OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. 26 V 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. 26 V 2024 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIŚ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY KTÓRA KOŃCZY OKRES KOMUNII ŚW. WIELKANOCNEJ. DZIĘKUJĘ DZIECIAKOM KOMUNIJNYM, RODZICOM, P. STASI I WSZYSTKIM ZA BIAŁY TYDZIEŃ I ŚWIADECTWO WIARY.
 3. DZIŚ DZIEŃ MATKI. ZMARŁYM NICH PAN BÓG DA ŁASKĘ NIEBA A ŻYWYM BŁOGOSŁAWI.
 4. MAJÓWKI WYJAZDOWE W TYM TYGODNIU: 28 V LIPKA UL. WOŁOMIŃSKA; 29 V SIOSTRY FRANCISZKANKI RODZINY MARYI; 31 V OSTRÓWEK SANKTUARIUM- SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO.
 5. BÓG ZAPŁAĆ KOŚCIOŁOWI DOMOWEMU PIERWSZEMU KRĘGOWI ZA PIĄTKOWE SPOTKANIE. DNIA 9 VI O 13.00 MSZA ŚW. I SPOTKANIE DLA OBYDWU KRĘGÓW. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
 6. W CZWARTEK BOŻE CIAŁO- 30 V. MSZA ŚW. Z PROCESJĄ DO 4 OŁTARZY O 10.00. ODPUST ZUPEŁNY DLA WIERNYCH KTÓRZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W PROCESJI. TRADYCYJNIE TEŻ PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE OŁTARZY MIESZKAŃCÓW: 1-TUŁU. 2-KRZYWICY. 3-OSTRÓWKA, LIPKI. 4-KAROLEWA. JUŻ DZIŚ SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM MIEJSCOWOŚCIOM I OSOBOM KTÓRE BĘDĄ PRZYGOTOWYWAĆ OŁTARZE. PODCZAS PROCESJI ODŚPIEWAMY NABOŻEŃSTWO MAJOWE. PROCESJA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO POLICJI KTÓREJ DZIĘKUJĘ ZA ZABEZPIECZENIE NASZEJ MODLITWY. PROSZĘ O KWIATKI DLA NASZYCH SYPACZEK. DZIECI KOMUNIJNE I ROCZNICOWE ZAPRASZAM W STROJACH KOMUNIJNYCH I ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ DO MINISTRANTURY I BIELI. PO PROCESJI DZIECI I MŁODZIEŻ ZAPRASZAM NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ SKLEPOWI PP. SKOŁOŻYŃSKICH W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE LODY.

OD PIĄTKU OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ, MINISTRANTÓW, BIELANKI I WSZYSTKICH DO MODLITWY I DO PROCESJI KTÓRA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁA KAŻDEGO DNIA PO NABOŻEŃSTWIE O 17.30.

 • W PIĄTEK ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP. W PIĄTEK O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH. DYSPENSA OD POKARMÓW MIĘSNYCH.
 • W SOBOTĘ O 11.00 PIERWSZA KOMUNIA ŚW. W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK. JEST TO RÓWNIEŻ DZIEŃ DZIECKA.
 • OD SOBOTY NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE DO SERCA PANA JEZUSA.
 • SOBOTA BĘDZIE I W MIESIĄCU. ZAPRASZAM SERDECZNIE ŻYWY RÓŻANIEC I WSZYSTKICH NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE O 17.00 I MSZĘ ŚW. W INTENCJI ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 • NIEDZIELA BĘDZIE I W MIESIĄCU. O 11.30 PROCESJA. ZAPRASZAM ŻYWY RÓŻANIEC, ASYSTĘ PROCESYJNĄ I LITURGICZNĄ. PO PROCESJI LOSOWANIE ZIARENEK ZA MAJ.
 • W NIEDZIELĘ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA BUDOWĘ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ.
 • ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE WARSZAWA-OSTRÓWEK I OSOBY DO KIEROWANIA RUCHEM A WIĘC PORZĄDKOWYCH, W DNIACH 27-28 VII.
 • 9 VI BĘDZIEMY GOŚCIĆ KS. DARIUSZA CZUPRYŃSKIEGO DYREKTORA HOSPICJUM W WOŁOMINIE KTÓRY BĘDZIE ZBIERAŁ OFIARY NA HOSPICJUM.
 • BÓG ZAPŁAĆ ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH, P. ELI; MINISTRANTOM. P. TERESIE DOMŻALSKIEJ I GRAŻYNIE ZYCH ZA DBANIE O KRZYŻ MISYJNY. BÓG ZAPŁAĆ P. JANINIE WYCZÓŁKOWSKIEJ, ŻYWEMU RÓŻAŃCOWI ZA DBANIE O GROTĘ MATKI BOŻEJ. DZIĘKUJĘ WALDEMAROWI MIERZEJEWSKIEMU I MARCINOWI KUREK I ZA DBANIE O CMENTARZ.
 • W NASZEJ PARAFII POWSTAŁA IDEA ZAŁOŻENIA SCHOLI DLA STARSZEJ MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH. WSZYSTKICH CHĘTNYCH PROSIMY O KONTAKT Z P. BARTKIEM ORGANISTĄ LUB Z KS. PROBOSZCZEM.
 • BIERZMOWANIE- 22 VI O 18.00.
 • ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM….
 • POLECAJMY BOGU ZMARŁYCH W OSTATNIM CZASIE. WIECZNY ODPOCZYNEK…

-DZIŚ WIELKI DZIEŃ W NASZEJ PARAFII. CIESZYMY SIĘ Z TEGO IŻ MAMY NOWEGO KAPŁANA. WCZORAJ W ARCHIKATEDRZE ŚW. JANA NASZ DOSTOJNY KAPŁAN PRZYJĄŁ Z RĄK KS. KARD. KAZIMIERZA NYCZA ŚWIĘCENIA PREZBITERATU. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA KS. MATEUSZOWI I ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MARYI NA TEJ PIĘKNEJ DRODZE POWOŁANIA I PRACY W PIERWSZEJ PARAFII W KOMOROWIE.

O 11.30 MSZA ŚW. PRYMICYJNA.  POSZCZEGÓLNE STANY I GRUPY BĘDĄ SKŁADAŁY ŻYCZENIA A POTEM KS. PRYMICJANT BĘDZIE UDZIELAŁ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

DZIĘKUJĘ RODZICOM I CAŁEJ RODZINIE ZA WSPANIAŁEGO KAPŁANA, KAPŁANOM, DIAKONOM, KLERYKOM,  SEMINARIUM DUCHOWNEMU, PARAFII, WSZYSTKIM GRUPOM ZA OBECNOŚĆ, POSTAWĘ WIARY. OSOBOM KTÓRE PRZYGOTOWAŁY POCZĘSTUNEK PRZED DOMEM PARAFIALNYM. PIEKARNI PP. PARYS ZA PĄCZKI I INNE SŁODKOŚCI. WSZYSTKIM KTÓRZY PRZEZ CAŁY OKRES FORMACJI KS. MATEUSZA I DZIŚ PRZYCZYNILI SIĘ DO PIĘKNEGO PRZEŻYWANIA UROCZYSTOŚCI SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.

– CZCIGODNY KS. MATEUSZU OGARNIA NAS WIELKA RADOŚĆ. WIDZIAŁEM PODCZAS ŚWIĘCEŃ WCZORAJ W ARCHIKATEDRZE TWOJĄ OGROMNĄ RADOŚĆ Z TEGO DNIA. JESTEŚ CZŁOWIEKIEM BARDZO MOCNO DUCHOWYM ALE TEŻ I MOCNO PRZYGOTOWANYM INTELEKTUALNIE. NIECH TO BOGACTWO TWEGO DUCHA ALE TEŻ I OGROMY DAR DO JĘZYKÓW POMAGA CI W PIĘKNYM PRZEŻYWANIU KAPŁAŃSTWA. NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE I NASZA HELENKA, ŚW. FAUSTYNA. AMEN.