNE KIELICHY OŁTARZOWE I PATENKĘ. DZIĘKUJĘ P. BARTKOWI ORGANIŚCIE, P. PAWŁOWI, P. ANNIE, P. MARII, P. IWONCE DĘBSKIEJ, P. DANUCIE PONICHTERA I P. RAFAŁOWI SZAFARZOWI. ZAPRASZAMY NA BIAŁY TYDZIEŃ KAŻDEGO DNIA- O 17.30 NAB. MAJOWE I O 18.00 MSZA ŚW., A JUTRO W PONIEDZIAŁEK ODPUSTOWY BIAŁY TYDZIEŃ O 16.00 I NABOŻEŃSTWO MAJOWE O 16.45 PONIEWAŻ O 18.00 MAMY GŁÓWNĄ MSZĘ ŚW. ODPUSTOWĄ I BIERZMOWANIE NASZEJ MŁODZIEŻY POD PRZEWODNICTWEM KS. BP JACKA GRZYBOWSKIEGO.
 5. JUTRO DZIEŃ ODPUSTU NMP MATKI KOŚCIOŁA, ZAPRASZAM NA GŁÓWNĄ MSZĘ ŚW. O 18.00 WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI DO MODLITWY A SZCZEGÓLNIE RODZICÓW, CHRZESTNYCH, WSZYSTKICH BLISKICH MŁODZIEŻY ORAZ WSZYSTKIE GRUPY PARAFIALNE. WCZORAJ MŁODZIEŻ PRZYSTĄPIŁA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ. DZIĘKUJĘ ZA DAR OŁTARZA, ORNAT.
 6. W CZWARTEK ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.
 7. W PIĄTEK O 17.00 WYPOMINKI I MSZA ŚW. W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH PARAFIALNYCH.
 8. W PIĄTEK 40 ROCZNICA ŚMIERCI SŁUGI BOŻEGO PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO.
 9. ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 30 MAJA O 12.30 ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ W UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. TRÓJCY. W CZWARTEK PRÓBA PRZED ROCZNICĄ O 18.30. SPOWIEDŹ DLA DZIECI KL. IV I BLISKICH W SOBOTĘ 29 MAJA O 9.00. DZIĘKUJĘ DZIECIOM ROCZNICOWYM I RODZICOM ZA DAR OŁTARZA, KOMŻE I ALBY.
 10. NA KOLONIE WAKACYJNE DO URLI W DNIACH 28 VI-7 VII SĄ JUŻ MIEJSCA ZAJĘTE, ALE MOŻNA SIĘ WPISAĆ NA LISTĘ REZERWOWĄ I WESPRZEĆ WYPOCZYNEK DZIECI. WIĘCEJ INFORMACJI U P. EDYTY P. KATECHETKI.
 11. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY AA W SOBOTY O 17.00 DO DOMU PARAFIALNEGO.
 12. DZIĘKUJĘ P. MARIANOWI ORDYNIAK ZA ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN I P. ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK ZA POMOC W PRACACH PORZĄDKOWYCH.
 13. DZIĘKUJĘ KWIACIARNI PP. MARCZAK/ SZYMBORSKICH Z TUŁU ZA KWIATY ORAZ RODZICOM ZA PIĘKNE UBRANIE KOŚCIOŁA.
 14. W DNIACH 12 i 26 CZERWCA W WARSZAWIE BĘDZIE ORGANIZOWANY KURS NA KIEROWANIE RUCHEM PIELGRZYMKOWYM. OSOBY CHĘTNE PROSZĘ O ZGŁOSZENIE SIĘ DZIŚ.
 15. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, BOŻE CIAŁO 3 VI. UDAMY SIĘ Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY TRASĄ JAK W LATACH UBIEGŁYCH. MSZE ŚW. W KOŚCIELE O 8.30; 10.00- Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY; 18.00. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE DO NSPJ ODŚPIEWAMY IDĄC DO 4 OŁTARZA. KOMUNIKAT WŁADZ KOŚCIELNYCH I SANITARNYCH DOPUSZCZA PROCESJĘ BOŻEGO CIAŁA ULICAMI PARAFII, A PISMO Z PROŚBĄ O ZABEZPIECZENIE PROCESJI ZOSTAŁO ZŁOŻONE DO POLICJI. TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW:
 16. 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ BUDOWALI OŁTARZE I WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. BARDZO PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI ZAPRASZAM NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30.
 17. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.