OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. 30 V 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.  30 V 2021 R.

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PIOTROWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 3. JESZCZE RAZ SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYGOTOWALI I UCZESTNICZYLI W NASZYM ODPUŚCIE PARAFIALNYM I BIERZMOWANIU NA CZELE Z KS. BP. JACKIEM.
 4. DZIŚ O 12.30 DZIECI KL. IV PRZYSTĄPIĄ DO ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ. WCZORAJ DZIECI PRZYSTĄPIŁY DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ. DZIĘKUJĘ OGROMNIE WSZYSTKIM NASZYM PANIOM KATECHETKOM A SZCZEGÓLNIE P. STANISŁAWIE FRĄCKIEWICZ ZA PIĘKNE JAK CO ROKU PRZYGOTOWANIE DZIECI DO UROCZYSTOŚCI. DZIĘKUJĘ RODZICOM I DZIECIOM ZA DAR OŁTARZA, KOMŻE I ALBY. DZIĘKUJĘ P. BARTKOWI ORGANIŚCIE, P. PAWŁOWI, P. ANNIE, P. MARII, P. RAFAŁOWI SZAFARZOWI I WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYGOTOWALI TO ROCZNICOWE ŚWIĘTO.
 5. JUTRO ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP I OSTATNIE NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
 6. OD WTORKU ROZPOCZYNAMY NABOŻENSTWA CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. ZAPRASZAMY O 17.30.
 7. DZIĘKUJĘ KWIACIARNI PP. MARCZAK/ SZYMBORSKICH Z TUŁU ZA KWIATY ORAZ RODZICOM ZA PIĘKNE UBRANIE KOŚCIOŁA.
 8. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, BOŻE CIAŁO JUŻ W CZWARTEK, 3 VI. UDAMY SIĘ Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY TRASĄ JAK W LATACH UBIEGŁYCH. MSZE ŚW. W KOŚCIELE O 8.30; 10.00- Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY; 18.00. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE DO NSPJ ODŚPIEWAMY IDĄC DO 4 OŁTARZA. KOMUNIKAT WŁADZ KOŚCIELNYCH I SANITARNYCH DOPUSZCZA PROCESJĘ BOŻEGO CIAŁA ULICAMI PARAFII, A PISMO Z PROŚBĄ O ZABEZPIECZENIE PROCESJI ZOSTAŁO ZŁOŻONE DO POLICJI. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W PROCESJI. TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW: 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA, ORAZ JAK CO ROKU DZIECI KOMUNIJNE PRZY POSZCZEGÓLNYCH OŁTARZACH. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ BUDOWALI OŁTARZE I WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. BARDZO PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI WSZYSTKIE DZIECI I MŁODZIEŻ ZAPRASZAMY NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. DZIĘKUJĘ SPONSOROWI SŁODKIEJ NIESPODZIANKI, SKLEPOWI DELIKATESY, PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU. OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA.

ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30.

 1. PIĄTEK BĘDZIE I W MIESIĄCU. WRAZ Z WSPÓLNOTĄ ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZAPRASZAMY NA G. 15.00- WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKR., ADORACJA, KORONKA, SPOWIEDŹ. NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY. DO CHORYCH UDAM SIĘ O 9.00.
 2. SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. O 17.45 ZAPRASZAM CAŁĄ WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA I WSZYSTKICH NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE I MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 3. NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM ASYSTĘ PROCESYJNĄ, ŻYWY RÓŻANIEC, MINISTRANTÓW, BIELANKI NA PROCESJĘ O 11.30 WOKÓŁ KOŚCIOŁA.
 4. DNIA 19 VI (SOBOTA) ORGANIZUJEMY MAŁY TURNIEJ MINISTRANCKI W PIŁKĘ NOŻNĄ W KATEGORII MŁODSZEJ I STARSZEJ. ZAPRASZAMY MINISTRANTÓW I KIBICÓW NA ORLIK O 14.30. DZIĘKUJĘ P. ZBIGNIEWOWI ZYCH ZA OFIAROWANE PUCHARY.
 5. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY AA W SOBOTY O 17.00 DO DOMU PARAFIALNEGO.
 6. W NIEDZILĘ ZA TYDZIEŃ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA BUDOWĘ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ.
 7. DZIĘKUJĘ P. JANINIE I WOJCIECHOWI WYCZÓŁKOWSKIM I CAŁEJ WSPÓLNOCIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA ZA DBANIE O GROTĘ MATKI BOŻEJ. DZIĘKUJĘ SKLEPOWI, P. TERESIE JAROSZ ZA ŚRODKI CZYSTOŚCI.
 8. NA KOLONIE WAKACYJNE DO URLI W DNIACH 28 VI-7 VII MOŻNA SIĘ WPISAĆ NA LISTĘ REZERWOWĄ. JUŻ Z GÓRY DZIĘKUJEMY OSOBOM WSPIERAJĄCYM DZIECI. WIĘCEJ INFORMACJI U P. EDYTY P. KATECHETKI.
 9. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

 

Słowo pasterskie w związku z przygotowaniem do 100. rocznicy poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

4-11 czerwca 2021 roku

Warszawa, dn. 28 maja 2021 r.

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 r. w Krakowie, Episkopat Polski na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, w 100-lecie poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa, kolejny raz zawierzy Polskę Bożemu Sercu. Chcemy i my – jako Kościół warszawsko-praski – włączyć się w to wyjątkowe wydarzenie, podejmując modlitewne, duchowe przygotowanie.

Apostołka kultu Serca Jezusowego – św. Małgorzata Maria Alacoque, w czasie objawień usłyszała od Pana Jezusa: „Oto Serce, które tak umiłowało ludzi, a w zamian za to otrzymuje niewdzięczność, wzgardę i zapomnienie”. Prosił On ją także, aby starała się wynagradzać za ludzką niewdzięczność i oziębłość, jakich doznaje Serce Boże. Wsłuchując się w prośbę Pana Jezusa, gorąco zachęcam, abyśmy podjęli w parafiach codziennie od 4 do 11 czerwca godzinną adorację Najświętszego Sakramentu jako zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu. Niech będzie to również nasze dziękczynienie za Serce Jezusa, które otwarte włócznią żołnierza nigdy nie zamknęło się na człowieka. Modlitwa, nasze trwanie z Jezusem, jest dziś naprawdę potrzebna, bo i wiele intencji jest do obmodlenia: sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła, diecezji, naszych rodzin. Księży Proboszczów proszę zatem, aby skorzystali z propozycji przygotowanych przez wydziały duszpasterskie naszej kurii.

W piątek 11 czerwca, we wszystkich kościołach w Polsce, zostanie odmówiony akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. W niedzielę 13 czerwca o godz. 18.00 odprawię zaś uroczystą Mszę św. w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze. Będzie to nasze, warszawsko-praskie uwielbienie Serca Bożego, dlatego proszę, aby we wszystkich parafiach Księża Proboszczowie – w tym samym czasie i w duchowej łączności ze mną – sprawowali Eucharystię. Przez pandemię nie możemy zgromadzić się wszyscy razem, ale ufam, że nasza duchowa łączność i modlitwy kierowane do Serca Pana Jezusa będą wyrazem czci, jaką winniśmy okazać Bogu za Jego Miłość i Miłosierdzie.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski