OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. 25/26 2022 R.

 1. PRZEŻYWAMY WIELKI CUD BOŻEGO NARODZENIA. DZIELIMY SIĘ OPŁATKIEM SKŁADAJĄC SOBIE ŻYCZENIA, ŚPIEWAMY KOLĘDY.
 2. UKŁAD MSZY ŚW. DZIŚ I JUTRO NIEDZIELNY.
 3. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI I KSIĘŻOM MARIANOM ZA OBECNOŚĆ.
 4. ZAKOŃCZYLIŚMY ADWENT. DZIĘKUJĘ TYM KTÓRZY OFIAROWALI PACZKI DLA POTRZEBUJĄCYCH. STASI ZA ICH ROZWIEZIENIE.
 5. DZIĘKUJĘ P. STASI, HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI BRADER SZYMBORSCY I WSZYSTKIM UCZESTNICZĄCYM W RORATACH. NAGRODY DZIECIOM ROZDALIŚMY W PIĄTEK. DZIĘKUJEMY CARITASOWI NASZEJ DIECEZJI ZA PACZKI.
 6. TACA Z PASTERKI W NASZEJ DIECEZJI NA FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA A Z DRUGIEGO DNIA ŚWIĄT NA BUDOWĘ NOWYCH ŚWIĄTYŃ W DIECEZJI.
 7. NIEDZIELA JUTRZEJSZA JEST UROCZYSTOŚCIĄ ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. JEST TO IV NDZ W MIESIĄCU. ZAPRASZAM SZCZEGÓLNIE O 11.30 MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ. SAKRAMENTU W DNIU 15 V O 11.30 UDZIELI NASZ PASTERZ KS. BP. ROMUALD KAMIŃSKI.
 8. WRAZ Z TOWARZYSTWEM SPORTOWYM DĘBINA ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE JAK CO ROKU DO PARKU W OSTRÓWKU W PIERWSZY DZIEŃ ŚWIĄT O 20.00, PRZY CHOINCE NA ŚPIEWANIE KOLĘD.
 9. W PONIEDZIAŁEK ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY. WE WTOREK ŚW. MŁODZIANKÓW.
 10. PIĄTEK BĘDZIE OSTATNIM W MIESIĄCU. O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE A PO NIM NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO- BŁAGALNE NA KONIEC ROKU I MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH Z WYPOMINEK I ZA WSZYSTKICH PARAFIAN. PODCZAS NABOŻEŃSTWA SPRAWOZDANIE ROCZNE DUSZPASTERSKIE I GOSPODARCZE.
 11. W PIĄTEK KS. BISKUP UDZIELA DYSPENSY OD PIĄTKOWEGO POSTU.
 12. SOBOTA BĘDZIE UROCZYSTOŚCIĄ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY.
 13. SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM NA OPŁATEK WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA DNIA O 17.00 A POTEM NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I MSZA ŚW. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY UCZESTNICZĄ W HYMNIE O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ.
 14. NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 15. W NIEDZIELĘ OPŁATEK DLA SŁUŻBY LITURGICZNEJ, MINISTRANTÓW, BIELANEK, SCHOLI O 17.00. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 16. W NIEDZIELĘ KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI OD I NIEDZIELI PO MSZY ŚW. O 18.00.
 17. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH.
 18. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W UBIERANIU SZOPKI I CHOINEK, MINISTRANTOM, DZIECIAKOM. DZIĘKUJĘ P. JUSTYNIE ŚLIWA I NASZEMU KLERYKOWI MATEUSZOWI, PIOTROWI JASTRZĘBSKIEMU, ANTKOWI WIERZBICKIEMU, BARTKOWI MARCZAK, FILIPOWI I STASIOWI STAŃCZAK, P. PAWŁOWI, MARIUSZOWI, JANUSZOWI I ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, SYLWESTROWI BANASZEK, MICHAŁOWI KORYTKOWSKIEMU, MARCINOWI ZAREMBA ZA SIANKO, WOJCIECHOWI, ARKADIUSZOWI, SEBASTIANOWI ŚLIWA ZA PRZYWIEZIENIE CHOINEK I PP. WOJDYGA I ORDOWSKIM ZA OFIAROWANE CHOINKI, P. LEŚNICZEMU ARTUROWI, KGW Z TUŁU I P. GRAŻYNIE ZA CHOINKI I STROIKI, TERESIE JAROSZ ZA OFIAROWANE LAMPKI, P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ I ROMANOWI MASTALERCZUK ZA DEKORACJE PRZY GROCIE MATKI BOŻEJ, TS DĘBINA ZA CHOINKĘ W PARKU I WIELU OSOBOM ZA POMOC.
 19. DZIĘKUJĘ RODZINOM KTÓRE PRZYJĘŁY MNIE Z KOLĘDĄ W TYM TYGODNIU A W INTENCJI MIESZKAŃCÓW KTÓRZY PRZYJMUJĄ KAPŁANA W DANYM TYGODNIU SZCZEGÓLNIE MODLIMY SIĘ WE MSZY ŚW. W NIEDZIELE O 10.00. W OKRESIE KOLĘDOWYM KANCELARIA CZYNNA BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW.
 20. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ SKŁADOWI ROZBUD, OLKOWI I KUBIE, ZA ODŚNIEŻENIE TERENU KOŚCIELNEGO, PRZYKOŚCIELNEGO I CMENTARZA.
 21. Z RACJI IŻ DZIECI DO SZKÓŁ WRACAJĄ PO 6 I KOLĘDOWANIE JEST RÓWNIEŻ W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH, OD 9.00 I OD 15.00. RODZINA KTÓRA DANEGO DNIA NIE MOŻE PRZYJĄĆ KAPŁANA, MOŻEMY SIĘ UMÓWIĆ NA INNY TERMIN. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 22. KOLĘDA W TYM TYGODNIU:

– PONIEDZIAŁEK 27 XII OD 9.00- KRZYWICA NR 1-27 (DO KAPLICZKI).

– WTOREK 28 XII OD 9.00- KRZYWICA NR 28 DO KOŃCA.

– ŚRODA 29 XII OD 9.00- KAROLEW OD NR 1.

– CZWARTEK 30 XII OD 9.00- LIPKA UL. JESIONOWA, WOŁOMIŃSKA, JASNA, ŻUŻLOWA, JASNA.

W PRZYSZŁYM TYGODNIU:

– PONIEDZIAŁEK 3 I OD 9.00- TUŁ STRONA LEWA OD LIPKI CZYLI UL. RELIGI, MŁYŃSKIEGO, BACZYŃSKIEGO, RELIGI A OD 18.30 OSTRÓWEK UL. GIEDROYĆ I UL. LIPOWA.

– WTOREK 4 I OD 9.00- TUŁ STRONA PRAWA CZYLI UL. MIŁOSZA, RELIGI, TUWIMA, REJA, MATEJKI, BRZECHWY, NIEMENA A OD 18.30 OSTRÓWEK UL. PROJEKTOWANA.

– ŚRODA 5 I OD 15.00 UL. KOLEJOWA STRONA NIEPARZYSTA DO KAPLICZKI PRZY UL. ŻUŻLOWEJ.

– CZWARTEK 6 I OD 15.00 UL. KOLEJOWA STRONA NIEPARZYSTA OD KAPLICZKI DO KOŃCA.

– SOBOTA 8 I OD 9.00- UL. LEŚNA OD NR. 1.

CIĄG DALSZY KOLĘDY PODAM ZA TYDZIEŃ.

 1. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM PIĘKNY KALENDARZ NA 2022 R.

ZA CHWILĘ POŁAMIEMY SIĘ OPŁATKIEM. Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, w imieniu swoim, ks. Prałata Stanisława i księży Marianów którzy pomagają w naszej Wspólnocie, wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia w podejmowaniu ważnych życiowych zadań oraz niech otacza swoją opieką w Nowym 2022 Roku.