OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 11 X 2020R. DZIEŃ PAPIESKI

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 11 X 2020 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. SKŁADAM OGROMNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM KTÓRZY UCZESTNICZYLI W ODPUŚCIE KU CZCI ŚW. FAUSTYNY. KS. VICEKANCLERZOWI NASZEJ KURII KS. DR. MACIEJOWI MIĘTKOWI, KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI, WSZYSTKIM KAPŁANOM, SIOSTROM ZAKONNYM, WŁADZOM, PARAFIANOM I GOŚCIOM. DZIĘKUJĘ P. MARII I P.IWONIE DĘBSKIEJ, P. ANNIE, P. PAWŁOWI I P. BARKOWI ORGANIŚCIE.
 3. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE W TYM TYGODNIU POMAGAŁY W PORZĄDKOWANIU TERENU U INNYCH SPRAWACH: ELŻBIECIE GAJCY, SYLWESTROWI BANASZEK, TERESIE JAROSZ, ZBIGNIEWOWI I ELŻBIECIE KOŚCIELNIAK. P. LESZKOWI RYBAK ZA ZAŁOŻENIE LAMP PRZY KANCELARII I ZAKRYSTII.
 4. PO KAŻDEJ MSZY ŚW. MOŻNA BĘDZIE NABYĆ PŁYTĘ CD Z UROCZYSTOŚCI KONSEKRACJI ŚWIĄTYNI I PŁYTĘ CD ZE ZDJĘCIAMI U MNIE.
 5. TRWAJĄ NABOŻEŃSTWA PAŹDZIERNIKOWE. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY POBOŻNIE ODMÓWIĄ RÓŻANIEC. ZAPRASZAM KAŻDEGO DNIA O 17.30. UKŁADANKĘ/KAPLICZKĘ I NAKLEJKI DO KOMPLETOWANIA PRZYNOSIMY NA KONIEC PAŹDZIERNIKA. ZAPRASZAM SERDECZNIE. DZIĘKUJĘ KLASOM I GRUPOM PROWADZĄCYM W TYM TYGODNIU.

RÓŻANIEC X 2020. GRUPY I KLASY PROWADZĄCE ROZWAŻANIA I RÓŻANIEC W PAŹDZIERNIKU:

X DZIEŃ KLASA/WSPÓLNOTA
1 CZW IV A
2 PT IV B
3 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
4 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
5 PN   ODPUST IIIA + IIIB  Z RODZICAMI
6 WT BIERZMOWANI GRUPA STARSZA
7 ŚR SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI
8 CZW SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO
9 PT VII A
10 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
11 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
12 PN VII B
13 WT V
14 ŚR NAUCZYCIELE
15 CZW VI
16 PT KOŁO SYNODALNE
17 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
18 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
19 PN KOŁO CARITAS
20 WT MINISTRANCI MŁODSI
21 ŚR II A
22 CZW II B
23 PT MINISTRANCI STARSI
24 SB KOŁA RÓŻAŃCOWE
25 NDZ KOŁA RÓŻAŃCOWE
26 PN VIII
27 WT KATECHECI
28 ŚR WSPÓLN. PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOS.
29 CZW RÓŻANIEC ULICAMI OSTRÓWKA
30 PT KOŚCIÓŁ DOMOWY
31 SB KS. PROB.
 1. DZIŚ II NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM NA MSZĘ ŚW. SZCZEGÓLNIE KL. II Z RODZICAMI I SPOTKANIE PO MSZY ŚW. O 11.30 A ZA TYDZIEŃ MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ, GRUPĘ STARSZĄ KTÓREJ 24 V 18.00 SAKRAMENTU BIERZMOWANIA UDZIELI J.E. KS. BP MAREK SOLARCZYK.
 2. DZIŚ PRZEŻYWAMY DZIEŃ PAPIESKI. MODLITWĄ I OFIARAMI DO PUSZEK WSPIERAMY W POLSCE ŻYWY POMNIK ŚW. JANA PAWŁA II, FUNDACJĘ DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, WSPIERAJĄCA ZDOLNĄ MŁODZIEŻ Z BIEDNYCH RODZIN.
 3. W ŚRODĘ WSPOMNIENIE ŚW. MAŁGORZATY ALACOQUE, DZIĘKI OBIAWIENIOM KTÓREJ PRAKTYKUJEMY I PIĄTKI MIESIĄCA. JEST TO DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM OŚWIATY SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA. ZAPRASZAM NA MSZĘ ŚW. O 17.00 W INTENCJI OŚWIATY, SZCZEGÓLNIE NASZYCH SZKÓŁ ZS, ZSS ORAZ RÓŻANIEC O 17.30 KTÓRY POPROWADZĄ PRACOWNICY OŚWIATY.
 4. ZA TYDZIEŃ ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY ROZPOCZYNAJĄCY TYDZIEŃ MISYJNY. TACA W NASZEJ DIECEZJI JEST PRZEZNACZONA NA MISJE. JEST TO III NIEDZIELA MIESIĄCA. NASZA DIECEZJA JAK WIEMY PROWADZI RÓWNIEŻ DUSZPASTERSTWO W AFRYCE W SIERRA LEONE. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 5. ZA TYDZIEŃ 18 X O 11.30 Z RACJI DNIA PAPIESKIEGO WYBORU KARD. WOJTYŁY NA STOLICĘ PIOTROWĄ, GMINNY OŚRODEK KULTURY, GMINA KLEMBÓW I PARAFIA OSTRÓWEK ZAPRASZAJĄ NA KONCERT CHÓRÓW LACHMANA. PLAKAT PRZYPOMINAJĄCY W GABLOCIE.
 6. MOŻNA PODAWAĆ BLISKICH ZMARŁYCH DO MODLITWY WYPOMINKOWEJ. WYPOMINKI JEDNORAZOWE 1 XI O 11.30 MSZA ŚW. I PROCESJA NA CMENTARZU. 2 XI MSZA ŚW. I NABOŻEŃSTWO O 8.30 W KOŚCIELE. ROCZNE OSTATNI PIĄTEK MIESIĄCA O 17.00 NABOŻEŃSTWO I O 18.00 MSZA ŚW.UKŁAD MSZY ŚW. 1 XI JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ A TRADYCYJNIE MSZA ŚW. O 11.30 BĘDZIE ODPRAWIONA NIE W KOŚCIELE TYLKO NA CMENTARZU.
 7. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.
 8. GMINNY OŚRODEK KULTURY ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O UDOSTĘPNIENIE STARYCH ZDJĘĆ Z TERENU NASZEJ GMINY W CELU STWORZENIA WYSTAWY.
 9. ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW DO SŁUŻBY PRZY OŁTARZU JAKO MINISTRANT. DZIEWCZYNKI DO BIELI.
 10. DNIA 16 X BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ ROCZNICĘ WYBORU NA PAPIEŻA ŚW. JANA PAWŁA II. OGARNIAJĄC MODLITWĄ POLSKĄ RODZINĘ ZA WSTAWIENNICTWEM NASZEGO RODAKA ZAPRASZAM WSZYSTKIE PARY MAŁŻEŃSKIE NA MSZĘ ŚW. 25 X O 11.30 PODCZAS KTÓREJ DOKONAMY ODNOWIENIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ KTÓREJ PAMIĄTKĄ BĘDZIE DYPLOM.
 11. NA CMENTARZU PRZY WEJŚCIU MAMY WYWIERCONĄ NOWĄ STUDNIĘ, PONIEWAŻ STARA JUŻ SIĘ ZUŻYŁA. DZIĘKUJĘ P. WIESŁAWOWI WOJDYNA I MARIUSZOWI ORAZ P. WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA WYWIERCENIE STUDNI I ZAŁOŻENIE NOWEJ POMPY. DZIĘKUJĘ P. HENRYKOWI ROGUSKIEMU ZA CZYSZCZENIE OGRODZENIA NA CMENTARZU.
 12. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OFIAROWANE PRODUKTY BUDOWLANE I SKŁADOWI ROZBUD ZA ICH PRZEWIEZIENIE.
 13. DZIĘKUJĘ P. ANDRZEJOWI JĘDRZEJEWSKIEMU ZA PRZEGLĄD PIECA.
 14. BADANIE WZROKU 14 X W OSTRÓWKU. WIĘCEJ INFORMACJI NA PLAKACIE W GABLOCIE.
 15. ZBLIŻA SIĘ 11 XI UROCZYSTOŚĆ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. MSZE ŚW. W TYM DNIU 8.30; 10.00 i 18.00. ZAPRASZAM JUŻ DZIŚ NA UROCZYSTOŚCI PARAFIALNE W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY O 10.00.
 16. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.
 17. Czcigodni Duszpasterze, Umiłowani Diecezjanie, w wielu miejscach w Polsce podejmowane są modlitwy w intencji życia dzieci nienarodzonych. Jedną z takich inicjatyw jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Proszę Was o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w przeddzień liturgicznego wspomnienia Papieża Polaka, który przez całe swoje życie był orędownikiem świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ramach modlitwy różańcowej, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, prośmy o pełną ochronę dla osób nienarodzonych i poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie. Z pasterskim błogosławieństwem Romuald Kamiński
  Biskup Warszawsko-Praski