IV NIEDZIELA ADWENTU. 20 XII 2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE. IV NIEDZIELA ADWENTU. 20 XII 2020 R.

 1. PRZEŻYWAMY ADWENT CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA NARODZENIE PANA JEZUSA.
 2. W DNIU WCZORAJSZYM ŚWIĘCENIA BISKUPIE W NASZEJ KATEDRZE PRZYJĄŁ KS. BP. JACEK GRZYBOWSKI. NOWEMU KS. BISKUPOWI POMOCNICZEMU NASZEJ DIECEZJI ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MATKI BOŻEJ.
 3. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ KS. PRAŁATOWI STANISŁAWOWI ZA OBECNOŚĆ DZIŚ I W DNI ŚWIĄTECZNE.
 4. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY W PIĄTEK POMAGALI W UBIERANIU CHOINEK I SZOPKI. DZIĘKUJĘ P. ZBIGNIEWOWI KOŚCIALNIAK ZA WYKONANIE SZOPKI ORAZ P. LEŚNICZEMU ZA PIĘKNE CHOINKI. BÓG ZAPŁAĆ.
 5. DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ: TOMASZ CHOJNOWSKI, KAWALER I WERONIKA GRAŻYNA PASIK PANNA. OBOJE Z PARAFII TUTEJSZEJ.
 6. DZIŚ III NIEDZIELA MIESIĄCA. ZAPRASZAM SERDECZNIE SZCZEGÓLNIE DZIECI KL. III Z RODZICAMI NA SPOTKANIE W KOŚCIELE O 11.30. ZA TYDZIEŃ KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
 7. III NIEDZIELA MIESIĄCA. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY. PO MSZY ŚW. O 11.30 NAGRODY ZA ZIARENKA.
 8. PRZED TYGODNIEM ZA ZGODĄ NASZEJ KURII BYŁA PRZEPROWADZANA KWESTA PRZED KOŚCIOŁEM NA LECZENIE MICHAŁA BOGUCKIEGO. SIOSTRY JEZUSA MIŁOSIERNEGO ROZPROWADZAJĄ KALENDARZE NA POTRZEBY DOMU ŚW. FAUSTYNY I ZGROMADZENIA.
 9. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ OSOBOM KTÓRE POMAGAŁY W ROZNOSZENIU OPŁATKÓW I WSZYSTKIM ZA OFIARY. OPŁATKI MOŻNA WZIĄĆ RÓWNIEŻ W KOŚCIELE W ZAKRYSTII U P. PAWŁA.
 10. KOŃCZY SIĘ TEGOROCZNY ADWENT. W CZWARTEK OSTATNIE RORATY. JESZCZE RAZ NA KONIEC SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ PIEKARNIOM Z OSTRÓWKA, PRZY UL. KOŚCIUSZKI I UL. PRZEJAZDOWEJ ZA OFIAROWANE BUŁKI, ROGALE. DZIĘKUJĘ P. ORGANIŚCIE BARTKOWI ZA PRZYGOTOWANIE FILMÓW ROZWAŻAŃ NA NIEDZIELE. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZA WSZELKIE DOBRO. PLANSZE ADWENTOWE DZIECI PRZYNIOSĄ DO P. STASI RANO NA RORATY W CZWARTEK I ROZDAMY NAGRODY.
 11. AKCJA, WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. ŚWIECE JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁY ALE MOŻNA WZIĄĆ SIANKO NA PREZENT DLA DZIECKA. DZIĘKUJĘ TYM KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJĘ ŚWIEC, NA CZELE Z P. STASIĄ I ZAPRASZAMY DO AKCJI TORBY PEŁNE MIŁOŚCI. MOŻNA JESZCZE WYKONAŃ PACZKĘ I USTAWIĆ PRZY DEKORACJI DLA RODZIN SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄCYCH. DZIĘKUJĘ TYM KTÓRZY JUŻ TAKIE PACZKI WYKONALI.
 12. INFORMACJE CO DO KOLĘDY I KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO PODAM WKRÓTCE A SPOTKANIA OPŁATKOWE POSZCZEGÓLNYCH WSPÓLNOT ODBĘDA SIĘ W TYM ROKU W KOŚCIELE PO PASTERCE.
 13. ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO. ODWIEDZAM CHORYCH W I PIĄTKI MIESIĄCA. STAŁYCH OSÓB MAMY OKOŁO 40, ALE GDYBY KTOŚ CHCIAŁ JESZCZE ZAPROSIĆ KAPŁANA Z POSŁUGĄ DO OSOBY CHOREJ, TO ZAPRASZAM PO MSZY ŚW.
 14. ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW DO SŁUŻBY PRZY OŁTARZU. ZBIÓRKI MINISTRANCKIE W SOBOTY O 10.00.
 15. SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ P. LEŚNICZEMU ARTUROWI ZA OFIAROWANE CHOINKI; MARIUSZOWI I ZBIGNIEWOWI KOŚCIELNIAK ZA POMOC PRZY SZOPCE; KGW Z TUŁU ZA OFIAROWANE PRODUKTY; MARKOWI NOWACKIEMU, MARCINOWI I BARTUSIOWI ZAREMBA ZA SIANO; TERESIE JAROSZ ZA OFIAROWANE LAMPKI; DZIĘKUJEMY TOWARZYSTWU SPORTOWEMU DĘBINA ZA CHOINKĘ PARKU; SKŁADOWI ROZBUD ZA POMOC; DZIECI I MŁODZIEŻY I WSZSYTKIM ZA POMOC W PIĄTEK WIECZOREM PRZY SZOPCE. ZAPRASZAMY JESZCZE JUTRO O 18.30.
 16. PRZED TYGODNIEM PRZED KOŚCIOŁEM ZA ZGODĄ NASZEJ KURII BYŁA ZBIÓRKA NA LECZENIE MICHAŁA. ORGANIZATORZY ZBIÓRKI ZEBRALI 1326,01 ZŁ. I SKŁADAJĄ SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM OFIARODAWCOM I INFORMUJĄ O KIEMASZU W JASIENICY W DNIU DZISIEJSZYM.
 17. W CZWARTEK WIECZOREM ZASIĄDZIEMY DO WIECZERZY WIGILIJNEJ. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ŚWIĘTOWANIA TEJ PIĘKNEJ PRAWDY TAJEMNICY WCIELENIA SŁOWA BOŻEGO. O 24.00 ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PASTERKĘ W INTENCJI PARAFIAN PO KTÓREJ PODZIELIMY SIĘ OPŁATKIEM SKŁADAJĄC SOBIE ŻYCZENIA. 20 MINUT PRZED PASTERKĄ POŚPIEWAMY KOLĘDY. TACA Z PASTERKI W NASZEJ DIECEZJI NA FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.
 18. W PIĄTEK UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Z RACJI UROCZYSTOŚCI MOŻNA SPOŻYWAC POKARMY MIĘSNE. W SOBOTĘ ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKA, A W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI, JÓZEFA. MSZE ŚW. PIERWSZEGO I DRUGIEGO DNIA WG. PORZĄDKU NIEDZIELNEGO. TACA Z DRUGIEGO DNIA ŚWIĄT NA BUDOWĘ NOWYCH ŚWIĄTYŃ W DIECEZJI.
 19. JEŚLI CHODZI O KOLĘDĘ W TYM ROKU TO ZGODNIE Z KOMUNIKATEM NASZEGO KS. BISKUPA ROMUALDA: TREŚĆ KOMUNIKATU. DLATEGO TEŻ KOLĘDA W TYM ROKU BĘDZIE MIAŁA NASTĘPUJĄCY CHARAKTER: ROZPOCZNĘ MODLITWĄ INDYWIDUALNĄ PRZY KAPLICZKACH, A NASTĘPNIE BĘDĘ SZEDŁ I BŁOGOSŁAWIŁ KOLEJNE DOMY I RODZINY DOCHODZĄC DO POSESJI I PRZEKAZUJĄC OBRAZEK KOLĘDOWY WRAZ Z ŻYCZENIAMI BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I MODLITWĄ. W INTENCJI KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI I ULIC BĘDZIE ODPRAWIONA DODATKOWO MSZA ŚW. W KOŚCIELE, DATĘ KTÓREJ PODAM PO ŚWIĘTACH. TAK WIĘC ROZPOCZNĘ JAK ZAWSZE: KRZYWICA, KAROLEW, TUŁ, LIPKA, OSTRÓWEK. W PRZYSZŁY PONIEDZIAŁEK OD 9.00- KRZYWICA; WTOREK- KAROLEW; ŚRODA-TUŁ; CZWARTEK- LIPKA; PIĄTEK- UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI; SOBOTA OD 9.00- OSTRÓWEK UL. KOLEJOWA POCZĄTEK OD TUŁU; CIĄG DALSZY PODAM ZA TYDZIEŃ.
 20. ZAPRASZAM DO NASZEJ STRONY PARAFIALNEJ: parafia-ostrowek.pl ORAZ DO TYGODNIKA IDZIEMY A W NIM. DZIŚ W CENIE 7 ZŁ. Z PIĘKNYM KALENDARZEM I ŚPIEWNIKIEM KOLĘDOWYM.
 21. Wizyta duszpasterska w czasie epidemii14 grudnia 2020 roku

Wielebni Duszpasterze i Czcigodni Diecezjanie,

w polskiej tradycji duszpasterskiej odwiedzanie parafian – kolędowanie – ma swoją długą i piękną tradycję. Z powodu trwającej pandemii w tym roku konieczne jest wprowadzenie poważnych zmian w tej formie duszpasterskiego posługiwania. Mając na uwadze doświadczenia i przemyślenia duszpasterzy oraz świeckich – tak z terenu naszej diecezji, jak i innych polskich diecezji – bardzo proszę o przyjęcie tych wskazań ze zrozumieniem. Ważne jest, aby wykorzystać jak najlepiej dostępne na ten czas możliwości pasterskiego posługiwania, przyczyniając się tym samym do umacniania naszych braci i sióstr w wierze.

Zalecenia duszpasterskie odnośnie kolędy są sformułowane w poniższych punktach:

 1. Duszpasterska troska o wiernych w tym trudnym czasie ma wyrazić się w wypraszaniu mocy Bożego błogosławieństwa i wspólnej modlitwie.
 2. Dotychczasowa forma wizyt duszpasterskich z nawiedzeniem mieszkań i domów jest niemożliwa.
 3. Parafian można zaprosić na Mszę Świętą do kościoła w mniejszych grupach, np. mieszkańców ulic lub części mniejszych miejscowości. Intencją tej Mszy Świętej winna być modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z ich rodzin.
 4. Osoby chore i nie mogące z innych przyczyn uczestniczyć w takiej Mszy Świętej, zachęcam do podjęcia modlitwy osobistej i rodzinnej w swoim domu.
 5. Uwzględniając uwarunkowania duszpasterskie, zezwalam kapłanom na sprawowanie dodatkowej Mszy Świętej w tych intencjach (KPK kan. 905 §2).
 6. W wioskach, małych miejscowościach lub rejonach miasta kapłani mogą pomodlić się za parafian (np. przy kapliczce lub krzyżu), a następnie przechodząc obok ich domów pobłogosławić rodziny tam mieszkające.
 7. Zabrania się podejmowania inicjatyw duszpasterskich, które naruszałyby obowiązujące przepisy sanitarne (ilość zgromadzonych, dystans społeczny, obowiązek zakrywania ust i nosa).

Polecam Waszym modlitwom wszystkie najważniejsze sprawy naszego codziennego życia. Bardzo proszę o stałe duchowe wsparcie chorych oraz całej służby zdrowia. Pamiętajmy w pacierzu o każdym małżeństwie i rodzinie. Przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki módlmy się za Kościół święty i naszą Ojczyznę.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski