OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VII NIEDZIELA ZWYKŁA. 19 II 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VII NIEDZIELA ZWYKŁA. 19 II 2023 R.

 

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. KRZYSZTOFOWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE KL. III Z RODZICAMI A ZA TYDZIEŃ MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 3. DZIŚ PO MSZY ŚW. O 18.00 KOLEJNE SPOTKANIE UCZESTNIKÓW KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO.
 4. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA CHORYCH OBJĘTYCH OPIEKĘ CARITAS NASZEJ DIECEZJI.
 5. W ŚRODĘ ROZPOCZNIEMY TEGOROCZNY WIELKI POST. MSZE ŚW. Z OBRZĘDEM POSYPANIA GŁÓW POPIOŁEM: 8.30, 16.30, 18.00. W PIĄTKI WP O 16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I MSZA ŚW. O 16.30 ORAZ O 17.15 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MSZA ŚW. O 18.00. PO DRODZE KRZYŻOWEJ DLA DZIECI PLANSZE I NA KONIEC NAGRODY I ZAPRASZAMY DZIECIAKI DO WYKONANIA SERDUSZEK Z POSTANOWIENIAMI NA POST I ZŁOŻENIE TU PRZED OŁTARZEM PRZY DEKORACJI.
 6. WIELKI POST MA CHARAKTER PASYJNY I POKUTNY.
 7. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH KTÓRZY UKOŃCZYLI 14 ROK ŻYCIA WE WSZYSTKIE PIĄTKI I ŚRODĘ POPIELCOWĄ ORAZ W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA.
 8. POST ŚCISŁY CZYLI ILOŚCIOWY OBOWIĄZUJE W ŚRODĘ POPIELCOWĄ I WIELKI PIĄTEK WSZYSTKICH MIĘDZY 18 A 60 ROKIEM ŻYCIA.
 9. ZAPRASZAM TEŻ DO UCZESTNICTWA W NABOŻEŃSTWACH LITURGII STACYJNEJ W RÓŻNYCH PARAFIACH DIECEZJI.
 10. W PIĄTEK PO DRODZE KRZYŻOWEJ O 17.15 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W PARAFIALNYCH WYPOMINKACH.
 11. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM W NIEDZIELE O 17.00. WRAZ Z PANEM BARTKIEM ORGANISTĄ, ZAPRASZAMY NA FILM TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO W NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ KOSZ NA PRODUKTY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE DLA RODZIN NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH. ZAPRASZAM OGROMNIE I JUŻ Z GÓRY DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE BĘDĄ ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD.
 12. ZA TYDZIEŃ O 11.30 LOSOWANIE NAGRÓD ZA ZIARENKA ZA LUTY.
 13. ZA TYDZIEŃ W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY GOŚCIĆ KS. DARIUSZA CZUPRYŃSKIEGO, DYREKTORA HOSPICJUM PRZY PARAFII ŚW. JÓZEFA W WOŁOMINIE KTÓRY BĘDZIE GŁOSIŁ SŁOWO BOŻE I ZBIERAŁ OFIARY NA BUDOWĘ STACJONARNEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W WOŁOMINIE.
 14. DNIA 1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH (WYKLĘTYCH). JUŻ DZIŚ WRAZ Z GMINĄ I Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY, ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA NASZE COROCZNE PARAFIALNO-GMINNE UROCZYSTOŚCI. MSZA ŚW. O 16.00 O PRZEMARSZ POD POMNIK.
 15. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE OD III NIEDZIELI WP, DLA DOROSŁYCH I SZKOLNE POPROWADZI O. ŁUKASZ BARAN, REDEMPTORYSTA. W REKOLEKCJE OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY NAUKI DLA SZKÓŁ O 8.00 KLAS IV-VIII, A O 11.30 KL. MŁODSZYCH O-III ORAZ ZSS. DLA DOROSŁYCH: 9.00, 18.00, 19.30. WE WTOREK REK. O 19.30 MSZA ŚW. O UZDROWIENIE. OSTATNIEGO DNIA DLA ZSS MSZA ŚW. I SPOWIEDŹ O 10.00 W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK. W REKOLEKCJE SĄ 2 WOLNE INTENCJE. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA DLA REKOLEKCJONISTY. ZAPLANUJMY JUŻ DZIŚ CZAS DLA PANA BOGA I NAS DOROSŁYCH I DZIECIOM I MŁODZIEŻY. DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY.
 16. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OFIAROWANE PARAPETY ORAZ P. ZBYSZKOWI KOŚCIELNIAK ZA NAPRAWIENIE ŁAWKI PRZY GROCIE MATKI BOŻEJ I WYKONANIU DEKORACJI NA WIELKI POST, SYLWESTROWI BANASZEK ORAZ RAFAŁOWI KUREK I MARKOWI NOWACKIEMU ZA OBSADZENIE DRZWI DO KANCELARII.
 17. PROŚBA O OGŁOSZENIE: BADANIE WZROKU PARKING PRZY PRZYCHODNI 16 III W GODZINACH 13.00-14.30.
 18. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
 19. POLECAJMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU ZMARŁYCH W TYM TYGODNIU…