OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. 5 VI 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.  5 VI 2022 R.

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO KTÓRA KOŃCZY OKRES KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ. ODPUST ZUPEŁNY ZA ODMÓWIENIE HYMNU O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 3. W IMIENIU KS. BISKUPA KAZIMIERZA WIELIKOSIELCA Z DIECEZJI PIŃSKIEJ SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM KTÓRZY PRZED TYGODNIEM WSPARLI OFIARAMI BUDOWĘ ŚWIĄTYNI W DIECEZJI PIŃSKIEJ NA BIAŁORUSI SUMĄ PONAD 8.000 TYŚ.
 4. TRWAJĄ NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE O 17.30 KU CZCI NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA.
 5. BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM KTÓRE UCZESTNICZYŁY W ŚRODĘ NA KAMIONKU W MODLITWIE SYNOD O SYNODALNOŚCI; ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA WCZORAJSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE; KS. FABIANOWI ZA POMOC WCZORAJ W SPOWIEDZI.
 6. WCZORAJ W KONKATEDRZE NA KAMIONKU 6 DIAKONÓW PRZYJĘŁO ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE, A WŚRÓD NICH DK. MARIUSZ KOWALSKI KTÓRY ODBYWAŁ W NASZEJ PARAFII PRAKTYKĘ AKOLICKĄ. KS. MARIUSZ W NASZEJ PARAFII BĘDZIE W BOŻE CIAŁO OD 8.00 A O 10.00 ODPRAWI MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ. CIESZYMY SIĘ I ŻYCZYMY KS. MARIUSZOWI BOŻEGO BŁOG. W CAŁYM KAPŁAŃSKIM ŻYCIU.
 7. DZIŚ O 12.30-PIERWSZA KOMUNIA ŚW. KL. III i BIAŁY TYDZIEŃ. DZIĘKUJĘ KLASOM KOMUNIJNYM ZA DAR OŁTARZA, SZATY LITURGICZNE. SKŁADAM OGROMNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM ZA PIĘKNĄ WSPÓŁPRACĘ. DZIĘKUJĘ OGROMNIE P. STASI ZA PRZYGOTOWANIE PIĘKNE DZIECI JAK CO ROKU, ORAZ P. EDYCIE I P. EWIE; DZIĘKUJĘ OGROMNIE P. BARTKOWI ORGANIŚCIE ZA PRZYGOTOWANIE DZIECI DO ŚPEWU. P. ANI ZA CZYSTOŚĆ W ŚWIĄTYNI. P. PAWŁOWI ZA POMOC. P. MARII I WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYGOTOWALI DZISIEJSZE ŚWIĘTO. DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW ZAPRASZAMY NA BIAŁY TYDZIEŃ I DO WSTĄPIENIA W SZEREGI BIELANEK U P. STASI I MINISTRANTÓW U MNIE.
 8. DZIŚ Z RACJI I NDZ MIESIĄCA PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 9. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA ŚWIĄTYNIĘ OPATRZNOŚCI BOŻEJ.
 10. JUTRO ODPUST PARAFIALNY NMP MATKI KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM OGROMNIE SZCZEGÓLNIE NA MSZĘ ŚW. O 18.00 i PROCESJĘ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, KOŚCIÓŁ DOMOWY I WSZYSTKICH DO MODLITWY. MSZY ŚW. ODPUSTOWEJ BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ KS. KAN. FABIAN POWAŁA PROBOSZCZ PARAFII ŚW. KLEMENSA W KLEMBOWIE.
 11. W ŚRODĘ WIECZOREM W DEKANACIE W PARAFII MAJDAN MAMY BIERZMOWANIE.
 12. W CZWARTEK ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.
 13. W CZWARTEK O 12.00 MSZA ŚW. PRYMICYJNA NOWYCH KAPŁANÓW NASZEJ DIECEZJI W SANKTUARIUM W OSTRÓWKU. ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU WE MSZY ŚW. I BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE PRYMICYJNYM.
 14. W SOBOTĘ O 9.00 SPOWIEDŹ KLAS ROCZNICOWYCH I BLISKICH.
 15. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. TRÓJCY I O 12.30 ROCZNICA I KOMUNII ŚW. KLAS IV.
 16. W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ O 11.30 ROZDANIE NAGRÓD DLA DZIECI KTÓRE WYKONAŁY PIĘKNE KAPLICZKI MARYJNE KTÓRE MOŻEMY PODZIWIAĆ W KOŚCIELE PONIEWAŻ DZIŚ I KOMUNIA ŚW. BÓG ZAPŁAĆ DZIECIAKOM KTÓRE POD OPIEKĄ P. STASI JE WYKONALI.
 17. W CZWARTEK NASTĘPNY BOŻE CIAŁO. MSZE ŚW. 8.30, 10.00- Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY I 18.00. TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW: 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ BUDOWALI OŁTARZE I WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. DZIECIOM KOMUNIJNYM I ROCZNICOWYM. BARDZO PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI ZAPRASZAM NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ SKLEPOWI PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE LODY DLA DZIECIAKÓW. BÓG ZAPŁAĆ. OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30. PROCESJA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO POLICJI KTÓREJ DZIĘKUJĘ ZA ZABEZPIECZENIE NASZEJ MODLITWY.
 18. DNIA 19 VI POŚWIĘCENIE POJAZDÓW PRZED WAKACJAMI.
 19. DNIA 24 VI KONIEC ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU W TYM DNIU O 8.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW DO DZIĘKCZYNIENIA I PROŚBY O DOBRE WAKACJE. SPOWIEDŹ W TYM DNIU OD 7.30 A MSZA ŚW. W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK O 7.00.
 20. DNIA 26 VI O 13.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH NA CMENTARZU.
 21. W DNIACH 2-11 VII KOLONIE DZIECIAKÓW NA MAZURY. MOŻNA WESPRZEĆ ATRAKCJE DLA DZIECI. W TYM CELU ŻEBY DZIECIAKI MIAŁY TROCHĘ ATRAKCJI BĘDZIE ZBIÓRKA DO PUSZKI 26 VI. DZIĘKUJEMY P. EDYCIE KATECHETCE ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU I OFIARODAWCOM.
 22. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KWIACIARNI PP. MARCZAK Z TUŁU ZA KWIATY PRZED KOŚCIOŁEM I PLEBANII.
 23. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. TERESIE ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH; MARCINOWI KUREK I WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA PRACE NA CMENTARZU.
 24. BÓG ZAPŁAĆ ARTUROWI JAROSZ ZA NAPRAWIENIE KOSIARKI.
 25. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 26. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 14 ROKU ŻYCIA DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W LIZBONIE NA PRZEŁOMIE LIPCA I SIERPNIA 2023. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRYSTII.
 27. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.