OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. 16 VI 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. 16 VI 2022 R.

 1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.
 2. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. MARIUSZOWI KTÓRY W NASZEJ PARAFII ODBYWAŁ PRAKTYKĘ AKOLICKĄ 2 LATA TEMU A DZIŚ ODPRAWI MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ, ZA DZISIEJSZĄ OBECNOŚĆ. UDZIELA SIĘ ODPUSTU ZUPEŁNEGO WIERNYM KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W PROCESJI. MSZE ŚW. 8.30, 10.00- Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY I 18.00. PO PROCESJI BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRYMICYJNE. DZIĘKUJĘ OGROMNIE ZA PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCOM: 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. NIECH PAN BÓG POBŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM KTÓRZY BUDOWALI OŁTARZE I WSZYSTKIM KTÓRZY BĘDĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMAGALI. DZIECIOM KOMUNIJNYM I ROCZNICOWYM. ZA KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI ZAPRASZAMY NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ SKLEPOWI PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE LODY DLA DZIECIAKÓW. BÓG ZAPŁAĆ. BÓG ZAPŁAĆ ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI, ASYŚCIE PROCESYJNEJ, MINISTRANTOM, BIELANKOM, SYPACZKOM, P. BARTKOWI ORGANIŚCIE, P. PAWŁOWI, P. ANI, P. MARII I WSZYSTKIM ZA PRZYGOTOWANIE UROCZYSTOŚCI I MODLITWĘ. ZAPRASZAM OD JUTRA DO PROCESJI W OKTAWIE, KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM O 17.30. DZIĘKUJĘ POLICJI ZA ZABEZPIECZENIE NASZEJ MODLITWY. DZIŚ NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE PODCZAS PROCESJI A WIĘC JUŻ BEZ WIECZORNEGO.
 3. NA PODSTAWIE KANONU 87, KPK, KS. BP ROMUALD UDZIELA DYSPENSY OD WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI POKARMÓW MIĘSNYCH JUTRO, A OSOBY KTÓRE CHCĄ SKORZYSTAĆ Z DYSPENSY ZOBOWIĄZANE SĄ ZREALIZOWAĆ CZYN POKUTNY O CHARAKTERZE DUCHOWYM LUB MATERIALNYM NA RZECZ UBOGICH.
 4. TRWAJĄ NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE O 17.30 KU CZCI NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA.
 5. W NIEDZIELĘ MODLITWA DO ŚW. KRZYSZTOFA I POŚWIĘCENIE POJAZDÓW PRZED WAKACJAMI, URLOPAMI Z OBRAZKIEM I MODLITWĄ PATRONA KIEROWCÓW.
 6. W NIEDZIELĘ ZBIÓRKA DO PUSZEK W DIECEZJI NA STYPENDIA NAUKOWE DLA KSIĘŻY STUDIUJĄCYCH ZA GRANICĄ.
 7. DNIA 22 VI W ŚRODĘ O 17.00 MSZA ŚW. DLA KLAS VIII NA ZAKOŃCZENIE ROKU I EDUKACJI W SP W OSTRÓWKU. ZAPRASZAMY.
 8. DNIA 24 VI KONIEC ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU W TYM DNIU O 8.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW DO DZIĘKCZYNIENIA I PROŚBY O DOBRE WAKACJE. SPOWIEDŹ W TYM DNIU OD 7.30 A MSZA ŚW. DLA ZSS W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK O 9.00.
 9. DNIA 26 VI O 13.00 MSZA ŚW. ZA NASZYCH ZMARŁYCH NA CMENTARZU.
 10. W DNIACH 2-11 VII KOLONIE DZIECIAKÓW NA MAZURY. MOŻNA WESPRZEĆ ATRAKCJE DLA DZIECI. W TYM CELU ŻEBY DZIECIAKI MIAŁY TROCHĘ ATRAKCJI BĘDZIE ZBIÓRKA DO PUSZKI 26 VI. DZIĘKUJEMY P. EDYCIE KATECHETCE ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU I OFIARODAWCOM.
 11. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. TERESIE, P. ANI, P. ZBYSZKOWI ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH; MARCINOWI KUREK I WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU ZA PRACE NA CMENTARZU.
 12. WKRÓTCE CHCEMY ROZPOCZĄĆ PRACE BUDOWLANE KOSTKOWE NA PARKINGU PRZED BARMĄ KOŚCIOŁA, POTEM NA TERENIE NAPRZECIW DOMU PARAFIALNEGO I CHODNIKÓW. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY.
 13. TRWA PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. W INTENCJI RODZIN MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 14. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIV PIELGRZYMCE PIESZEJ Z SANKTUARIUM ŚW. FAUSTYNY W WARSZAWIE DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I ŚW. FAUSTYNY W OSTRÓWKU W DNIACH 30/31 LIPCA. MAMY JUŻ PLAKATY. WKRÓTCE ZAPISY.
 15. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 14 ROKU ŻYCIA DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W LIZBONIE NA PRZEŁOMIE LIPCA I SIERPNIA 2023. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRYSTII.
 16. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.