OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA. 20 XI 2022 R. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. NIEDZIELA. 20 XI 2022 R.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. DZIEKUJĘ P. KATECHETCE P. EDYCIE MATAK, P. MIRKOWI SYRÓWKA, MAĆKOWI DĄBROWSKIEMU I MŁODZIEŻY KTÓRA UCZESTNICZYŁA WCZORAJ W ZLOCIE MŁODZIEŻY Z NASZEJ PARAFII W LEGIONOWIE.
 3. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA I 6 ROCZNICA AKTU PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. O 11.30 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU I ODMÓWIMY JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA I LITANIĘ DO NSPJ, A WCZEŚNIEJ PRZEZ 9 DNI MODLILIŚMY SIĘ NOWENNĄ O 18.00.
 4. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM KL. III KOMUNIJNE NA MSZĘ ŚW. O 11.30 I SPOTKANIE PO MSZY ŚW. Z RODZICAMI.
 5. DZIŚ O 11.30 PROMOCJA MINISTRANCKA. 11 KANDYDATÓW OTRZYMA PROMOCJĘ. ZAPRASZAMY SZCZEGÓLNIE RODZICÓW I WSZYSTKICH DO MODLITWY.
 6. DZIŚ TACA NA NASZE SEMINARIUM DUCHOWNE W WARSZAWIE.
 7. JUTRO OFIAROWANIE NMP.
 8. WE WTOREK WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, PATRONKI ŚPIEWU KOŚCIELNEGO. NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI P. ORGANIŚCIE, SCHOLCE I WSZYSTKIM KTÓRZY WYCHWALAJĄ PANA BOGA ŚPIEWEM.
 9. W CZWARTEK I PIĄTEK W SPRAWACH KANCELARYJNYCH ZAPRASZAM W CIĄGU DNIA, PONIEWAŻ RANO I WIECZOREM SPOWIADAM NA REKOLEKCJACH W KLEMBOWIE. DZIĘKUJĘ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA ZASTĘPSTWO NA WIECZORNYCH MSZACH ŚW. O 18.00.
 10. W PIĄTEK O 17.00 NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE I O 18.00 MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W NASZYCH WYPOMINKACH PARAFIALNYCH.
 11. W PIĄTEK SPOTKANIE KOŚCIOŁA DOMOWEGO.
 12. ZA TYDZIEŃ ROZPOCZYNAMY ADWENT, CZAS RADOSNEGO PRZYGOTOWANIA DO UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA. ZAPRASZAM NA RORATY DO MATKI BOŻEJ O 7.00. DLA DZIECI/ MŁODZIEŻY PIĘKNA UKŁADANKA ADWENTOWA I SŁODKA NIESPODZIANKA PO RORATACH. DZIĘKUJĘ HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI BRADER SZYMBORSCY W OSTRÓWKU ZA OFIAROWANE SŁODKOŚCI DLA DZIECI.
 13. ZA TYDZIEŃ PO KAŻDEJ MSZY ŚW. POŚWIĘCENIE OPŁATKÓW NA STÓŁ WIGILIJNY. JUŻ DZIŚ DZIĘKUJĘ OSOBOM ROZPROWADZAJĄCYM OPŁATKI, OFIARODAWCOM, A ODBIÓR ZESZYTÓW W DNIU POŚWIĘCENIA OPŁATKÓW.
 14. ZA TYDZIEŃ O 11.30 MSZA ŚW. I SPOTKANIE MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ.
 15. OD NASTĘPNEGO PONIEDZIAŁKU CZYLI 28 XI ROZPOCZNIEMY KOLĘDĘ. NASZA PARAFIA JAK WIDZIMY W OSTATNICH LATACH BARDZO SIĘ POWIĘKSZYŁA, CO NAS BARDZO CIESZY. SPROWADZAJĄ SIĘ NOWE RODZINY KTÓRE BARDZO DOBRZE CZUJĄ SIĘ WE WSPÓLNOCIE. DLATEGO TEŻ PODOBNIE JAK W UBIEGŁYM ROKU WIZYTA DUSZPASTERSKA ROZPOCZNIE SIĘ W OKRESIE ADWENTOWYM OD NASTĘPNEGO PONIEDZIAŁKU, TAK ABY KAPŁAN MÓGŁ SPOKOJNIE ODWIEDZIĆ RODZINY I ZDĄŻYĆ DO WIELKIEGO POSTU.

-28 XI PN OD 15.30 OSTRÓWEK UL. JAŁOWCOWA, ŚWIERKOWA, SIENKIEWICZA.

-28 XI PN OD 19.00 UL. KURKOWA I BARBARY.

-29 XI WT OD 15.30 UL. WOŁOMIŃSKA.

-29 XI WT OD 19.00 UL. RZECZNA.

-30 XI ŚR OD 15.30 UL. ABP FELIŃSKIEGO I SOSNOWA.

-30 XI ŚR OD 19.00 UL. MIŁA.

-1 XII CZW OD 15.30 UL. OGRODOWA I ŚW. FAUSTYNY, ŚRODKOWA I SZKOLNA.

-1 XII CZW OD 19.00 UL. P. SKARGI. POCZĄTEK OD WARSZAWSKIEJ.

-2 XII PT OD 19.00 UL. DĘBOWA I CHOPINA.

-3 XII SB OD 9.00 UL. WARSZAWSKA OD STRONY JASIENICY I UL. LEŚNY ZAKĄTEK.

-KANCELARIA W CZASIE KOLĘDY BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW. O 18.00.

 1. REKOLEKCJE ADWENTOWE ZA 2 TYGODNIE, OD II NIEDZIELI ADWENTU, KTÓRE POPROWADZI NASZ KS. KANCLERZ NASZEJ DIECEZJI KS. DR. MACIEJ MIĘTEK.
 2. REKOLEKCJE W DNIACH 4-7 XII. W NIEDZIELĘ UKŁAD MSZY ŚW. NIEDZIELNY. O 11.30 ZAPRASZAM SERDECZNIE WSZYSTKIE PARY MAŁŻEŃSKIE NA MSZĘ ŚW. PODCZAS KTÓREJ ODNOWIMY PRZYSIĘGĘ MAŁŻEŃSKĄ JAK W LATACH UBIEGŁYCH. OD PN DO ŚR MSZE ŚW. Z NAUKAMI: 8.30, 16.30, 18.00, 19.30. W OKRESIE REKOLEKCYJNYM RORATY I NAUKI DLA DZIECI O 16.30. W PONIEDZIAŁEK REKOLEKCYJNY 5 XII O 16.30 DOKONAMY POŚWIĘCENIA MEDALIKÓW KLAS KOMUNIJNYCH. ZAPRASZAM DZIECIAKI Z RODZICAMI. WE WTOREK 6 XII O 16.30 JAK CO ROKU SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM KTÓRY ROZDA PREZENTY GRZECZNYM DZIECIOM. TEGO SAMEGO DNIA O 19.30 MSZA ŚW. O UZDROWIENIE I INDYWIDUALNE BŁOG. NAJŚW. SAKRAMENTEM. W ŚRODĘ REKOLEKCYJNĄ O 16.30 PRZYJĘCIE SZKAPLERZA NMP. KTO PRAGNIE OTOCZYĆ SWOJE ŻYCIE SZCZEGÓLNĄ OPIEKĄ MARYI I PRZYJĄĆ SZKAPLERZ TO ZAPRASZAM ABY SIĘ WCZEŚNIEJ U MNIE ZAPISAĆ. ZADBAJMY O CZAS ABY UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH JAK RÓWNIEŻ NASZE POCIECHY, TE MŁODSZE I STARSZE. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA SZCZEGÓLNIE W PN I WT REKOLEKCYJNY. BĘDĄ ZAPROSZENI KAPŁANI. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA TRADYCYJNIE JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI DLA REKOLEKCJONISTY.
 3. ZAPRASZAMY SERDECZNIE W NIEDZIELE ADWENTOWE 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. NA FILMIK TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMIKU.
 4. TRADYCYJNIE Z I NIEDZIELĄ ADWENTU ROZPOCZYNA SIĘ AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY, MAŁE I DUŻE MOŻNA NABYĆ U CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI. JEST TO FORMA WSPARCIA NASZEGO CARITASU. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ TORBY PEŁNE MIŁOŚCI I DO OFIAROWANIA PACZEK DLA   POTRZEBUJĄCYCH. KOSZ PRZY OŁTARZU MATKI BOŻEJ.
 5. BARTEK ORGANISTA ZAPRASZA NA PRÓBY SCHOLI W NIEDZIELE PO MSZY ŚW. O 11.30 DO SALKI W DOMU PARAFIALNYM. ZAPRASZAMY DO ZAPISANIA SIĘ DO CHÓRU DLA DOROSŁYCH. PRÓBY CHÓRU ROZPOCZNIEMY PO ZAPISANIU SIĘ CO NAJMNIEJ 10 OSÓB. ZAPRASZAMY.
 6. NA STOLICZKU JEST LISTA POD USTAWĄ W OBRONIE ŻYCIA. ZACHĘCAM DO WPISANIA SIĘ.
 7. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY NA PRACE KOSTKOWE. W INTENCJI OFIARODAWCÓW MODLIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 10.00.
 8. BÓG ZAPŁAĆ P. ELI, P. JANINIE, P. ZBIGNIEWOWI, OSOBOM DBAJĄCYM O KRZYŻ MISYJNY, MINISTRANTOM ZA POMOC W SPRAWACH PORZĄDKOWYCH.
 9. DZIĘKUJĘ PAŃSTWU STĘPIEŃ Z TUŁU ZA POMOC W WYWIEZIENIU LIŚCI ORAZ PAWŁOWI MARSZAŁ ZA OFIAROWANĄ ZIEMIĘ. BÓG ZAPŁAĆ.
 10. MÓDLMY SIĘ O ZDROWIE DLA KS. PRAŁATA HENRYKA.
 11. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.