OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VII NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. 29 V 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VII NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. 29 V 2022 R.

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
 2. WITAMY OGROMNIE J.E. KS. BP. KAZIMIERZA WIELIKOSIELCA, DOMINIKANINA, BISKUPA DIECEZJI PIŃSKIEJ I ADMINISTRATORA ARCHIDIECEZJI MIŃSKO-MOHYLEWSKIEJ. NA ZAPROSZENIE NASZEJ DIECEZJI KS. BP JEST Z NAMI W PARAFIACH NASZEJ DIECEZJI. KS. BP BĘDZIE GŁOSIŁ SŁOWO BOŻE, ZBIERAŁ OFIARY DO PUSZKI PRZED KOŚCIOŁEM NA ODBUDOWĘ KOŚCIOŁA W DIECEZJI. BÓG ZAPŁAĆ KS. BISKUPOWI ZA OBECNOŚĆ Z NAMI A WAM ZA WASZĄ MODLITWĘ I WSPARCIE. JUTRO W PONIEDZIAŁEK O 8.30 KS. BP ODPRAWI W NASZYM KOŚCIELE MSZĘ ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH OFIARODAWCÓW. ZAPRASZAMY.
 3. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. ANDRZEJOWI, MIC, ZA DZISIEJSZĄ OBECNOŚĆ.
 4. PODZIĘKOWANIA OD RODZINY P. MIRKA ZYCHA. „W IMIENIU CIĘŻKO CHOREGO MIRKA PRAGNIEMY SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM, KTÓRZY DAROWALI NAM OGROMNE WSPARCIE FINANSOWE, OTWORZYLI PRZED NAMI SWOJE SERCA, WSPARLI DOBRYM SŁOWEM, UŚMIECHEM I SERDECZNYM GESTEM. DAJE TO SIŁĘ NA PRZETRWANIE TRUDNEGO CZASU. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY RÓWNIEŻ W STRONĘ POMYSŁODAWCÓW TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA, BEZ KTÓRYCH NIE BYŁOBY TEJ ZBIÓRKI. ŁĄCZNA KWOTA ZEBRANYCH PIENIĘDZY TO 8.110 ZŁ. POZWOLI TO NA 2 TYGODNIE POBYTU W OŚRODKU REHABILITACYJNYM, CO JEST NIEZBĘDNE NA TYM ETAPIE LECZENIA. JESZCZE RAZ WSZYSTKIM GORĄCO DZIĘKUJEMY. RODZINA”.
 5. TRWA NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO O 17.30.
 6. SKŁADAM OGROMNE PODZIĘKOWANIA SIOSTROM FRANCISZKANKOM RM, PANI STASI, P. EWIE I WSZYSTKIM KTÓRZY PRZEGOTOWALI I KOMUNIĘ ŚW. WCZORAJ I DZIŚ O 13.00, DZIECIAKÓW Z ZSS W OSTRÓWKU.
 7. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYGOTOWALI I UCZESTNICZYLI W MAJÓWKACH PRZY KAPLICZKACH.
 8. WE WTOREK ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NAJŚW. MARYI PANNY.
 9. WE WTOREK O 18.30 PRÓBA GENERALNA KLAS III KOMUNIJNYCH.
 10. OD ŚRODY NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE O 17.30 KU CZCI NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA.
 11. W CZWARTEK 2 VI W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM RANO PONIEWAŻ WIECZOREM MAMY BIERZMOWANIE W DEKANACIE W DUCZKACH.
 12. PIĄTEK TO PIERWSZY PT MIESIĄCA. DO CHORYCH UDAM SIĘ OD 9.00. WRAZ Z ŻYWYM RÓŻAŃCEM ZAPRASZAMY NA G. 15.00- WYSTAWIENIE NS, KORONKA, SPOWIEDŹ, NABOŻ. DO ŚW. FAUSTYNY.
 13. W SOBOTĘ 4 VI W KONKATEDRZE NA KAMIONKU 6 DIAKONÓW PRZYJMIE ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE, A WŚRÓD NICH DK. MARIUSZ KOWALSKI KTÓRY WSPANIALE ODBYWAŁ W NASZEJ PARAFII PRAKTYKĘ AKOLICKĄ. KS. MARIUSZ ODPRAWI W NASZEJ PARAFII MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ W BOŻE CIAŁO O 10.00. CIESZYMY SIĘ I ŻYCZYMY KS. MARIUSZOWI BOŻEGO BŁOG. W CAŁYM KAPŁAŃSKIM ŻYCIU.
 14. W SOBOTĘ O 9.00 SPOWIEDŹ DZIECI KOMUNIJNYCH I BLISKICH. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI ALE RODZICÓW I BLISKICH JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO SPOWIEDZI.
 15. W SOBOTĘ ZAPRASZAM SERDECZNIE ŻYWY RÓŻANIEC I WSZYSTKICH NA 17.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA O 18.00.
 16. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO KTÓRA KOŃCZY OKRES KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ. ODPUST ZUPEŁNY ZA ODMÓWIENIE HYMNU O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ.
 17. W NIEDZIELĘ O 12.30-PIERWSZA KOMUNIA ŚW. KL. III i BIAŁY TYDZIEŃ. DZIĘKUJĘ KLASOM KOMUNIJNYM ZA DAR OŁTARZA, SZATY LITURGICZNE.
 18. W NIEDZIELĘ Z RACJI I NDZ MIESIĄCA PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 19. W NIEDZIELĘ O 11.30 ROZDANIE NAGRÓD DLA DZIECI KTÓRE WYKONAŁY PIĘKNE KAPLICZKI MARYJNE KTÓRE MOŻEMY PODZIWIAĆ W KOŚCIELE. BÓG ZAPŁAĆ DZIECIAKOM KTÓRE POD OPIEKĄ P. STASI JE WYKONALI.
 20. ZA TYDZIEŃ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA ŚWIĄTYNIĘ OPATRZNOŚCI BOŻEJ.
 21. DNIA 6 VI ODPUST PARAFIALNY NMP MATKI KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM SZCZEGÓLNIE NA MSZĘ ŚW. O 18.00 i PROCESJĘ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, KOŚCIÓŁ DOMOWY I WSZYSTKICH DO MODLITWY.
 22. DNIA 11 VI O 9.00 SPOWIEDŹ KLAS ROCZNICOWYCH I BLISKICH.
 23. DNIA 12 VI O 12.30 ROCZNICA I KOMUNII ŚW. KLAS IV.
 24. 16 VI BOŻE CIAŁO. MSZE ŚW. 8.30, 10.00- Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY I 18.00.

TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW:

1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ BUDOWALI OŁTARZE I WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. DZIECIOM KOMUNIJNYM I ROCZNICOWYM. BARDZO PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI ZAPRASZAM NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30.

 1. JUŻ DZIŚ SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM MIEJSCOWOŚCIOM I OSOBOM KTÓRE BĘDĄ PRZYGOTOWYWAĆ OŁTARZE. PROCESJA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO POLICJI KTÓREJ DZIĘKUJĘ ZA ZABEZPIECZENIE NASZEJ MODLITWY.
 2. DNIA 19 VI POŚWIĘCENIE POJAZDÓW PRZED WAKACJAMI.
 3. DNIA 26 VI O 13.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH NA CMENTARZU.
 4. W DNIACH 2-11 VII KOLONIE DO ORZYSZA W PIĘKNE TERENY MAZURSKIE W DNIACH MOŻNA WESPRZEĆ ATRAKCJE DLA DZIECI. DZIĘKUJEMY P. EDYCIE KATECHETCE ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU.
 5. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. TERESIE ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH; MARCINOWI KUREK I WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA PRACE NA CMENTARZU ORAZ KRYSTIANOWI I BARTKOWI ROSOCHACKIM ZA KONSERWACJE DZWONÓW.
 6. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 7. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 14 ROKU ŻYCIA DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W LIZBONIE NA PRZEŁOMIE LIPCA I SIERPNIA 2023. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRYSTII.
 8. OSOBY KTÓRE PRAGNĄ WYJECHAĆ W DNIACH 4-5 VI NA SPOTKANIE MŁODYCH DO LEDNICY MOGĄ SIĘ ZGŁOSIĆ DO MNIE. ZAPRASZAMY.
 9. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

Czcigodni Bracia Kapłani, Drogie Siostry, Drodzy Diecezjanie,

od października 2021 w całym Kościele Powszechnym trwa ogłoszony przez papieża Franciszka „Synod o Synodalności”. Na terenie naszej diecezji przez ostanie miesiące trwały spotkania, zjazdy koordynatorów ze wszystkich parafii pogłębiające idee budowania Kościoła wsłuchującego się w głos Ducha Świętego. Taka jest rola Kościoła, by nieustanie nasłuchiwać, by wciąż na nowo odczytywać znaki czasu. Tak też staraliśmy się odczytać zaproszenie Papieża do całego Kościoła oraz naszej diecezjalnej wspólnoty.

Chciałbym jako Wasz pasterz i biskup zaprosić do udziału w ostatnim etapie synodu na terenie naszej diecezji. Zapraszam każdego Was, 1 czerwca 2022 (środa) o godz. 18.00, do Konkatedry pw. Matki Bożej Zwycięskiej, na warszawskim Kamionku, ul. Grochowska 365.

Podczas uroczystej Mszy Świętej będzie przedstawiony raport końcowy z przeprowadzonych ankiet na terenie naszej diecezji. W całej naszej diecezji w ankiecie wzięło udział ok. 3000 osób, wpłynęło prawie 2000 ankiet. Taka liczba pokazuje jak bardzo nasz lokalny Kościół żywotnie podszedł do postawionego nam celu przez Ojca Świętego. To wydarzenie jest również o tyle ważne, że każda parafia otrzyma indywidualne zestawienie ankiet, które wpłynęły z poszczególnych wspólnot parafialnych.

Korzystając z okazji, już teraz chciałbym każdemu z Was podziękować za świadome i dojrzałe budowanie naszej diecezjalnej wspólnoty. W dobie tak wielu trudności wpatrujmy się razem w Oblicze Pana Jezusa, który nas powołał byśmy budowali Królestwo Boże na ziemi.

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie, przeżyjmy ten dzień na wspólnej modlitwie o Ducha jedności i pokoju dla całego Kościoła Diecezji Warszawsko–Praskiej. Powierzam każdego z Was czułej opiece Matki Bożej Zwycięskiej.

Z błogosławieństwem

+Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Rekrutacja do seminarium


 

„Jako wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji”.

Jednocześnie wszystkim księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim wyrażamy wdzięczność za modlitwy w intencji powołań i wsparcie naszego domu formacyjnego.

Z modlitwą

Wspólnota seminaryjna

Z wdzięcznością

+ Jacek Grzybowski
wikariusz generalny

Przełożeni seminarium