OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 27 II 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE.  VIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 27 II 2022 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ, SPOTKANIE OBOWIĄZKOWE; ODDAJEMY KARTECZKI. SAKRAMENTU W DNIU WIZYTACJI KANONICZNEJ 15 V O 11.30 UDZIELI NASZ PASTERZ J.E. KS. BP ROMUALD KAMIŃSKI.
 3. DZIŚ PO MSZY ŚW. O 18.00 OSTATNIE SPOTKANIE DLA NARZECZONYCH. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM Z PORADNI RODZINNEJ Z WOŁOMINA I KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU ZA PROWADZENIE KURSU I PIĘKNY CZAS A NARZECZONYM ŻYCZYMY PIĘKNEGO ŻYCIA W MAŁŻEŃSTWIE I RODZINIE.
 4. DZIŚ ORAZ W ŚRODĘ POPIELCOWĄ W KOŚCIOŁACH W POLSCE NA PROŚBĘ EPISKOPATU POLSKI JEST PRZEPROWADZANA ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY OGARNIĘTEJ WOJNĄ.
 5. NA PROŚBĘ NASZEGO KS. BISKUPA BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ O POKÓJ NA UKRAINIE. DZIŚ ZAPRASZAM O 17.00 NA RÓŻANIEC I ZAPRASZAMY TEŻ DO PODJĘCIA INDYWIDUALNYCH FORM MODLITWY W INTENCJI POKOJU.
 6. W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ W PARAFIACH NASZEJ DIECEZJI BĘDZIE PRZEPROWADZONA ZBIÓRKA DARÓW RZECZOWYCH, JAK KOŁDRY, PODUSZKI, POŚCIEL, RĘCZNIKI, UBRANIA, KOSMETYKI. MOŻNA JE ZOSTAWIAĆ PRZY KOSZU NA DARY PRZY KAPLICY MATKI BOŻEJ. CARITAS MOŻE PRZYJĄĆ TYLKO RZECZY NOWE. DARY BĘDĄ PRZEKAZANE UCHODŹCOM Z UKRAINY KTÓRYCH PRZYJMIE OŚRODEK CARITAS NASZEJ DIECEZJI W URLACH. DARY PRZEKAŻEMY DO KS. DZIEKANÓW A OD NICH TRANSPORT CARITAS. BÓG ZAPŁAĆ.
 7. W SZKOLE PODSTAWOWEJ I ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W OSTRÓWKU W DNIACH 1-3 MARCA BĘDZIE ZBIÓRKA PRODUKTÓW DŁUGOTERMINOWYCH I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI. WIĘCEJ INFORMACJI U P. STASI ORAZ W GABLOCIE PLAKAT.
 8. ROZPOCZĘLIŚMY PRZED TYGODNIEM REKOLEKCJE ODDANIE 33. PRZED KOŚCIOŁEM I W CENTRUM OSTRÓWKA BANER INFORMUJĄCY. PO DUCHOWYM 33 DNIOWYM PRZYGOTOWANIU NASTĘPUJE AKT ODDANIA MATKI BOŻEJ, DNIA 25 III W UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO O 18.00. JEST TEŻ ZAŁOŻONA GRUPA NA FACEBOOK ODDANIE 33 OSTRÓWEK. ŻYCZYMY WIELU ŁASK I WYTRWAŁOŚCI WSZYSTKIM UCZESTNIKOM. DZIĘKUJĘ AGNIESZCE I UCZESTNIKOM ZA PONIEDZIAŁKOWE SPOTKANIE.
 9. SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI ZAPRASZAJĄ NA REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE INTERNETOWE ZE ŚW. ZYGMUNTEM SZCZĘSNYM FELIŃSKIM. WIĘCEJ INFORMACJI W GABLOCIE.
 10. WE WTOREK 1 III O 16.00 WRAZ Z GMINĄ I OŚRODKIEM KULTURY ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA UROCZYSTOŚCI GMINNO-PARAFIALNE Z RACJI DNIA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH WYKLĘTYCH DO NASZEGO KOŚCIOŁA. PO MSZY ŚW. UDAMY SIĘ JAK CO ROKU POD POMNIK OFIAR NKWD PRZY UL. KOLEJOWEJ W OSTRÓWKU. ZAPRASZAMY WŁADZE RÓŻNYCH SZCZEBLI, POCZTY SZTANDAROWE, DYREKCJE I PRACOWNIKÓW SZKÓŁ, DZIECI I MŁODZIEŻ, MINISTRANTÓW, STRAŻAKÓW, WSPÓLNOTY PATRIOTYCZNE, RELIGIJNE I WSZYSTKICH DO MODLITWY.
 11. W ŚRODĘ 2 II ROZPOCZYNAMY WIELKI POST. MSZE ŚW. 8.30, 16.30, 18.00. OBRZĘD POSYPANIA GŁÓW POPIOŁEM. OBOWIĄZUJE NAS POST ŚCISŁY A WIĘC ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY.
 12. W PIĄTKI WP O 16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I MSZA ŚW. O 16.30 ORAZ O 17.15 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MSZA ŚW. O 18.00. PO DRODZE KRZYŻOWEJ DLA DZIECI PLANSZE, KTÓRE NA KONIEC WIELKIEGO POSTU NALEŻY ODDAĆ P. STASI. NAGRODY. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM W NIEDZIELE O 17.00. WRAZ Z CARITASEM NASZEJ DIECEZJI ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ ŚWIEĆ WIELKANOCNYCH, KTÓRE BĘDZIE ROZPROWADZAŁ CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI.
 13. OD CZWARTKU ROZPOCZYNAMY W KOŚCIELE NOWENNĘ ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. ANDRZEJA BOBOLI W INTENCJI POWOŁAŃ, PO MSZY ŚW. O 18.00.
 14. PIĄTEK BĘDZIE I W MIESIĄCU. DO CHORYCH UDAM SIĘ OD 9.00. O 15.00 ZAPRASZAMY WRAZ Z ŻYWYM RÓŻAŃCEM: WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, KORONKA, SPOWIEDŹ DO DROGI KRZYŻOWEJ.
 15. W PIĄTEK ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA. NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KAZIMIERZOM, A SZCZEGÓLNIE NASZEMU KS. BP EMERYTOWI KAZIMIERZOWI ROMANIUKOWI, KTÓRY BĘDZIE RÓWNIEŻ PRZEZYWAŁ 40 ROCZNICĘ ŚWIĘCEŃ BISKUPICH.
 16. SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM CAŁĄ WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA I WSZYSTKICH NA 17.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I O 18.00 MSZA ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 17. NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 18. WRAZ Z PANEM BARTKIEM ORGANISTĄ, ZAPRASZAMY NA FILM TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO W NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW.
 19. PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ KOSZ NA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH.
 20. ZAPRASZAM OGROMNIE I JUŻ Z GÓRY DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE BĘDĄ ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD.
 21. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W DNIACH 20-23 III DLA DOROSŁYCH I SZKOLNE POPROWADZI WSPANIAŁY DUSZPASTERZ, KS. MICHAŁ DZIEDZIC, DYREKTOR WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY NASZEJ DIECEZJI. ZAPLANUJMY JUŻ DZIŚ CZAS DLA PANA BOGA I NAS DOROSŁYCH I DZIECIOM I MŁODZIEŻY. W REKOLEKCJE NAUKI DLA SZKÓŁ 8.00 KL. STARSZYCH IV-VIII A O 11.30 KL. MŁODSZYCH O-III I ZSS. WE WTOREK REK. O 19.30 MSZA ŚW. O UZDROWIENIE. OSTATNIEGO DNIA DLA ZSS MSZA ŚW. I SPOWIEDŹ O 10.00 W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI. W REKOLEKCJE SĄ 2 WOLNE INTENCJE. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA DLA REKOLEKCJONISTY. DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY.
 22. ZACHĘCAM ABYŚMY PODJĘLI SIĘ WYPEŁNIENIA ANKIETY SYNODALNEJ.
 23. DNIA 12 III O 18.30 W NASZEJ PARAFII BĘDZIE MSZA ŚW. W INTENCJI KOŚCIOŁA DOMOWEGO I SPOTKANIE REJONOWE KRĘGÓW KOŚCIOŁA DOMOWEGO.
 24. TRWAJĄ PRACE REMONTOWE BUDYNKÓW GOSPODARCZYCH NA TERENIE PLEBANIJNYM. DZIĘKUJĘ WYKONAWCOM ZA PRACE.
 25. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGAJĄ W PRACACH CMENTARNYCH.
 26. JA WIDZIMY TRWAJĄ PRACE W DOMU ŚW. FAUSTYNY, GDZIE TRWA SKŁADANIE DOMU PARAFIALNEGO JAKO PUSTELNI. DZIĘKUJEMY OGROMNIE KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE DLA CAŁEJ NASZEJ PARAFII.
 27. ZAPRASZAMY NA KOLONIE LETNIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, DO OŚRODKA KOLONIJNEGO W ORZYSZU W DNIACH 2-11 LIPCA. ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI WYJEŻDŻAJĄCYCH NA KOLONIE ODBĘDZIE SIĘ 3 III O 17.00 W GOK-U. KTO BY CHCIAŁ WESPRZEĆ WYJAZD I ATRAKCJE DLA DZIECI TO ZAPRASZAMY SERDECZNIE. INFORMACJE U P. EDYTY NASZEJ KATECHETKI. ZAPRASZAMY.
 28. DZIĘKUJĘ P. ELI GAJCY, ANNIE LUDWINIAK, P. MARII, SYLWKOWI BANASZEK I MINISTRANTOM ZA POMOC W PRACACH PORZĄDKOWYCH.
 29. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH.
 30. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.