OGŁOSZENIA PARAFIALNE. IV NIEDZIELA ADWENTU. 19 XII 2021 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM SERDECZNIE O 11.30 NA MSZĘ ŚW. I SPOTKANIE KL. III Z RODZICAMI A ZA TYDZIEŃ MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ.
 3. DZIŚ Z RACJI 19 KAŻDEGO MIESIĄCA SZCZEGÓLNIE KOŚCIÓŁ MODLI SIĘ W INTENCJI MAŁŻEŃSTW STARAJĄCYCH SIĘ O POTOMSTWO.
 4. DZIŚ SPOTKANIE OPŁATKOWE WSPÓLNOTY PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO PO MSZY ŚW. O 15.00 W SANKTUARIUM.
 5. ZAPRASZAM NA OPŁATEK WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA W I SOBOTĘ STYCZNIA O 17.00 A POTEM NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I MSZA ŚW.
 6. OPŁATEK DLA SŁUŻBY LITURGICZNEJ, MINISTRANTÓW, BIELANEK, SCHOLI DNIA 2 I NIEDZIELA O 17.00. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 7. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 8. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMIKU PRZED MSZĄ ŚW.
 9. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY SIANKO, STROIKI. DZIĘKUJĘ P. STASI, CAŁEMU CARITASOWI, ZSS ZA PIĘKNE ZAANGAŻOWANIE.
 10. DZIĘKUJĘ ZA PACZKI DLA POTRZEBUJĄCYCH.
 11. DZIĘKUJĘ OGROMNIE OSOBOM ROZNOSZĄCYM OPŁATKI I RODZINOM ZA OFIARY. MOŻNA RÓWNIEŻ NABYĆ W ZAKRYSTII U P. PAWŁA.
 12. W PIĄTEK OSTATNIE RORATY DO MATKI BOŻEJ O 7.00 RANO. DZIĘKUJĘ HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI SZYMBORSCY BRADER ZA OFIAROWANE PRODUKTY LIZAKI. PLANSZE ADWENTOWE DZIECI PRZYNIOSĄ DO P. STASI RANO NA RORATY W PIĄTEK I ROZDAMY NAGRODY.
 13. W ŚRODY W ADWENCIE ORAZ DNIA 24 XII MSZA ŚW. W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK O 6.30.
 14. W PIĄTEK WIECZOREM ZASIĄDZIEMY DO WIECZERZY WIGILIJNEJ. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ŚWIĘTOWANIA TEJ PIĘKNEJ PRAWDY TAJEMNICY WCIELENIA SŁOWA BOŻEGO. O 24.00 ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PASTERKĘ W INTENCJI PARAFIAN PO KTÓREJ PODZIELIMY SIĘ OPŁATKIEM SKŁADAJĄC SOBIE ŻYCZENIA. 20 MINUT PRZED PASTERKĄ POŚPIEWAMY KOLĘDY. TACA Z PASTERKI W NASZEJ DIECEZJI NA FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.
 15. W SOBOTĘ UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. O 24.00 PASTERKA W INTENCJI PARAFIAN. DZIĘKUJĘ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ I KSIĘŻOM MARIANOM. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI, JÓZEFA. MSZE ŚW. PIERWSZEGO I DRUGIEGO DNIA WG. PORZĄDKU NIEDZIELNEGO. TACA Z DRUGIEGO DNIA ŚWIĄT NA BUDOWĘ NOWYCH ŚWIĄTYŃ W DIECEZJI.
 16. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH.
 17. ODWIEDZAM CHORYCH W I PIĄTKI MIESIĄCA. STAŁYCH OSÓB MAMY 40, ALE GDYBY KTOŚ CHCIAŁ JESZCZE ZAPROSIĆ KAPŁANA Z POSŁUGĄ TO ZAPRASZAM PO MSZY ŚW.
 18. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY AA W SOBOTY O 17.00 DO DOMU PARAFIALNEGO.
 19. ZACHĘCAM OGROMNIE DO WYPEŁNIENIA ANKIETY O SYNODALNOŚCI, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE PARAFIALNEJ I DIECEZJALNEJ. OSOBY CHĘTNE DO PARAFIALNEGO ZESPOŁU SYNODALNEGO ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 20. DZIĘKUJĘ FIRMIE Z OSTRÓWKA Z UL. KOŚCIUSZKI ZA PIĘKNE WYKONANIE PRAC BLACHARSKICH NASZEGO OGRODZENIA KOŚCIELNEGO. ZA WIOSNĘ DOKOŃCZYMY PRACE DOLNEJ CZĘŚCI.
 21. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI OD I NIEDZIELI STYCZNIA CZYLI 6 I. MSZA ŚW. O 18.00 I SPOTKANIE W SALCE PO MSZY ŚW.
 22. ZGODNIE Z PRZEPISAMI PRAWA KANONICZNEGO, BISKUP DIECEZJALNY DOKONUJE WIZYTACJI KANONICZNEJ PARAFII CO 5 LAT. PRZED 5 LATY PRZEŻYWALIŚMY WIZYTACJĘ POD PRZEWODNICTWEM KS. BP MARKA SOLARCZYKA, A W TYM ROKU BĘDZIEMY SERDECZNIE WITAĆ W NASZEJ WSPÓLNOCIE NASZEGO PASTERZA, KS. BP ORDYNARIUSZA ROMUALDA KAMIŃSKIEGO, DNIA 15 MAJA, NIEDZIELA. KS. BP. BĘDZIE Z NAMI OD RANA A PODCZAS MSZY ŚW. O 11.30 UDZIELI BIERZMOWANIA NASZEJ MŁODZIEŻY. BIERZMOWANIE WIĘC BĘDZIE 15 V. INNE INFORMACJĘ ORGANIZACYJNE, JAK SPRAWOZDANIA GRUP PARAFIALNYCH I WIELE INNYCH SPRAW BĘDĘ OGŁASZAŁ W MIARĘ ZBLIŻANIA SIĘ TEJ WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI. ZACHĘCAM DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIA.
 23. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGALI W UBIERANIU SZOPKI I CHOINEK, P. PAWŁOWI, MARIUSZOWI, JANUSZOWI I ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK, SYLWESTROWI BANASZEK, MICHAŁOWI KORYTKOWSKIEMU; MARCINOWI ZAREMBA ZA SIANKO; DZIĘKUJĘ P. WOJCIECHOWI, ARKADIUSZOWI, SEBASTIANOWI ŚLIWA ZA PRZYWIEZIENIE CHOINEK I PP. WOJDYGA I ORDOWSKIM ZA OFIAROWANE CHOINKI; DZIĘKUJĘ P. LEŚNICZEMU ARTUROWI I KOŁU KGW I P. GRAŻYNIE Z TUŁU ZA CHOINKI I STROIKI; TERESIE JAROSZ ZA OFIAROWANE LAMPKI;
 24. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ I ROMANOWI MASTALERCZUK ZA DEKORACJE PRZY GROCIE MATKI BOŻEJ. TS DĘBINA ZA CHOINKĘ W PARKU;
 25. W MNIEJSZYCH OŚRODKACH PARAFIALNYCH MOŻNA ZORGANIZOWAĆ ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE W TRADYCYJNEJ FORMIE Z ZACHOWANIEM PRZEPISÓW SANITARNYCH LUB PRZY POSESJI. DZIĘKUJĘ RODZINOM KTÓRE PRZYJĘŁY MNIE Z KOLĘDĄ W TYM TYGODNIU A W INTENCJI MIESZKAŃCÓW KTÓRZY PRZYJMUJĄ KAPŁANA W DANYM TYGODNIU SZCZEGÓLNIE MODLIMY SIĘ WE MSZY ŚW. W NIEDZIELE O 10.00. W OKRESIE KOLĘDOWYM KANCELARIA CZYNNA BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW.
 26. Z RACJI IŻ DZIECI DO SZKÓŁ WRACAJĄ PO 6 I KOLĘDOWANIE JEST RÓWNIEŻ W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH, OD 9.00 I OD 15.00. RODZINA KTÓRA DANEGO DNIA NIE MOŻE PRZYJĄĆ KAPŁANA, MOŻEMY SIĘ UMÓWIĆ NA INNY TERMIN. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 27. KOLĘDA W TYM TYGODNIU:

– PONIEDZIAŁEK 20 XII OD 15.00 UL. P. SKARGI POCZĄTEK OD UL. WARSZAWSKIEJ A OD 18.30 UL. SZKOLNA, ŚW. FAUSTYNY, ŚRODKOWA.

– WTOREK 21 XII OD 15.00 UL. KURKOWA, ABP. FELIŃSKIEGO, OGRODOWA A OD 18.30- UL. ZAMKNIĘTA.

– ŚRODA 22 XII OD 15.00 UL. LIPCOWA A OD 18.30 UL. SPACEROWA I SADOWSKIEGO.

– CZWARTEK 23 XII OD 15.00 UL. LACHMANA POCZĄTEK OD STRONY LEŚNICZÓWKI I UL. DĘBOWA.

KOLĘDA W NASTĘPNYM TYGODNIU:

– PONIEDZIAŁEK 27 XII OD 9.00- KRZYWICA NR 1-27 (DO KAPLICZKI).

– WTOREK 28 XII OD 9.00- KRZYWICA NR 28 DO KOŃCA.

– ŚRODA 29 XII OD 9.00- KAROLEW OD NR 1.

– CZWARTEK 30 XII OD 9.00- LIPKA UL. JESIONOWA, WOŁOMIŃSKA, JASNA, ŻUŻLOWA, JASNA.

 

CIĄG DALSZY KOLĘDY PODAM ZA TYDZIEŃ.

 1. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.