I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. 21 II 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. 21 II 2021 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PIOTROWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY UCZESTNICZYLI W MSZACH ŚW. KOLĘDOWYCH, ZA OBECNOŚĆ I WSPÓLNĄ MODLITWĘ.
 3. DZIŚ O 11.30 SPOTKANIE DZIECI KL. III Z RODZICAMI A ZA TYDZIEŃ MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ. BIERZMOWANIA W DNIU ODPUSTU 24 MAJA UDZIELI J.E.KS. BP. JACEK GRZYBOWSKI.
 4. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 5. JUTRO ŚWIĘTO KATEDRY SW. PIOTRA APOSTOŁA. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY NAWIEDZĄ KATEDRĘ, KONKATEDRĘ I ODMÓWIĄ OJCZE NASZ, WIERZĘ.
 6. W PIĄTEK PO DRODZE KRZYŻOWEJ O 17.15 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W PARAFIALNYCH WYPOMINKACH.
 7. ZAPRASZAM NA MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE ZA KS. PROBOSZCZA KS. KAN. ANDRZEJA DUSZĘ.
 8. ZAPRASZAMY SERDECZNIE DZIECI I DOROSŁYCH DO SCHOLI RODZINNEJ. PO MSZACH ŚWIĘTYCH ZAPISY U P. BARTKA ORGANISTY I P. EWY. SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM ZA CHĘĆ I POMOC.
 9. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ ROZPOCZĘLIŚMY TEGOROCZNY WIELKI POST. W PIĄTKI O 16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I MSZA ŚW. O 16.30 ORAZ O 17.15 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MSZA ŚW. O 18.00. PO DRODZE KRZYŻOWEJ DLA DZIECI PLANSZE, KTÓRE NA KONIEC WIELKIEGO POSTU NALEŻY ODDAĆ P. STASI. NAGRODY. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM W NIEDZIELE O 17.00. MSZE ŚW. STACYJNE NA STRONIE NASZEJ DIECEZJI.
 10. ZA TYDZIEŃ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA DZIEŁO MISYJNE AD GENTES.
 11. WRAZ Z CARITASEM NASZEJ DIECEZJI ZACHĘCAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ ŚWIEĆ WIELKANOCNYCH, KTÓRE BĘDZIE ROZPROWADZAŁ CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI. ZACHĘCAM DO SKŁADANIA PRZYRZECZEŃ TRZEŹWOŚCIOWYCH, WPISUJĄC SIĘ DO WYŁOŻONEJ KSIĘGI.
 12. WRAZ Z PANEM BARTKIEM ORGANISTĄ, ZAPRASZAMY NA FILM TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO W NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ KOSZ NA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH.
 13. REKOLEKCJE OD III NIEDZIELI WP KTÓRE POPROWADZI KS. DR ŁUKASZ SZKARŁAT, NOTARIUSZ NASZEJ KURII, ZARÓWNO W KOŚCIELE PARAFIALNYM JAK RÓWNIEŻ W KOŚCIELE REKTORSKIM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W DOMU ŚW. W KOŚCIELE PARAFIALNYM: 8.00, 9.00, 16.30(DLA DZIECI I MŁODZIEŻY), 18.00, 19.30. W KOŚCIELE REKTORSKIM 15.00. W ZWIĄZKU Z TYM IŻ W TYM ROKU ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYMI DEKRETAMI NIE MA REKOLEKCJI SZKOLNYCH ZAPRASZAMY DZIECI W NIEDZIELĘ O 11.30 A OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY O 16.30. W PONIEDZIAŁEK REKOLEKCYJNY ZAPRASZAM SZCZEGÓLNIE DZIECI KL. II ORAZ III KOMUNIJNYCH O 16.30 W RAMACH SPOTKAŃ NIEDZIELNYCH.
 14. ZAPRASZAM OGROMNIE I JUŻ Z GÓRY DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE BĘDĄ ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD.
 15. GMINNY OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA DZIŚ NA UROCZYSTOŚCI GEN. ŻYMIRSKIEGO. ROZPOCZĘCIE O 12.00 W KOŚCIELE W KLEMBOWIE I JARMARK LOKALNYCH PRODUKTÓW.
 16. DZIŚ NASZ KLERYK MATEUSZ BARAN O G. 10.00 W KOŚCIELE SEMINARYJNYM PRZY UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE Z RĄK KS. REKTORA, PRZYJMIE STRÓJ DUCHOWNY/OBŁÓCZYNY A WIĘC SUTANNĘ. DZIELIMY TĘ RADOŚĆ I ŻYCZYMY MATEUSZOWI WIELU ŁASK OD JEZUSA I OPIEKI MATKI BOŻEJ W DRODZE DO KAPŁAŃSTWA.
 17. SKŁADAM OGROMNE PODZIĘKOWANIA SKŁADOWI ROZBUD Z LIPKI ZA ODŚNIEŻANIE TERENU KOŚCIELNEGO, PARKINGU, CHODNIKA, CMENTARZA I PARKINGU CMENTARNEGO. DZIĘKUJĘ P. RAFAŁOWI KUREK ORAZ OLIWCE I ZUZI SZULIM. BÓG ZAPŁAĆ.
 18. DZIĘKUJĘ P. ANNIE LUDWINIAK ZA USZYCIE POKROWCÓW NA ŁAWKI.
 19. NASZE SIOSTRY FRANCISZKANKI RM POSZUKUJĄ OSOBY DO PRACY W KUCHNI.
 20. JUŻ DZIŚ WRAZ Z GMINĄ I OŚRODKIEM KULTURY ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI GMINNO-PARAFIALNE Z RACJI DNIA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH WYKLĘTYCH DO NASZEGO KOŚCIOŁA DNIA 1 MARCA O G. 16.00. PO MSZY ŚW. W KOŚCIELE UDAMY SIĘ JAK CO ROKU POD POMNIK OFIAR NKWD PRZY UL. KOLEJOWEJ W OSTRÓWKU.
 21. PRZEŻYWAMY ROK ŚW. JÓZEFA OGŁOSZONY PRZEZ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA. OD DNIA 10 MARCA ROZPOCZNIEMY NOWENNĘ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JÓZEFA DNIA 19 III, KAŻDEGO DNIA PO MSZY ŚW. O 18.00, A NA KOŃCU KOŚCIOŁA BĘDĄ SPECJALNE FOLDERY.
 22. POLSKIE STOWARZYSZENIE OBROŃCÓW ŻYCIA CZŁOWIEKA ZAPRASZA DO WŁĄCZENIA SIĘ W TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA W DNIACH 19-25 III.
 23. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.