OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1 VIII 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1 VIII 2021 R.

 1. PRZEŻYWAMY XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ. SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA DZISIEJSZĄ OBECNOŚĆ ORAZ SZAFARZOWI P. RAFAŁOWI ZA POMOC.
 2. ROZPOCZYNAMY MIESIĄC SIERPIEŃ, KTÓRY JEST SZCZEGÓLNYM CZASEM MODLITWY O TRZEŹWOŚĆ NARODU. ZACHĘCAMY DO WPISANIA SIĘ DO KSIĘGI TRZEŹWOŚCI WYŁOŻONEJ NA KOŃCU KOŚCIOŁA.
 3. TRWA XIII PIELGRZYMKA WARSZAWA-OSTRÓWEK POD HASŁEM „IDŹCIE DO JÓZEFA”. PIELGRZYMI WYRUSZYLI WCZORAJ PO MSZY ŚW. O 21.00 Z SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY W WARSZAWIE DO DOMU ŚW. FAUSTYNY W OSTRÓWKU. W PIELGRZYMCE IDZIE KS. PROB. OKOŁO GODZINY 13.00 WEJDĄ DO NASZEGO KOŚCIOŁA, MODLITWA I OBIAD NA TERENIE PARAFIALNYM. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY POMAGAJĄ W ORGANIZACJI POSIŁKU I PIELGRZYMKI. DZIĘKUJEMY MASARNI MALINA P. KAMILI; MASARNI PP. JASIŃSKICH ZA OFIAROWANE PRODUKTY MIĘSNE; HURTOWNI NAPOI PP. OLEKSIAK ZA NAPOJE. PIEKARNI U WACŁAWA Z UL. KOŚCIUSZKI I P. KOTULSKICH Z UL. PRZEJAZDOWEJ ZA PIECZYWO I BUŁECZKI ŚW. FAUSTYNY; KOŁU GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TUŁU I PIEKARNI Z JASIENICY ZA BUŁECZKI ŚW. FAUSTYNY; FIRMIE CATERINGOWEJ BARTŁOMIEJ SEŻEŃ ZA PODGRZEWACZE; DZIĘKUJEMY OGROMNIE WSZYSTKIM PANIOM I PANOM KTÓRZY PRZYGOTOWALI OBIAD I W DOMACH I NA TERENIE PARAFIALNYM NA CZELE Z P. MARIĄ KAMIŃSKĄ; OSOBOM WIOZĄCYM WODĘ- P. ANDRZEJOWI JĘDRZEJEWSKIEMU I P. TADEUSZOWI GAJEWSKIEMU Z ŻONĄ. DZIĘKUJEMY GMINNEMU OŚRODKOWI KULTURY NA CZELE Z P. DYREKTOR P. IWONKĄ ŚWIEBIODĄ. SZCZEGÓŁOWE PODZIĘKOWANIA BĘDĄ PODCZAS MSZY ŚW. POLOWEJ O 15.00, KTÓREJ BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ NASZ PASTERZ KS. BISKUP ROMUALD NA KTÓRĄ ZAPRASZAJĄ: REKTOR KOŚCIOŁA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA KS. PRAŁAT STANISŁAW, SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO I PARAFIA OSTRÓWEK. PRZYWITAJMY PIELGRZYMÓW. ZAPRASZAMY.
 4. JUTRO MOŻNA UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY „PORCJUNKULI” WIERNI KTÓRZY NAWIEDZĄ KATEDRĘ, KONKATEDRĘ, BAZYLIKĘ MNIEJSZĄ LUB KOŚCIÓŁ PARAFIALNY I ODMÓWIĄ OJCZE NASZ I WIERZĘ.
 5. JUTRO O 18.00 MSZA ŚW. WOTYWNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO.
 6. W CZWARTEK 5 SIERPNIA O 18.00 W DOMU ŚW. FAUSTYNY W RAMACH SPOTKANIA POPIELGRZYMKOWEGO, BĘDZIE ODPRAWIONA MSZA ŚW. W INTENCJI PIELGRZYMÓW DO DOMU ŚW. FAUSTYNY.
 7. W CZWARTEK Z SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ NA WITOLINIE WYRUSZA NA JASNĄ GÓRĘ PIESZA PRASKA PIELGRZYMKA RODZIN TOTUS TUUS.
 8. W PIĄTEK ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
 9. PIĄTEK BĘDZIE PIERWSZYM W MIESIĄCU. WRAZ Z WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZAMY NA GODZINĘ 15.00- WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU, KORONKA, SPOWIEDŹ, NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY. DO CHORYCH UDAMY SIĘ OD 9.00.
 10. DZIŚ PRZYPADA 77 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.PAMIĘTAJMY W MODLITWIE O NASZYCH BOHATERACH. ZGODNIE Z TRADYCJĄ O 17.00 W GODZINIE „W” WŁĄCZYMY DZWONY W CAŁEJ DIECEZJI, JAKO HOŁD ODDANY POLEGŁYM W POWSTANIU.
 11. DZIŚ Z RACJI I NIEDZIELI MIESIĄCA PO MSZY ŚW. O 11.30 KRÓTKIE NABOŻEŃSTWO W KOŚCIELE.
 12. DZIŚ NA PROŚBĘ PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI I NASZEGO KS. BP ROMUALDA, ZA TYDZIEŃ W PARAFIACH NASZEJ DIECEZJI ODBĘDZIE SIĘ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC POSZKODOWANYM W NAWAŁNICACH I ULEWACH.
 13. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY AA W SOBOTY O 17.00 DO DOMU PARAFIALNEGO.
 14. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ P. HENRYKOWI ROGUSKIEMU ZA ZAKŁADANIA KRATEK ODWADNIAJĄCYCH NA TERENIE DOMU PARAFIALNEGO; P. ALI GAJCY ZA PIELENIE TERENU PARAFIALNEGO; DZIĘKUJĘ MARCINOWI KUREK I WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU I PIOTRKOWI ZA PRACE PORZĄDKOWE NA CMENTARZU I KOSZENIE TRAWY WOKÓŁ KOŚCIOŁA; ARTUROWI WYCZÓŁKOWSKIEMU ZA INSTALACJĘ LAMPY NA CHÓRZE; ANDRZEJOWI I MICHAŁOWI RASIŃSKIM ZA KORĘ POD DRZEWKA I P. ANDRZEJOWI JĘDRZEJEWSKIEMU ZA POMOC HYDRAULICZNĄ.
 15. OD 4 TYGODNI MOŻNA ZAMAWIAĆ INTENCJE MSZY ŚW. NA PRZYSZŁY ROK. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
 16. W RAMACH PRZYGOTOWAŃ DO BEATYFIKACJI KS. PRYMASA WYSZYŃSKIEGO I MATKI RÓŻY CZACKIEJ, W DNIACH 3-11 IX BĘDZIE ODMAWIANA NOWENNA W KTÓREJ ZAWIERZYMY DUCHOWE OWOCE BEATYFIKACJI. PRZEZ 9 DNI NOWENNY KSIĘŻA BISKUPI NASZEJ DIECEZJI ODWIEDZĄ 9 PARAFII KTÓRE ERYGOWAŁ KS. PRYMAS WYSZYŃSKI. W NASZEJ WSPÓLNOCIE, ERYGOWANEJ 1 MAJA 1981 ROKU, BĘDZIE Z NAMI KS. BISKUP JACEK 11 IX- SOBOTA O 18.00. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO MODLITWY.
 17. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.