OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VI NIEDZIELA WIELKANOCNA. 22 V 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. VI NIEDZIELA WIELKANOCNA. 22 V 2022 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA DZISIEJSZĄ OBECNOŚĆ.
 2. JESZCZE RAZ WYRAŻAMY NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ KS. BP. ROMUALDOWI, NASZEMU PASTERZOWI ZA OBECNOŚĆ Z NAMI PRZED TYGODNIEM PRZEZ CAŁY DZIEŃ, UDZIELENIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA 83 OSOBOM. DZIĘKUJĘ KAPŁANOM Z DEKANATU NA CZELE Z KS. DZIEKANEM, KS. PRAŁATOWI, KS. ANDRZEJOWI, SIOSTROM ZAKONNYM, PANIOM KATECHETKOM, P. BARTKOWI, PAWŁOWI, P. ANI, P. MARII, P. MONICE WIERZBICKIEJ, P. STASI, MINISTRANTOM I WIELU OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY W PRACACH PORZĄDKOWYCH I WIELU INNYCH SPRAWACH DZIĘKI KTÓRYM TAK PIĘKNIE PRZEŻYLIŚMY CZAS NASZEJ WSPÓLNEJ MODLITWY Z PASTERZEM NASZEJ DIECEZJI.
 3. BÓG ZAPŁAĆ KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU ZA PIĄTKOWE SPOTKANIE.
 4. DZIŚ O 12.30 MSZA ŚW. W INTENCJI DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH Z ODNOWIENIEM PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH. ZAPRASZAMY DZIECI Z RODZICAMI, CHRZESTNYMI DO MODLITWY. ZABIERZMY ŚWIECE CHRZCIELNE.
 5. DZIŚ DO PUSZKI PRZED KOŚCIOŁEM PRZEPROWADZANA JEST ZBIÓRKA DLA MIRKA ZYCHA, NASZEGO PARAFIANINA, KTÓRY JAK WIEMY DOZNAŁ PARALIŻU. BÓG ZAPŁAĆ. OBY WRÓCIŁ DO ZDROWIA.
 6. WE WTOREK O 17.00 W DOMU PARAFIALNYM PRZYMIARKA STROI KOMUNIJNYCH.
 7. WE WTOREK W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM RANO PONIEWAŻ WIECZOREM W DEKANACIE W ZAGOŚCIŃCU MAMY BIERZMOWANIE.
 8. W PIĄTEK O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I O 18.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH.
 9. OD PIĄTKU ROZPOCZNIEMY NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
 10. W SOBOTĘ O 11.00 I NIEDZIELĘ O 13.00 W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK RM I KOMUNIA ŚW. UCZNIÓW ZSS.
 11. W SOBOTĘ O 18.30 PRÓBA ŚPIEWU DZIECI KOMUNIJNYCH Z P. BARTKIEM.
 12. PRÓBY KOMUNIJNE Z P. STASIĄ: 16,17,18,19,23,25 A PRÓBA GENERALNA 31 V O 18.30.
 13. W SOBOTĘ O 19.00 MAJÓWKA PRZY KAPLICZCE OSTRÓWEK UL. LEŚNA. ZAPRASZAMY. W KOŚCIELE O 17.30. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE ORGANIZUJĄ NASZĄ MODLITWĘ PRZY POSZCZEGÓLNYCH KAPLICZKACH I DBAJĄ O CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK W TYCH WYJĄTKOWYCH MIEJSCACH. BÓG ZAPŁAĆ OGROMNE.
 14. ZA TYDZIEŃ UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
 15. ZA TYDZIEŃ, W NIEDZIELĘ, 29 MAJA W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY GOŚCIĆ WYJĄTKOWEGO GOŚCIA DLA CAŁEGO KOŚCIOŁA BIAŁORUSKIEGO ALE I POLSKIEGO, J.E. KS. BP KAZIMIERZA WIELIKOSIELCA, DOMINIKANINA, BISKUPA DIECEZJI PIŃSKIEJ I ADMINISTRATORA ARCHIDIECEZJI MIŃSKO-MOHYLEWSKIEJ. KS. BP W MŁODOŚCI ODBYŁ SŁUŻBĘ WOJSKOWĄ, PRACOWAŁ NA BUDOWIE W WILNIE, STUDIOWAŁ W RYDZE NA ŁOTWIE, PO ŚWIĘCENIACH PRACOWAŁ NA BIAŁORUSI W JUSZKIEWICZACH, HORODYSZCE, STOŁOWICZACH, POŁONECZCE, ŚWIERŻENIU NOWYM, HORODZIEI, KORELICZE, HANCEWICZE, MIRZE I PRZEPIĘKNYCH BARANOWICZACH. JEST TO POSTAĆ WYJĄTKOWA DLA KOŚCIOŁA BIAŁORUSKIEGO. NA ZAPROSZENIE NASZEJ DIECEZJI KS. BP BĘDZIE Z NAMI W PARAFIACH NASZEJ DIECEZJI. ZAPRASZAM OGROMNIE ZA TYDZIEŃ DO WSPÓLNEJ MODLITWY I ZACZERPNIĘCIA WIEDZY JAK WYGLĄDA ŻYCIE RELIGIJNE I NIE TYLKO U NASZYCH SIÓSTR I BRACI NA BIAŁORUSI. ZNAJĄC TRUD BUDOWY ŚWIĄTYNI W OSTRÓWKU W CIĘŻKICH CZASACH KOMUNIZMU, ZECHCIEJMY MODLITWĄ ALE I OFIARAMI DO PUSZEK WESPRZEĆ NASZE SIOSTRY I BRACI NA BIAŁORUSI. KS. BP BĘDZIE GŁOSIŁ SŁOWO BOŻE, ZBIERAŁ OFIARY DO PUSZKI PRZED KOŚCIOŁEM NA ODBUDOWĘ KOŚCIOŁA W DIECEZJI. BÓG ZAPŁAĆ Z GÓRY W IMIENIU KS. BISKUPA KAZIMIERZA WIELIKOSIELCA ZA WASZĄ OBECNOŚĆ, MODLITWĘ I WSPARCIE.
 16. DNIA 4 VI W KONKATEDRZE NA KAMIONKU 6 DIAKONÓW PRZYJMIE ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE, A WŚRÓD NICH DK. MARIUSZ KOWALSKI KTÓRY WSPANIALE ODBYWAŁ W NASZEJ PARAFII PRAKTYKĘ AKOLICKĄ. KS. MARIUSZ ODPRAWI W NASZEJ PARAFII MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ W BOŻE CIAŁO O 10.00. CIESZYMY SIĘ I ŻYCZYMY KS. MARIUSZOWI BOŻEGO BŁOG. W CAŁYM KAPŁAŃSKIM ŻYCIU.
 17. DNIA 4 VI O 9.00 SPOWIEDŹ DZIECI KOMUNIJNYCH I BLISKICH.
 18. DNIA 5 VI O 12.30- I KOMUNIA ŚW. KL. III, W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO I BIAŁY TYDZIEŃ.
 19. DNIA 6 VI ODPUST PARAFIALNY NMP MATKI KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM SZCZEGÓLNIE NA MSZĘ ŚW. O 18.00 I PROCESJĘ.
 20. DNIA 11 VI O 9.00 SPOWIEDŹ KLAS ROCZNICOWYCH I BLISKICH.
 21. DNIA 12 VI O 12.30 ROCZNICA I KOMUNII ŚW. KLAS IV.
 22. DNIA 19 VI POŚWIĘCENIE POJAZDÓW PRZED WAKACJAMI.
 23. DNIA 26 VI O 13.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH NA CMENTARZU.
 24. W DNIACH 2-11 VII KOLONIE DO ORZYSZA W PIĘKNE TERENY MAZURSKIE W DNIACH MOŻNA WESPRZEĆ ATRAKCJE DLA DZIECI. DZIĘKUJEMY P. EDYCIE KATECHETCE ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU.
 25. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 26. BÓG ZAPŁAĆ ARTUROWI WYCZÓŁKOWSKIEMU ZA MONTAŻ LAMP W KOŚCIELE.
 27. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.