OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA PALMOWA. 10 IV 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA PALMOWA.  10 IV 2022 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ DZIŚ I PRZEZ CAŁE TRIDUUM PASCHALNE.
 2. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI OSTRÓWKA I MSZY ŚW. O KRZEWIENIE RÓŻAŃCA. OBY Z KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI NASZEJ WSPÓLNOTY POWSTAŁY NOWE KÓŁKA RÓŻAŃCOWE ORAZ UCZESTNIKOM SPOTKANIA W SPRAWIE NASZEJ PIELGRZYMKI W WAKACJE DO DOMU ŚW. FAUSTYNY.
 3. DZIŚ II NIEDZIELA MIESIĄCA. O 11.30 MSZA ŚW. KL. II Z RODZICAMI I SPOTKANIE A ZA TYDZIEŃ III NIEDZIELA MIESIĄCA I KL. III, ZA 2 TYGODNIE BIERZMOWANYCH. BÓG ZAPŁAĆ ZA DARY OŁTARZA OD KLAS KOMUNIJNYCH I BIERZMOWANYCH.
 4. DZIŚ ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. OGARNIAMY MODLITWĄ WSZYSTKICH KTÓRZY ZGINĘLI PODCZAS MSZY ŚW. O 10.00.
 5. DZIŚ O 17.00 GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM.
 6. DZIĘKUJĘ P. RAFAŁOWI ZA OBECNOŚĆ NA SPOTKANIU SYNODALNYM W WARSZAWIE. SPOTKANIE PARAFIALNE ZROBIMY PO ŚWIĘTACH.
 7. JUTRO O 18.30 ODPRAWA DLA MINISTRANTÓW PRZED TRIDUUM I PRZYGOTOWANIE CIEMNICY I GROBU PAŃSKIEGO. ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POMOCY O 18.30.
 8. WE WTOREK O 15.00 ZAPRASZAM OGROMNIE OSOBY DO POMOCY PRZY SPRZĄTANIU DZIAŁKI LEŚNEJ OBOK CMENTARZA. IDA ŚWIĘTA I CHCEMY TEN TEREN SĄSIADUJĄCY TROCHĘ POSPRZĄTAĆ.
 9. W ŚRODĘ O 18.00 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY.
 10. WE WTOREK O 16.00 ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO, ABY WESPRZEĆ KOŚCIOŁY NA WSCHODZIE. STAWIAMY PRZY WJEŹDZIE OBOK SŁUPA, A STOWARZYSZENIE PRO MISSIO JE ZABIERZE. PLAKAT W GABLOCIE, ULOTKI NA STOLICZKU.
 11. ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ I ZAPRASZAMY DO MODLITWY W CZASIE TRIDUUM PASCHALNEGO.
 12. WIELKI CZWARTEK. ZAPRASZAMY NA MSZĘ WIECZERZY PAŃSKIEJ O 18.00 A PO NIEJ NA ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY DO 24.00 I GODZINĘ ŁASKI DO PÓŁNOCY. Z PRAKTYKOWANIEM GODZINY ŁASKI ZWIĄZANE SĄ OBIETNICE DANE ŚW. MAŁGORZACIE. SZCZEGÓLNY WYMIAR MA ONA W WIELKI CZWARTEK GDY WSPOMINAMY POJMANIE JEZUSA W OGRODZIE OLIWNYM. PRZED POŁUDNIEM MSZA KRZYŻMA Z KS. BISKUPEM W KONKATEDRZE.
 13. WIELKI PIĄTEK. ZAPRASZAMY O 18.00 DO UCZESTNICTWA W LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ I ADORACJI DO G. 21.00. ADORACJA OD 7.30. O 8.00 CIEMNA JUTRZNIA. O 15.00 NOWENNA I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA ORAZ DROGA KRZYŻOWA I GORZKIE ŻALE. PO NABOŻEŃSTWIE WIECZORNYM O 18.00 NAGRODY DLA DZIECI. WYKLEJANKĘ DROGI KRZYŻOWEJ ODDAJEMY P. STASI. DZIĘKUJĘ ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA ADORACJĘ PRZEZ CAŁY CZAS I MINISTRANTOM. W TYN DNIU ZBIÓRKA OFIAR NA GRÓB BOŻY W JEROZOLIMIE. POST ŚCISŁY.
 14. WIELKA SOBOTA. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA O 18.00 W WIGILII PASCHALNEJ I ADORACJI DO 21.00. ADORACJA OD 7.30. O 8.00 CIEMNA JUTRZNIA. ŚWIĘCENIE POKARMÓW PRZED KOŚCIOŁEM. POŚWIĘCENIE POKARMÓW ODBĘDZIE SIĘ RÓWNIEŻ W POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCIACH, JAK W LATACH UBIEGŁYCH. MINISTRANCI BĘDĄ ROZPROWADZAĆ WODĘ ŚWIĘCONĄ NA FUNDUSZ MINISTRANCKI. ROZPOCZNIEMY ŚWIĘCENIE POKARMÓW NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM O 9.00 A POTEM:

9.00– PLAC KOŚCIELNY.

9.30- KRZYWICA ŚWIETLICA.

10.00- PLAC KOŚCIELNY.

10.30- OSTRÓWEK UL.PRZEJAZDOWA. PP. ZALEWSCY.

10.45- PRZEJAZDOWA KRZYŻ.

11.00- PLAC KOŚCIELNY.

11.30- TUŁ UL.RELIGI U PP. MARCZAK.

12.00- PLAC KOŚCIELNY.

12.30- KAROLEW KAPLICZKA.

13.00- PLAC KOŚCIELNY.

13.30- LIPKA KAPLICZKA/ KRZYŻ PRZY UL. JASNEJ I ŻUŻLOWEJ.

14.00- 15.00- PLAC KOŚCIELNY.

15.00- NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 1. WIELKANOC. ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. REZUREKCJA O 6.00 RANO A WCZEŚNIEJ ADORACJA I PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI, SYPACZKI, ŻYWY RÓŻANIEC, KOŚCIÓŁ DOMOWY, SCHOLKĘ, WSPÓLNOTĘ PRZYJACIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO I WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI DO WSPÓLNEJ MODLITWY. NIE BĘDZIE WIĘC TRADYCYJNIE MSZY ŚW. O 8.30, A W KAPLICY SIÓSTR FRM MSZA ŚW. O 7.30. NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PO MSZY ŚW. O 11.30.
 2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PO MSZY ŚW. O 11.30, A W DNI NASTĘPNE PO MSZY ŚW. O 18.00. TACA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI.
 3. W PIĄTEK Z RACJI OKTAWY MOŻNA SPOŻYWAĆ POKARMY MIĘSNE.
 4. W DOMU ŚW. FAUSTYNY BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O 15.00 POD PRZEWODNICTWEM NASZEGO PASTERZA KS. BP ROMUALDA, A 3 DNI WCZEŚNIEJ UROCZYSTOŚCI PRZYGOTOWUJĄCE NAS DO TEGO DNIA. ROZPOCZNIEMY NOWENNĄ OD WIELKIEGO PIĄTKU. W KOLEJNY PIĄTEK 22 IV O 19.00 PRZEJDZIEMY W MODLITWIE DROGĘ ŚWIATŁA Z KOŚCIOŁA DO DOMU ŚW. FAUSTYNY, ULICAMI SŁONECZNA, KOŚCIUSZKI, LACHMANA, SOSNOWA, P. SKARGI, ŚW. FAUSTYNY A W SOBOTĘ OD 19.00 DO 21.00 ADORACJA W SANKTUARIUM. JUŻ DZIŚ WRAZ Z KS. PRAŁATEM I SIOSTRAMI JEZUSA MIŁOSIERNEGO ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
 5. PRZYGOTOWANIEM DO NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BĘDZIE RÓWNIEŻ Dzień Dobra-to radosne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym dniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia spotykamy się o godzinie 15:00 na Koronce i Mszy św. Już od 14:00 będzie można odwiedzić kilka stoisk regionalnych i zjeść pyszne ciasto i wypić kawę lub herbatę. Dochód z tego mini kiermaszu przeznaczony będzie na wsparcie osób z Ukrainy, które przebywają w Domu św. Faustyny. Zapraszamy chętne mamy do wsparcia Szkolnego Koła Caritas poprzez upieczenie ciasta.

Serdecznie zapraszamy

Szkolne Koło Caritas, P. Stasia

Ks. Prałat Stanisław

Ks. Proboszcz

Siostry Jezusa Miłosiernego

GOK w Klembowie

 1. TACA W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA NA DZIEŁA CHARYTATYWNE CARITAS W NASZEJ DIECEZJI.
 2. ŚWIECE WIELKANOCNE ROZPROWADZA CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI.
 3. MODLIMY SIĘ CODZIENNIE PO MSZY ŚW. O 18.00 O POKÓJ NA UKRAINIE.
 4. DZIĘKUJĘ OSOBOM KTÓRE ZBIERAŁY OFIARY NA KWIATY DO GROBU BOŻEGO I CIEMNICY. NIECH BÓG WYNAGRODZI ZA TRUD ZBIERAJĄCYM I OFIARODAWCOM.
 5. DZIĘKUJEMY WIELU OSOBOM KTÓRE ANGAŻUJĄ SIĘ W POMOC DLA GRUPY PRAWIE 40 OSÓB UCHODŹCÓW W DOMU ŚW. FAUSTYNY. WIELE OSÓB PYTA JAK POMÓC. W GABLOCIE BLIŻSZE INFORMACJE. KS. PRAŁAT PODAJE KONTO Z DOPISKIEM: KS. STANISŁAW MARKOWSKI UTRZYMANIE UCHODŹCÓW Z UKRAINY U ŚW. FAUSTYNY W OSTRÓWKU: 04 1020 1042 0000 8602 0485 7589. ZAPRASZAMY I DZIĘKUJEMY.
 6. BÓG ZAPŁAĆ KGW Z TUŁU I P. GRAŻYNIE TYMIŃSKIEJ ZA PIĘKNE PALMY DLA NAS I KS. BISKUPA. P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ, ELI GAJCY, JULKOWI I MINISTRANTOM ZA PRACE OGRODOWE.
 7. TYDZIEŃ PO ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH CZYLI W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O 18.00 WZNOWIMY PEREGRYNACJĘ FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES. ZAPRASZAM SERDECZNIE.
 8. KOLONIE LETNIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W ORZYSZU: 2-11 LIPCA. MOŻNA WESPRZEĆ WYPOCZYNEK DLA DZIECIAKÓW. INFORMACJE U P. EDYTY NASZEJ KATECHETKI. ZAPRASZAMY.
 9. TRWAJĄ PRACE REMONTOWE BUDYNKÓW GOSPODARCZYCH I OGRODZENIA I NA CMENTARZU. BÓG ZAPŁAĆ.
 10. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.