OGŁOSZENIA PARAFIALNE. II NIEDZIELA ADWENTU. 5 XII 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE.  II NIEDZIELA ADWENTU.  5 XII 2021 R.

 1. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ.
 2. ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE ADWENTOWE. BARDZO SERDECZNIE WITAM W NASZEJ PARAFII O. BAZYLEGO CENDROWICZA, PAULINA. REKOLEKCJE POTRWAJĄ DO ŚRODY. MSZE ŚW. Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ: 8.30- DLA DOROSŁYCH; 16.30-DLA DZIECI; 18.00- DLA DOROSŁYCH; 19.30- DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY STUDIUJĄCEJ I PRACUJĄCEJ. W DNIACH REKOLEKCYJNYCH OD PN DO ŚR O 15.00 WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKR. I ADORACJA DO MSZY ŚW. ZADBAJMY O CZAS ABY UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH JAK RÓWNIEŻ NASZE POCIECHY, TE MŁODSZE I STARSZE. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA SZCZEGÓLNIE 6,7 XII. DZIĘKUJĘ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI, KSIĘŻOM Z KLEMBOWA I HELENOWA ZA POSŁUGĘ W KONFESJONALE. OFIARY Z OSTATNIEGO DNIA TRADYCYJNIE JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI DLA REKOLEKCJONISTY.
 3. DZIŚ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.
 4. DZIŚ I NIEDZIELA MIESIĄCA. PO MSZY ŚW. O 11.30 NABOŻEŃSTWO.
 5. DZIĘKUJE WSPÓLNOCIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA I WSZYSTKIM ZA WCZORAJSZE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
 6. ZA TYDZIEŃ II NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM O 11.30 NA MSZĘ ŚW. I SPOTKANIE KL. II Z RODZICAMI.
 7. ZAPRASZAMY SERDECZNIE W NIEDZIELE ADWENTOWE 15 MIN. PRZED MSZĄ ŚW. NA FILMIK TEMATYCZNY ROZWAŻAŃ SŁOWA BOŻEGO. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMIKU.
 8. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY, MAŁE I DUŻE MOŻNA NABYĆ U CARITAS POD OPIEKĄ P. STASI JUŻ OD DZIŚ I JEST TO FORMA WSPARCIA NASZEGO CARITASU. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ TORBY PEŁNE MIŁOŚCI I DO OFIAROWANIA PACZEK DLA POTRZEBUJĄCYCH I DZIĘKUJĘ ZA JUŻ OFIAROWANE PRODUKTY.
 9. DZIĘKUJĘ OGROMNIE OSOBOM ROZNOSZĄCYM OPŁATKI I RODZINOM ZA OFIARY. MOŻNA RÓWNIEŻ NABYĆ W ZAKRYSTII U P. PAWŁA.
 10. ZAPRASZAM WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE DZIECI I MŁODZIEŻ NA RORATY DO MATKI BOŻEJ, KAŻDEGO DNIA O 7.00 RANO, A W DNI REKOLEKCYJNE O 16.30. DZIECI OTRZYMUJĄ KARTY ADWENTOWE.DZIĘKUJĘ HURTOWNI SŁODYCZY I NAPOI SZYMBORSCY BRADER ZA OFIAROWANE PRODUKTY LIZAKI.
 11. W PONIEDZIAŁEK REK., JUTRO BĘDZIE Z NAMI ŚW. MIKOŁAJ O 16.30 KTÓRY ROZDA GRZECZNYM DZIECIOM UPOMINKI. ZAPRASZAMY SERDECZNIE. O 18.00 MSZA DO DUCHA ŚWIĘTEGO.
 12. WE WTOREK REK. O 18.00 MSZA ŚW. DLA DZIECI KLAS III KOMUNIJNYCH Z RODZICAMI, PODCZAS KTÓREJ DZIECI OTRZYMAJĄ POŚWIĘCONE MEDALIKI.
 13. WE WTOREK O 19.30 BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ MSZĘ ŚW. O UZDROWIENIE. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KTÓRZY CZUJĄ ŻE TAKA SZCZEGÓLNA POMOC OD BOGA JEST IM POTRZEBNA.
 14. WE ŚRODĘ REKOLEKCYJNĄ 8 XII, W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. O 12.00 GODZINA ŁASKI, W KTÓREJ MATKA BOŻA OBIECUJE WIELE ŁASK DLA JEJ CZCICIELI. O 18.00 OBRZĘD PRZYJĘCIA SZKAPLERZA ŚWIĘTEGO. ZAPRASZAM CHĘTNYCH.
 15. W ŚRODY W ADWENCIE MSZA ŚW. W KAPLICY SIÓSTR FRANCISZKANEK O 6.30.
 16. PRZYPOMINAMY O PRZEPISACH SANITARNYCH.
 17. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA WSPÓLNOTY AA W SOBOTY O 17.00 DO DOMU PARAFIALNEGO.
 18. GMINNY OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA DZIŚ W GODZINACH 15.00-17.00 NA COROCZNĄ IMPREZĘ, DO PARKU W OSTRÓWKU NA „MARATON MIKOŁAJÓW”. W PROGRAMIE SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, SŁODYCZE, GORĄCY BARSZCZYK. MOŻNA WYKONAĆ WŁASNĄ BOMBKĘ NA CHOINKĘ, NABYĆ ŚWIECĘ CARITAS I WIELE INNYCH ATRAKCJI.
 19. ZACHĘCAM OGROMNIE DO WYPEŁNIENIA ANKIETY O SYNODALNOŚCI, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE PARAFIALNEJ I DIECEZJALNEJ I BĘDZIE JESZCZE DODRUKOWANA DO KOŚCIOŁA.
 20. ZAPRASZAMY NA KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, JAK CO ROKU OD I NIEDZIELI STYCZNIA CZYLI 6 I. MSZA ŚW. O 18.00 I SPOTKANIE W SALCE PO MSZY ŚW.
 21. W ZWIĄZKU Z LICZNYMI ZAPYTANIAMI CO DO TEGOROCZNEJ KOLĘDY KS. BP ROMUALD WYSTOSOWAŁ KOMUNIKAT A W NIM: W MNIEJSZYCH OŚRODKACH PARAFIALNYCH MOŻNA ZORGANIZOWAĆ ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE W TRADYCYJNEJ FORMIE, Z ZACHOWANIEM PRZEPISÓW SANITARNYCH. CZĘŚĆ PARAFIAN MOŻE WIĘC PRZYJĄĆ KAPŁANA DO DOMU LUB NA POSESJI. DLATEGO TEŻ W TYM ROKU, PONIEWAŻ CIĘŻKO OKREŚLIĆ CZAS ODWIEDZIĆ, ALE BIORĄC RÓWNIEŻ POD UWAGĘ ZBLIŻAJĄCE SIĘ BOŻE NARODZENIE, KOLĘDĘ ROZPOCZNIEMY OD PRZYSZŁEGO PONIEDZIAŁKU. ŻEBY WIĘC ODWIEDZIĆ WSZYSTKICH PARAFIAN, DOPUSZCZALNE SĄ OBIE FORMY WIZYTY.
 22. KOLĘDA WIĘC:

-PONIEDZIAŁEK 13 XII OD 15.30- OSTRÓWEK, UL. KOCHANOWSKIEGO I WOŁOMIŃSKA A OD 18.30- MICKIEWICZA.

– WTOREK 14 XII OD 15.30- UL. CHOPINA I UL. RZECZNA A OD 18.30- UL. SIENKIEWICZA, BARBARY, JAŁOWCOWA, ŚWIERKOWA, POLNA.

– ŚRODA 15 XII OD 15.30- UL. MIŁA A OD 18.30 UL. WARYŃSKIEGO.

– CZWARTEK 16 XII OD 15.30 UL. WARSZAWSKA POCZĄTEK OD STRONY ŚW. FAUSTYNY I UL. LEŚNY ZAKĄTEK.

– PIĄTEK 17 XII OD 15.30- UL. KOŚCIUSZKI POCZĄTEK OD P. SKARGI.

– SOBOTA 18 XII OD 9.00- UL. PRZEJAZDOWA POCZĄTEK OD STRONY TORÓW I UL. BŁĘKITNA.

– W OKRESIE KOLĘDOWYM KANCELARIA CZYNNA BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW.

 1. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM.