OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XII NIEDZIELA ZWYKŁA. 20 VI 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. XII NIEDZIELA ZWYKŁA. 20 VI 2021 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. WITAMY JESZCZE RAZ KS. JERZEGO GUGAŁĘ, KTÓRY PRZYBLIŻY NAM TEMATYKĘ MISYJNĄ, ROZPROWADZAJĄC RÓWNIEŻ MATERIAŁY MISYJNE.
 3. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA KAŻDEGO DNIA O 17.30.
 4. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY UCZESTNICZYLI I PRZYGOTOWALI WCZORAJ TURNIEJ MINISTRANCKI W PIŁKĘ NOŻNĄ W KATEGORII MŁODSZEJ I STARSZEJ. DZIĘKUJĘ ZA UDOSTĘPNIENIE BOISKA; P. ZBIGNIEWOWI ZYCH ZA OFIAROWANE PUCHARY ORAZ PIOTRKOWI JASTRZĘBSKIEMU I MAĆKOWI DĄBROWSKIEMU ZA POMOC I WSZYSTKIM MINISTRANTOM I LEKTOROM ZA ROK FORMACJI I WASZĄ OBECNOŚĆ. PARAFIOM OSTRÓWEK, KLEMBÓW I WARSZAWA MBNP; DZIĘKUJĘ HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI BRADER SZYMBORSCY W OSTRÓWKU ZA NAPOJE. GRATULUJEMY WSZYSTKIM.
 5. DZIŚ Z RACJI ROZPOCZYNAJĄCYCH SIĘ WKRÓTCE WAKACJI I URLOPÓW PO KAŻDEJ MSZY ŚW. BĘDZIEMY PRZYZYWALI OPIEKI ŚW. KRZYSZTOFA PATRONA PODRÓŻUJĄCYCH I DOKONAMY POŚWIĘCENIA SAMOCHODÓW I WSZELKICH POJAZDÓW OTRZYMUJĄC OBRAZEK Z MODLITWĄ PATRONA KIEROWCÓW.
 6. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA STYPENDIA NAUKOWE DLA KSIĘŻY STUDIUJĄCYCH ZA GRANICĄ.
 7. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 8. JUTRO O 19.00 MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY FORMACYJNEJ KOŚCIOŁA DOMOWEGO.
 9. WE WTOREK 22 VI UDAMY SIĘ Z DZIEĆMI KOMUNIJNYMI I ROCZNICOWYMI I RODZICAMI DO MATKI BOŻEJ DO LICHENIA. ZBIÓRKA PRZY KOŚCIELE O 5.30. ZAPISAŁO SIĘ 70 OSÓB A ŻE JEDZIEMY DWOMA AUTOKARAMI TO MAMY KILKA MIEJSC WOLNYCH. GDYBY KTOŚ CHCIAŁ JECHAĆ Z NAMI DO MATKI BOŻEJ TO ZAPRASZAMY SERDECZNIE. WIĘCEJ INFORMACJI U P. STASI. Z RACJI NA WYJAZD W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM INNEGO DNIA. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK.
 10. W ŚRODĘ 16 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ BISKUPICH PASTERZA NASZEJ DIECEZJI KS. BISKUPA ROMUALDA. NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI NASZEMU KS. BISKUPOWI.
 11. W CZWARTEK UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA CHRZCICIELA. NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM SOLENIZANTOM A ZMARŁYM DA ŁASKĘ NIEBA.
 12. W PIĄTEK O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I O 18.00 MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W PARAFIALNYCH WYPOMINKACH.
 13. W PIĄTEK KONIEC ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. ZAPRASZAMY NA MSZE ŚW. DZIĘKCZYNNO BŁAGALNE DLA ZS, 25 VI O 8.00 A POTEM ZAKOŃCZENIE W SZKOLE A DLA KL. VIII O 10.00 I ZAKOŃCZENIE W SZKOLE. DLA ZSS O 9.00 W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK RM. WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU I SPOWIEDŹ W KOŚCIELE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I WSZYSTKICH OD 15.00.
 14. W SOBOTĘ I KOMUNIA ŚW. DZIECI ZSS W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK RM.
 15. W SOBOTĘ ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. DZIĘKCZYNNO- BŁAGALNĄ O KRZEWIENIE RÓŻAŃCA W NASZEJ PARAFII I BŁ. DLA CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA, ŻYWYCH I NIEBO DLA ZMARŁYCH; 40 LECIE KÓŁKA RÓŻAŃCOWEGO ZWYCIĘSKIEJ PANI JASNOGÓRSKIEJ; 20 LAT CAŁEJ WSPÓLNOTY I ROCZNICĘ URODZIN ZELATORKI JANINY.
 16. KOLONIE WAKACYJNE DO URLI W DNIACH 28 VI-7 VII. DZIĘKUJEMY OSOBOM WSPIERAJĄCYM DZIECI. WIĘCEJ INFORMACJI U P. EDYTY P. KATECHETKI.
 17. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY AA W SOBOTY O 17.00 DO DOMU PARAFIALNEGO.
 18. MOŻNA SIĘ ZAPISYWAĆ NA PIELGRZYMKĘ WARSZAWA-OSTRÓWEK, W DNIACH 31 VII-1 VIII. WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE NASZEJ DIECEZJI I NASZEJ PARAFIALNEJ. W TYM ROKU OBIAD BĘDZIE NA TERENIE PARAFIALNYM. W ŚRODĘ O 19.00 ZAPRASZAM WSZYSTKICH KTÓRZY MOGĄ POMÓC W PRZYGOTOWANIU OBIADU DLA PIELGRZYMÓW. JUŻ TERAZ DZIĘKUJĘ MASARNI MALINA P. KAMILI Z LIPKI; MASARNI PP. JASIŃSKICH ZA OFIAROWANE PRODUKTY; HURTOWNI NAPOI PP. OLEKSAIK ZA NAPOJE. PIEKARNI U WACŁAWA Z UL. KOŚCIUSZKI ZA PIECZYWO; ŻEBY NIE OBCIĄŻAĆ KILKU OSÓB JUŻ DZIŚ ZAPRASZAM SERDECZNIE OSOBY ZE WSZYSTKICH MIEJSCOWOŚCI NASZEJ PARAFII DO POMOCY W PRZYGOTOWANIU POSIŁKU. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.
 19. DZIĘKUJĘ P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ I P. SABINIE BULIK, P. WOJCIECHOWI WYCZÓŁKOWSKIEMU ORAZ P. ROMANOWI MASTALERCZUK ZA OFIAROWANE KWIATY DO KOŚCIOŁA ORAZ P. ELI GAJCY ZA PIELENIE TERENU KOŚCIELNEGO.
 20. PO WAKACJACH WZNOWIMY PEREGRYNACJĘ FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES.
 21. TRWAJĄ PRACE NAD NASZYM PARKINGIEM, POD KIERUNKIEM PANA MIROSŁAWA DĘBSKIEGO, KTÓREMU DZIĘKUJĘ ZA PRACE JAK RÓWNIEŻ P. PAWŁOWI MARSZAŁ I SKŁADOWI ROZPBUD Z LIPKI; DZIĘKUJĘ WIELU OSOBOM KTÓRE W TYM TYGODNIU POMAGAŁY PRZY RÓŻNYCH PRACACH. BÓG ZAPŁAĆ.
 22. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

Dekret o odwołaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej

16 czerwca 2021 roku

Warszawa, dn. 16 czerwca 2021 r.

Nr 1381/BD/2021

D E K R E T

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, zgodnie z kan. 87 § 1 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym z dniem 19 czerwca 2021 r. odwołuję udzieloną dnia 12 marca 2020 r. ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (por. Dies Domini, 54).

Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski