OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. TRÓJCY. 12 VI 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. TRÓJCY. 12 VI 2022 R.

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. TRÓJCY.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PIOTROWI, MIC, ZA OBECNOŚĆ.
 3. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYGOTOWALI I UCZESTNICZYLI W ODPUŚCIE PARAFIALNYM W PONIEDZIAŁEK ORAZ DZIECIOM KOMUNIJNYM, RODZICOM, P. STASI, SIOSTROM JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKIM KTÓRZY ZORGANIZOWALI NASZĄ MODLITWĘ W SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH NA ZAKOŃCZENIE BIAŁEGO TYGODNIA.
 4. TRWAJĄ NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE O 17.30 KU CZCI NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA.
 5. DZIŚ O 12.30 ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ. WCZORAJ DZIECI PRZYSTĄPIŁY DO SAKRAMENTU SPOWIEDZI. DZIĘKUJĘ KS. FABIANOWI ZA POMOC. SKŁADAM OGROMNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM ZA PIĘKNĄ WSPÓŁPRACĘ. DZIĘKUJĘ OGROMNIE P. STASI ZA PRZYGOTOWANIE PIĘKNE DZIECI JAK CO ROKU, ORAZ P. EDYCIE I P. EWIE; DZIĘKUJĘ OGROMNIE P. BARTKOWI ORGANIŚCIE; P. ANI ZA CZYSTOŚĆ W ŚWIĄTYNI. P. PAWŁOWI ZA POMOC. P. MARII I WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYGOTOWALI DZISIEJSZE ŚWIĘTO. DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW ZAPRASZAMY DO WSTĄPIENIA W SZEREGI BIELANEK U P. STASI I MINISTRANTÓW U MNIE.
 6. DZIŚ ROZDANIE NAGRÓD DLA DZIECI KTÓRE WYKONAŁY PIĘKNE KAPLICZKI MARYJNE KTÓRE MOŻEMY PODZIWIAĆ W KOŚCIELE PONIEWAŻ DZIŚ I KOMUNIA ŚW. BÓG ZAPŁAĆ DZIECIAKOM KTÓRE POD OPIEKĄ P. STASI JE WYKONALI.
 7. JUTRO O 18.00 MSZA ŚW. DO DUCHA ŚWIĘTEGO.
 8. JUTRO OD 8.30 MOŻNA ZAMAWIAĆ INTENCJE MSZY ŚW. NA ROK 2023. ZAPRASZAM.
 9. JUTRO MSZA ŚW. O 18.00 W INTENCJI OJCZYZNY.
 10. W CZWARTEK BOŻE CIAŁO. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W PROCESJI. BĘDZIE Z NAMI KS. MARIUSZ KTÓRY W NASZEJ PARAFII ODBYWAŁ PRAKTYKĘ AKOLICKĄ. MSZE ŚW. 8.30, 10.00- Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY I 18.00. TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW: 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ BUDOWALI OŁTARZE I WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. DZIECIOM KOMUNIJNYM I ROCZNICOWYM. BARDZO PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI ZAPRASZAM NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ SKLEPOWI PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE LODY DLA DZIECIAKÓW. BÓG ZAPŁAĆ. OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30. PROCESJA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO POLICJI KTÓREJ DZIĘKUJĘ ZA ZABEZPIECZENIE NASZEJ MODLITWY.
 11. W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ MODLITWA DO ŚW. KRZYSZTOFA I POŚWIĘCENIE POJAZDÓW PRZED WAKACJAMI, URLOPAMI Z OBRAZKIEM I MODLITWĄ PATRONA KIEROWCÓW.
 12. W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ ZBIÓRKA DO PUSZEK W DIECEZJI NA STYPENDIA NAUKOWE DLA KSIĘŻY STUDIUJĄCYCH ZA GRANICĄ.
 13. DNIA 24 VI KONIEC ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU W TYM DNIU O 8.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW DO DZIĘKCZYNIENIA I PROŚBY O DOBRE WAKACJE. SPOWIEDŹ W TYM DNIU OD 7.30 A MSZA ŚW. DLA ZSS W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK O 9.00.
 14. DNIA 26 VI O 13.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH NA CMENTARZU.
 15. W DNIACH 2-11 VII KOLONIE DZIECIAKÓW NA MAZURY. MOŻNA WESPRZEĆ ATRAKCJE DLA DZIECI. W TYM CELU ŻEBY DZIECIAKI MIAŁY TROCHĘ ATRAKCJI BĘDZIE ZBIÓRKA DO PUSZKI 26 VI. DZIĘKUJEMY P. EDYCIE KATECHETCE ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU I OFIARODAWCOM.
 16. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. TERESIE, P. ZBYSZKOWI ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH; MARCINOWI KUREK I WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA PRACE NA CMENTARZU.
 17. DZIĘKUJĘ P. TOMASZOWI KOWALSKIEMU ZA NAPRAWIENIE RZUTNIKA.
 18. DZIĘKUJĘ P. BOGDANOWI I GRZEGORZOWI ZA CZYSZCZENIE POSADZKI W KOŚCIELE. ZAKUPIMY MASZYNĘ DO PRACY NAD POSADZKĄ.
 19. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 20. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIV PIELGRZYMCE PIESZEJ Z SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY W WARSZAWIE DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I ŚW. FAUSTYNY W OSTRÓWKU W DNIACH 30/31 LIPCA. MAMY JUŻ PLAKATY. WKRÓTCE ZAPISY.
 21. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 14 ROKU ŻYCIA DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W LIZBONIE NA PRZEŁOMIE LIPCA I SIERPNIA 2023. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRYSTII.
 22. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.

Drogie Siostry i Bracia,
Wielebni Duszpasterze,

Zbliża się koniec roku szkolnego a wraz z nim oczekiwany przez wszystkich czas wakacji, urlopów, letniego odpoczynku. Czas szczególny – dalszych i bliższych wyjazdów, podejmowania aktywności pozwalających rozwijać zainteresowania. Jak zawsze przypominamy: wakacje nie są czasem odpoczynku od Boga i od wiary, wręcz przeciwne – są okazją do kontynuacji wspólnotowej i osobistej pracy formacyjnej, czasem rekolekcji i spotkań z Bogiem.

Po okresie ograniczeń wynikających z sytuacji pandemicznej powracamy do praktyki wielu form aktywności duszpasterskiej. Wśród nich bardzo istotną rolę pełnią w Polsce pielgrzymki. Pielgrzymowaliśmy zawsze chętnie i licznie – szczególnie na Jasną Górę. Pielgrzymki warszawskie od stuleci są przejawem bogactwa życia duchowego mieszkańców Stolicy i Mazowsza.

Wam, Siostry i Bracia, kapłanom pracującym we wspólnotach diecezji warszawsko-praskiej pragnę przypomnieć o duchowym dziele, jakim są dwie pielgrzymki na Jasną Górę organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymką Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia.

Z całego serca zachęcam wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do wyboru jednej z nich. Proszę także duszpasterzy, by wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na szlak w którejś z tych pielgrzymek. Szczególnie młodzi ludzie potrzebują obecności duszpasterza, który swoją obecnością pomaga przezwyciężyć opory przed wyruszeniem na trasę. Zawiązane podczas wspólnej drogi przyjaźnie i duchowe więzi z pewnością zaowocują w dalszej pracy duszpasterskiej, kiedy po wakacjach wrócimy do codziennego rytmu roku liturgicznego.

Wszystkim przyszłym pielgrzymom już dzisiaj błogosławię na drogę od Pani Jasnogórskiej.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski